Drukas resursa adrese: http://milenbaha-vsk.lv/pasakumu_kalendars/406/bernu_zurijas_dalibnieku_tiksanas_ar_rakstnieci_luizi_pastori
Drukas datums: 23:04:01 19.02.2019

Bērnu žūrijas dalībnieku tikšanās ar rakstnieci Luīzi Pastori

20.04.0215

Pēc pavasara brīvdienām mūsu skolā viesojās grāmatas “Maskačkas stāsts” autore Luīze Pastore. Skolas 3.-4.klašu žūrijas balsojumā šis darbs pārliecinoši ieguva 2.vietu.

Vispirms 4.b klases skolēni Heindrijs un Artūrs T. stāstīja, kāpēc grāmata viņiem patikusi un kuras epizodes šķitušas vislabākās.

Tad rakstniece runāja par savu bērnību, to, ka stāstus sākusi rakstīt apmēram 8 gadu vecumā, par to, kā radās ideja uzrakstīt “Maskačkas stāstu”, par tajā attēloto vidi un tā varoņiem – suņiem un cilvēkiem, par darba ilustratoru Reini Pētersonu, par citām savām grāmatām. Pašlaik Luīze Pastore strādā pie apgāda “Neptūns” iecerētās grāmatu sērijas bērniem “Mākslas detektīvi” un grāmatas par dēkaini Aleksandru Laimi.

Pēc tam rakstniece atbildēja uz daudzajiem bērnu jautājumiem. Lielākā daļa klausītāju bija pārliecināti, ka rakstniecei vajag strādāt pie “Maskačkas stāsta” turpinājuma. Tāpēc Luīze Pastore piedāvāja klātesošajiem katram uzrakstīt nākamās grāmatas pirmo un pēdējo teikumu, jo tie katrā literārā darbā ir ļoti svarīgi. Visi naski ķērās pie darba, un tie, kuri vēlējās, pārējiem nolasīja priekšā savas idejas. Tikšanās pagāja jaukā un radošā atmosfērā un sagādāja prieku gan rakstniecei, gan klausītājiem.

Daina Batņa