Konkurss "Es mīlu tevi, Latvija!"

20.11.2015 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

“Es mīlu Tevi, Latvija!” – tā ir erudīcijas spēle jeb konkurss, kas nu jau otro gadu novembrī norisinās mūsu skolā. Pamatideja aizgūta no tāda paša nosaukuma televīzijas spēles, taču uzdevumus veido skolotāja Aiva Ķēniņa. Klases spēlē piedalās pa grupām: 1.-2.kl., 3.-4.kl., 5.-6.kl., 7.-8.kl. un 9.-12.kl. Lai gan veicamie uzdevumi it kā ir vienādi – “Vairāk vai mazāk?”, “Alias”, ”Atrod pilsētu!”, “Uzmini tautasdziesmu!” - to sarežģītības pakāpe pa klašu grupām atšķiras.

Daļa skolēnu, zinot, ka šāda spēle būs, pirms tās centās uzlabot savas zināšanas par Latvijas dabu, ģeogrāfiju, vēsturi, kultūru, politiku un sporta notikumiem. Tomēr visu zināt nav iespējams, tāpēc spēlē katrs noteikti vēl uzzināja kaut ko vairāk par Kandavas novadu vai Latviju.

Tā kā pirmajām 3 grupām spēles jau izspēlētas, zināms, ka vislabāk veicies 6.a, 1.b, 3.c, 9.b un 10.klasei. Taču zaudētāju šajā pasākumā nav, jo jaunas zināšanas vienmēr ir ieguvums un, kā savulaik grāmatā „Tēvzemes mīlestība” teicis valodnieks Atis Kronvalds: “Tikai tas, kas savu tēvu zemi pazīst, var to patiesi mīlēt”.<>


Jaunākās galerijas