Skaļās lasīšanas konkurss 5.-6.kl.

28.02.2018 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Kopš 2017. gada septembra ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīvu visā valstī tika uzsākta Skaļās lasīšanas sacensība, kuras noslēgumā 5. un 6. klašu skolēni no dažādām Latvijas skolām 2018.gada maijā sacentīsies par ceļojošo kausu un lasīšanas čempiona nosaukumu. Sacensība aizgūta no Holandes, kur  lasīšanas čempions tiek noskaidrots jau 20 gadus. Šajā lasīšanas veicināšanas sacensībā iesaistījusies arī mūsu skola. Sacensība notiek vairākās kārtās jeb posmos. Vispirms labākie lasītāji pēc noteiktiem kritērijiem tiek noskaidroti katrā klasē. Pēc tam jau sacenšanās notiek skolas mērogā, lai noskaidrotu, kurš cilvēks skolu pārstāvēs nākamajā kārtā.

28.februārī skolas lasītavā par skolas lasīšanas čempiona titulu sacentās astoņi 5.-6.klašu skolēni. Viņu sniegumu vērtēja  2 latviešu valodas skolotājas: Ilze Plezere un Baiba Leitarte. Katrs bija izvēlējies, viņaprāt, interesantāko fragmentu no kādas nesen lasītas grāmatas. 

Par skolas konkursa uzvarētāju kļuva 5.c klases skolniece Marta Kļaviņa, kas lasīšanai bija izvēlējusies fragmentu no Žaklīnas Vilsones grāmatas "Treisijas Bīkeres stāsts". 2.vietā arī  skolēns no 5.c klases Rihards Petriņš, viņš lasīja fragmentu no Astridas Lindgrēnes grāmatas "Karlsons, kas dzīvo uz jumta". 3.vietu dala divi 6.klases skolēni - Everita Uzuliņa un Reinis Neimands.<>


Jaunākās galerijas