Drukas resursa adrese: http://milenbaha-vsk.lv/aktualitates/kandavas_novada_skoleni_apmekle_projekta_latvijas_skolas_soma_atklasanas_koncertu
Drukas datums: 11:13:21 29.05.2020

Kandavas novada skolēni apmeklē projekta “Latvijas skolas soma” atklāšanas koncertu10.09.2018

6. septembrī Arēnā Rīga norisinājās vērienīgs pasākums, veltīts Latvijas valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanai. No Kandavas novada izglītības iestādēm kopā piedalījās 26 bērni, tos pavadīja Izglītības pārvaldes vadītāja Jeļena Šnikvalde un vispārējās izglītības speciāliste Egija Muižniece.

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir ļoti nozīmīga valsts simtgades programmas daļa. Tās mērķis ir katram Latvijas skolēnam nodrošināt iespēju iepazīt un pašam pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Atklāšanas pasākumā 6000 skolēni no visas Latvijas, no ikviena Latvijas novada, varēja piedalīties interaktīvās darbnīcās un vērot koncertu “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Koncertu atklāja Ministru prezidents M. Kučinskis, viņam sekoja kultūras ministres D. Melbārdes un izglītības un zinātnes ministra K. Šadurska uzmundrinošās runas.

Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju. Interesanta bija tautas mūzikas saspēle ar šodienas muzikālajām iespējām. Koncerta izskaņā no zāles griestiem nolaidās daudz baltu, milzīgu balonu, kas jau tā spilgtās pasākuma emocijas tikai pastiprināja.

Koncertā uzstājās Rūta Dūduma, The Ludvig, Laima Jansone un DJ Monsta, grupa “Dagamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, Justs, grupa “Auļi”, soprāns Līga Gita Zīriņa, simfoniskais orķestris „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, maestro R. Pauls, dejotāji un citi mākslinieki.

Braucot mājup, skolēni dalījās iespaidos par pieredzēto un piedzīvoto, visi vienbalsīgi atzina, ka pasākums bija izdevies, skolēni izbaudīja enerģijas pārpilno koncertu, kurš gribēja, piedalījās interaktīvajās darbnīcās – kopā 12 dažādās.

Paldies skolām par atsaucību un ceram uz turpmāku līdzdalību projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros!

 

Koncerta video ieraksts:

 https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/138783/latvijas-skolas-soma-atklasanas-koncerts