Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Bibliotēka

Paldies par piedalīšanos akcijā "Draudzīgais aicinājums"

28.05.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img-20240523-wa0015.webpPaldies visiem, kuri šogad piedalījās akcijā ”Draudzīgais aicinājums”, dāvinot skolai grāmatas vai ziedojot naudu to iegādei. Akcijā šogad piedalījās 1.a, 1.b, 2.a, 2.b, 3.a, 3.b, 4.b, 5.a, 5.b, 6.b, 7.a,7.b, 8.a, 8.b, 9.a, 9.b un 10. klase. Par saziedoto naudu pagaidām nopirktas 39 grāmatas, vēl citas tiks iegādātas tuvākajā laikā. Grāmatas vairāki skolēni un kolēģi dāvināja personīgi - Karlīna Zuze (2.a.), Ance Kārņupa un Maria Hesa (11. klase), skolotāja Mudīte Zvaigzne, bet vislielākais paldies skolotājai Elitai Brahmanei, kura uzdāvināja gandrīz 100 grāmatu!

Liels paldies visiem vecākiem, bet visvairāk tiem, kuri gadu no gada ziedo līdzekļus grāmatu iegādei, īpaši tagad, kad grāmatu lasīšanas nepieciešamībai beidzot sabiedrībā pievērsta pastiprināta uzmanība. Īpaša pateicība par dāsnajiem ziedojumiem Anetes Lauvas un Aleksa Vilkauša vecākiem, kā arī Gustavam Auziņam no 2.b klases, kurš “Draudzīgajam aicinājumam” atnesa paša sakrāto naudu.
                 Skolas bibliotekāre

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Skaļās lasīšanas sacensības 5.klašu skolēniem

12.04.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

4364812989382708116387208291271715231975819n.jpg12. aprīlī skolā notika skaļās lasīšanas sacensības 5.klašu skolēniem. Piedalījās 10 dalībnieki – trīs no 5.b un septiņi no 5.a klases.  Žūrijai bija jāizvēlas trīs dalībnieki, kuri 17. aprīlī piedalīsies novada sacensībās Tukuma 2. vidusskolā, kur savukārt tiks izraudzīts novada čempions, kurš pārstāvēs Tukuma novadu valsts finālā septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

     Pēc žūrijas lēmuma uz Tukumu dosies Elizabete Jansone, kura bija izvēlējusies fragmentu no Žanetes Lazdovskas grāmatas “Meitene zilā kleitiņā”, Artūrs Drīksna ar fragmentu no Džeronīmo Stiltona “Dīvainais notikums Olimpiskajās spēlēs” un Karlīne Griķe ar fragmentu no Andrusa Kivirehka grāmatas “Karnevāls un kartupeļu salāti”.
Vēlam veiksmi izvirzītajiem dalībniekiem nākamajā kārtā!

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Bērnu žūrijas dalībnieku tikšanās ar rakstnieci Ievu Samausku

14.02.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img-20240215-wa0001.jpgMūsu skola Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” piedalās jau no 2012. gada.

Skolā ir tradīcija uzaicināt viesos kādu no autoriem, kura grāmata ir iekļauta šajā programmā. Šogad  14. februārī pie mums ciemojās rakstniece Ieva Samauska. Viņas darbs  “Soliņš un miskaste” šogad bija iekļauts lasāmo grāmatu sarakstā jaunākajai vecuma grupai. Uz tikšanos ar rakstnieci ieradās ap piecdesmit 1. – 4. klašu skolēnu - šāgada žūrijas dalībnieku.
Ieva Samauska pastāstīja, ka dzīvo Saldū, agrāk strādājusi kā žurnāliste, bet tagad rakstīšana ir viņas galvenā nodarbošanās. Viņa raksta gan dzeju gan prozu bērniem un pašlaik ir  autore jau 31 grāmatai. Daži viņas darbi ir tulkoti arī angļu un igauņu valodās.
Pēc tam rakstniece lasīja vairākus savus dzejoļus, vajadzēja uzmanīgi klausīties un uzminēt gan iespējamos dzejoļu nosaukumus, gan tajos minētos tēlus, lietas, parādības vai pat ielu vārdus. Bērnu atbildes bija ļoti dažādas - asprātīgas, smieklīgas, bet reizēm arī pilnīgi aplamas. Atbildot pareizi, bērni saņēma nelielu dāvaniņu, par ko, protams, bija liels prieks. Pēc tikšanās, kā parasti, notika kopīga fotografēšanās un iespēja iegūt Ievas Samauskas autogrāfu.

