"Bērnu žūrijas" noslēguma pasākums

18.02.2020 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img_20200218_123304.jpgSkola kopš 2012. gada piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.

Liels paldies visiem šāgada čaklajiem lasītājiem:
14 bērniem no 2.a klases  (skolotāja Ginta Bogdanova),
12 bērniem no 4. a klases (skolotāja Anda Leizandere),
15 bērniem no 4.b klases (skolotāja Aina Novicka).
Šogad pēc ilgāka pārtraukuma bija arī 2 lasītājas no 12. klases  un 3 “Vecāku žūrijas “ dalībnieki, tātad pavisam 46 lasītāji.
Tā jau mūsu skolā ir tradīcija, ka pēc lielās lasīšanas  pie  žūrijas dalībniekiem ciemojas kāds rakstnieks vai dzejnieks, tāpēc 18.februārī Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolā ciemojās rakstniece Agnese Vanaga, grāmatas “Plastmasas huligāni” autore. 

Viņas darbā asprātīgi un bez pamācoša toņa skartas tādas problēmas kā rūpes par apkārtējo vidi, par plastmasas izstrādājumu pārlieku lielo un nevajadzīgo patēriņu ikdienā un to, ko katrs var darīt, lai šo situāciju padarītu kaut drusku labāku. Autore pastāstīja, kā darba ideja radās, par ilustratores izvēli,  parādīja nelielu prezentāciju par to, kādu postu nodara pārlieku lielā plastmasas izstrādājumu nonākšana apkārtējā vidē. Viņa bērniem bija  sagatavojusi arī šim tematam atbilstošu krustvārdu mīklu, kā arī atbildēja uz jautājumiem. Agnese Vanaga pastāstīja, ka grāmatai būs turpinājums un to, ka viņas darbs ieguvis vienu no godalgotajām vietām visu žūrijas dalībnieku kopīgajā balsojumā. Kura vieta tā būs, varēs uzzināt Lielajos lasīšanas svētkos, kas notiks 7. martā Nacionālajā bibliotēkā Rīgā.

Tikšanās noslēgumā bija kopīga fotografēšanās un iespēja palūgt rakstnieces autogrāfu.

  

printēt


<>


Jaunākās galerijas