Drukas resursa adrese: http://milenbaha-vsk.lv/pasakumu_kalendars/12020/karjeras-diena-kopa-ar-elizabeti-picukani
Drukas datums: 23:26:18 30.06.2022

Karjeras diena kopā ar Elizabeti Pičukāni

29.04.2022 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

photo-2022-04-29-13-26-09-2.jpgŠī gada 29.aprīlī mūsu skolā ciemojās Eiropas Komisijas  Tulkošanas ģenerāldirektorāta pārstāve Elizabete Pičukāne, kura tikās ar 9.-12.klašu skolēniem. Tikšanas laikā skolēni uzzināja par tulka darbu tulkošanas dienestā Eiropas Komisijā. 

Elizabete Pičukāne veidoja sarunu ar skolēniem, kuras laikā tika izzināti dažādi fakti par tulka profesiju, piemēram, cik garš var būt viens teikums vai cik liels ir tulkojamā teksta apjoms. Tāpat arī tika noskaidrots, cik ilgā laikā dotais teksts ir jāiztulko, kā tas tiek salīdzināts ar tulkojumiem citās valodās un kādi tulkošanas rīki tiek izmantoti, lai atvieglotu tulku ikdienas darbu. Skolēni saņēma arī atbildes uz jautājumiem "Cik pelna tulks?" un "Kur var apgūt tulka profesiju?"


     Interesi raisīja fakts par garo ceļu, kas ejams, lai nokļūtu darbā Eiropas Komisijā, gan par konkursa norises kārtību. Noslēgumā katrs sarunas dalībnieks saņēma nelielu dāvaniņu – maisiņu ar uzrakstiem “SOMA” dažādu tautu valodās.
Paldies Elizabetei Pičukānei par jaukajām sarunām, ko viņa veidoja ar mūsu skolas skolēniem, iepazīstinot ar grūto, bet interesanto tulka profesiju, un sniedzot piemēru, ka sapņi piepildās, ja vien mēs paši to vēlamies!