Drukas resursa adrese: http://milenbaha-vsk.lv/pasakumu_kalendars/338/skolenu_vizite_danija1
Drukas datums: 18:58:16 30.03.2020

Skolēnu vizīte Dānijā

21.09.2015 - 25.09.2015

No 21. līdz 25.septembrim 12 Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolasskolēni un 4 skolotāji kopā ar tikpat daudz Mērsraga vidusskolas skolēniem un skolotājiem devās uz sadraudzības nometni ,,Camp 34”, kas šoruden notika Dānijā, precīzāk, Lejrē. Jāpiebilst, kašāda veida nometne pārmaiņus te Latvijā, te Dānijā norisināsjau 3. gadu pēc kārtas un pagājušogad viesus uzņēmām Kandavā.

Daļu nometnes laika gan skolēni, gan skolotāji pavadīja katrs savā viesģimenē, iepazīstot gan dāņu skolēnu un skolotāju ikdienas dzīvi, gan dodoties ekskursijās uz Kopenhāgenu, Roskildi vai citu tuvāko pilsētiņu, daži apmeklēja vecāku darbavietas vai paveica kopīgi kādu mājas darbu.

Atbilstoši tam, pie kā skolēns vai skolotājs viesojās, bija iespējapiedalīties mācību procesā kādā no 7 Lejres novada skolām (Bramsnæsvigskolen,Hvalsø Skole, Allerslev Skole, Traellerupskolen, Kr.Hyllinge Skole, Osted Skole, Firkløverskolen).Skolēni pildīja uzdevumus kopā ar dāņu skolēniem mācību stundās, prezentēja katrs savu skolu un pilsētu, intervēja cits citu, fotografēja un filmēja, meklējot tieši atšķirīgo starp Dānijas un Latvijas skolām.

Nometnē katru dienu bija jāveic arī vairākas kopīgas aktivitātes. Jau pirmajā dienāpēc dažām iepazīšanās spēlēm visi radoši ķērās pie lidojošu putnu trafaretu veidošanas un sava T-krekla noformēšanas. Nākamajās dienās skolēni piedalījās picērijas ārsienas noformēšanā, izmantojot aerosola krāsas un iepriekš pašu izgatavotos trafaretus, kā arī gatavoja āra mēbeles no paletēm un kabeļu spolēm. Ceturtajā dienā bija kopīga jogas nodarbība sveču gaismā, bet pēc tam skolēni nelielās grupiņās mācījās spēlēt tenisu, kāpt klintīs, apguva parkūra elementus, dejošanu un videofilmas veidošanu. (Izveidoto filmu par nometnes dzīvi bija iespējams redzēt noslēguma pasākumā, uz kuru ieradās arī ģimenes, pie kurām viesojāsmūsu skolēni). Tika arī dziedāts, iets rotaļās, bet visam beigās diskotēka.

Nometne bija lieliska pieredzes apmaiņa. Mājās atgriezāmies jauniem iespaidiem,idejām,prasmēm un draugiem bagātāki.

Kristīne Čākure, Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas skolotāja