Lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017" norise un noslēguma pasākums mūsu skolā

27.03.2018 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Mūsu skola sesto gadu ir iesaistījusies lasīšanas veicināšanas programmā ,,Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.

Žūrijas darbā šogad  piedalījās 56 dalībnieki:

2.a klasē (skolotāja Anda Leizandere) – 9 bērni

2.b klasē (skolotāja Aina Novicka) – 10 bērni

3.b klasē (skolotāja Elita Brahmane)  - piedalījās visa  klase – 19 bērni

4. b klase (skolotāja Ginta Bogdanova) – 9 bērni, kā arī

5.b klase – 1 skolniece

5.c  klase – 2  skolnieces

Piedalījās arī viens vecāku žūrijas pārstāvis

                Liels paldies visiem žūrijas dalībniekiem un skolotājām, un vecākiem, kuri lasītājus atbalstīja. Protams, vēlētos, lai lasīšanā vērtēšanā vairāk iesaistītos arī 5.-12. klašu skolēni, kā arī vecāki un skolotāji, jo jau vairākus gadus kolekcijā iekļauta arī pieaugušajiem domātā literatūra. Domāju, ka nav pārāk grūti izlasīt 6 grāmatas, laika periodā no jūnija līdz februāra vidum, jo ekspertu ieteiktās grāmatas ir saturā daudzveidīgas un interesantas.

Katru gadu žūrijas noslēguma pasākumā  bērniem ir iespēja tikties ar kādu no rakstniekiem, šogad 27. martā  skolā viesojās rakstniece Maija Laukmane. Viņa ir ne tikai autore dzejas grāmatai ,,Divdesmit pieci mākoņi” (to šogad lasīja jaunākie žūrijas dalībnieki) , bet arī mūsu skolas absolvente, tāpēc jo īpaši gaidīta.

Žūrijas dalībnieki bija pulcējušies skolas rotaļu istabā, tikšanās laikā valdīja ļoti sirsnīga atmosfēra. 2.b klases skolēni ar audzinātājas Ainas  Novickas palīdzību bija sagatavojuši nelielu priekšnesumu no Maijas Laukmanes dzejoļiem. Pēc tam rakstniece pastāstīja par sevi, skolas gaitām Kandavā, lasīja vairākus savus dzejoļus un pastāstīja par to, kā un kāpēc tie radušies. Kopā ar bērniem tika izspēlētas dažādas atskaņu un vārdu spēles, kas sagādāja jautrību un prieku gan bērniem, gan autorei. Rakstniece atbildēja ar uz daudziem bērnu jautājumiem. Tikšanās nobeigumā bija iespēja nofotografēties kopā ar rakstnieci, kā arī palūgt viņas autogrāfu. Rakstniece vairakkārt uzsvēra, ka Kandavai viņas dzīvē vienmēr būs īpaša vieta, jo te pavadīta viņas bērnība un skolas gadi, un noteikti būs iespēja ar viņu tikties atkal.

                                                                                                                           Skolas bibliotekāre D.Batņa<>


Jaunākās galerijas