Drukas resursa adrese: http://milenbaha-vsk.lv/aktualitates/erasmus_profesionalas_pilnveides_kursus_vacija_apmekle_k_milenbaha_vidusskolas_anglu_valodas_skolotaja
Drukas datums: 06:01:24 20.08.2019

Erasmus + profesionālās pilnveides kursus Vācijā apmeklē K.Mīlenbaha vidusskolas angļu valodas skolotāja

Valsts svētku nedēļā,  no 11. līdz 17. novembrim, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas angļu valodas skolotāja Maija Kesenfelde apmeklēja Erasmus+ profesionālās pilnveides kursus  “Flipped classroom” Berlīnē, Vācijā.  Kursus organizēja Europass Teacher Academy no Itālijas, pasniedzēja Ilaria Barbieri. Kursos tika pārstāvētas trīs dažādas skolas no Spānijas, divas skolas no Grieķijas, viena skola no Itālijas un, protams, mūsu skola no Latvijas.

Pirmā kursu diena pagāja iepazīstot dalībniekus, viņu pārstāvētās valstis un skolas, kā arī iepazīstinot ar Latviju, ar Kandavu, ar mūsu skolu, kā arī ar Latvijas izglītības sistēmu. Savukārt pēcpusdienā, tika noorganizēta pastaiga pa Berlīni, apskatot ievērojamākās vietas un vēsturiskos objektus.

Kuros tika stāstīts gan par kompetenču pieeju izglītībā, gan par dažādām stundas vadīšanas stratēģijām, piemēram, task-based learning un project based learning, tika runāts par skolēnu motivācijas veidiem – iekšējo un ārējo, to plusiem un mīnusiem. Tika apskatītas arī dažādi vērtēšanas un atgriezeniskās saites sniegšanas veidi, taču lielākā daļa laika tika pavadīta iepazīstot Flipped classroom stratēģiju, kas nojauc ierasto stundas secību, rosinot skolotājus sagatavot video materiālu par nākamo apgūstamo mācību tematu, kuru skolēns noskatās mājās, līdz ar to stundā veltot vairāk laika reālai darbībai, uzdevumu risināšanai, neskaidrību novēršanai. Skolotāji tika iepazīstināti arī ar dažādām tiešsaistes platformām, kuras izmantot video filmiņu ierakstīšanai un rediģēšanai.

Kursu noslēgumā dalībnieki saņēma apliecības un devās kopīgā ekskursijā uz Potsdamu, kas ir ļoti skaista vieta ar krāšņu pili un dārziem Berlīnes pievārtē.

Maija Kesenfelde