Drukas resursa adrese: http://milenbaha-vsk.lv/pasakumu_kalendars/1153/pukuzirnis_2016
Drukas datums: 19:51:58 30.03.2020

Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolā izskanējis 30. jauno dziedātāju konkurss "Puķuzirnis"un 4."Radīti skatuvei"

15.04.2016 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

15. aprīlī Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā bija dziedāšanas svētki, jo šajā dienā jauno vokālistu konkurss „Puķuzirnis” (1.-4.kl.) izskanēja 30. reizi skolas vēsturē. Pasākumu vadīja Alise Fjodorova un Kristaps Kristers Ozols. Sākumskolas bērni sacentās divās klašu grupās (1.-2.kl. un 3.-4.kl. ). Pavisam klausītājiem un žūrijai (dalībnieku uzstāšanos vērtēja muzikālā un atraktīvā 12.klases skolniece Katrīna Začeste, Kandavas novada Izglītības pārvaldes metodiķe Zigita Kārkliņa un Dzirciema internātpamatskolas skolotāja Sandra Svarāne) bija jānoklausās 21 muzikālais priekšnesums.

1.-2.klašu grupā 1.vieta, iegūstot maksimālo punktu skaitu, Annikai Nanetai Millerei no 1.a klases par „Vārnas dziesmas” izpildījumu. 2.vieta Martai Jansonei (2.a) par dziesmas „Rozā taurenītis” izpildījumu, bet 3.vietu dalīja Agneta Muskeite (2.a) - „Mazā domiņa” un Paula Lietiņa (2.b) – „Sarkanās kurpes”.

3.-4. klašu grupā 1. vieta Martai Kļaviņai (3.c), viņa bija izvēlējusies dziesmu „Brīvs kā putns debesīs”. Pavisam mazliet līdz 1. vietai pietrūka Parisai Patrīcijai Šepetovskai (3.a) ar „Naktstauriņu dziesmu”. 3. vietā puišu trio no 3.c klases – Rihards Petriņš, Edgars Kalnietis un Mareks Diduhs – ar dziesmu „Kāpēc man nav sarkans mersedess?”

15. aprīļa vakarā izskanēja arī otrs jauno vokālistu konkurss „Radīti skatuvei” (5.-12.kl.). Tas sākās ar 7.a klases muzikālo dzimšanas dienas sveicienu un pārsteigumu savam klases audzinātājam Gatim Frīdenbergam. Pēc tam klātesošos ar savu uzstāšanos iepriecināja 2 iepriekšējo gadu „Radīti skatuvei” uzvarētājs Lauris Bergmanis. Šī gada konkursa žūrija – Madara Kārņupa, Emīls Ripa un Sana Gūtšmite – dalībnieku uzstāšanos vērtēja uzreiz pēc katra no 15 priekšnesumiem, paceļot kartīti ar atbilstošo atzīmi. Arī šajā konkursā dalībnieki tika vērtēti 2 grupās.

5.-7. klašu grupā 1.vietu dalīja Loreta Čabovska un Amanda Rudzīte, bet 2.vietu - Elīna Ķēniņa un Felicita Fursa.

8.-12. klašu grupā 1.vieta - Edgaram Vesmanim, 2.vieta – Esterei Dravniecei un Andai Beātei Jekovičai, bet 3.vieta – Katrīnai Začestei un Annijai Dukātei.

Kā allaž, lai tiktu uzstāties abos finālkoncertos, skolēniem vispirms bija jāiztur atlases kārta savās klasēs. Bet finālistiem sagatavoties palīdzēja mūzikas skolotājas Ivita leja un Eva Šepetovska.