Nobeigumā nedaudz par to, kā mums šogad veicās ar piedalīšanos  Bērnu un jauniešu žūrijā:
Pavisam bija 58 dalībnieki: 1.b klasē - 13 (sk. Elita Brahmane) ;  2.a klasē  - 1 (sk. Mudīte Zvaigzne); 2.b klasē  - 21 (sk. Ginta Bogdanova);  3.a klasē  -  9 (sk. Ligita Zāģere);  4.b klasē – 13 (sk. Sanita Celma); Vecāku žūrijā -  1
Gribu pateikties sākumskolas skolotājām Elitai Brahmanei, Gintai Bogdanovai, Ligitai Zāģerei un Sanitai Celmai par ieguldīto lielo darbu, pacietību un uzņēmību, jo bez viņu atbalsta un entuziasma nebūtu iespējams bērnus iesaistīt šajā tik vērtīgā un vajadzīgā  lasīšanas veicināšanas pasākumā.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Iesaisties LNB bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā!

01.06.2023 - 31.12.2023

bernujauniesuunvecakuzurija2023plakats.jpgLatvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs jau 23. reizi izsludina lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" jauno grāmatu kolekciju. Lieli un mazi lasītāji jauno grāmatu kolekciju varēs vērtēt visu gadu un par viņuprāt labāko grāmatu dot savu atsauksmi, lai nākošā gada marta mēnesī Lielajos lasīšanas svētkos varētu paziņot balsojuma rezultātus.

2023. gada programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" katrā vecumgrupā ir jāvērtē piecas grāmatas, bet Vecāku žūrijas kolekcijā – četras, papildus atļaujot izvēlēties jebkuru grāmatu no pārējās kolekcijas, lai arī pieaugušie iedziļinātos bērnu un jauniešu literatūrā.

Skolas bibliotēkā vasarā grāmatas varēsiet saņemt no 18.augusta.

Bernu_jauniesu_un_vecaku_zurija_2023.docx

Lasīt visu ziņu galerija (1)

“Bērnu žūrijas” dalībnieku tikšanās ar rakstnieci Žaneti Lazdovsku

07.03.2023 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img-20230321-wa0004.jpgMūsu skolēni jau vienpadsmito gadu piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu žūrija”. Šogad pēc divu gadu pārtraukuma atkal varējām turpināt jauko tradīciju – tikties ar kādu no grāmatu autoriem.

Pēc aptaujas rezultātiem 3. un 4. klašu grupā  pārliecinoša līdere izrādījās rakstnieces Žanetes Lazdovskas grāmata “Neatskaties”. Tas ir spriedzes un dažādu interesantu pavērsienu pilns stāsts par zēnu, kurš     gandrīz 10 gadus pavadījis bērnu namā, bet beigās laimīgi  nonāk savu vecvecāku ģimenē.
     Autore piekrita paviesoties mūsu skolā, lai tiktos ar lasītājiem. Tikšanās izvērtās jauka un  sirsnīga. Žanete Lazdovska pastāstīja par sevi. Izrādās, ka ka viņas vecvecāki ir Latvijā plaši  pazīstami rakstnieki, bet viņa pati literārai darbībai pievērsusies pavisam nesen, un grāmata “Neatskaties”  ir viņas pirmais darbs. Ikdienā viņa strādā kā zvērināta notāre un ir  četru bērnu mamma.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Draudzīgais aicinājums 2023

lejupielade.jpgMīļie skolēni, absolventi, kolēģi un vecāki!

28. janvārī – Draudzīgā aicinājuma dienā katram ir iespēja papildināt skolas bibliotēkas krājumu, uzdāvinot grāmatu. Nav svarīgi - jaunu vai jau  izlasītu. Galvenais ir vēlēšanās  iepriecināt arī citus lasīt gribētājus.

Draudzīgā aicinājuma dienu 1935. gada 28. janvārī iedibināja toreizējais Ministru prezidents Kālis Ulmanis, aicinot dāvināt grāmatas vai citas mācību procesā noderīgas lietas savai bijušajai skolai. Pēc valsts neatkarības atjaunošanas, šo dienu 1994. gadā atjaunoja Draudzīgā aicinājuma fonds.

Lasīt visu ziņu

Sveicam skolas bibliotekāri Dainu Batņu

whatsapp-image-2022-11-19-at-10-09-50.jpg

2022. gada 18. novembrī  Tukuma pilsētas Kultūras namā tika pasniegta "Tukuma novada Cildinājuma balva" Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas ilggadējai bibliotekārei Dainai Batņai.
      Esam gandarīti par viņas darba novērtējumu!

Mūsu  bibliotekāre Daina Batņa 1978.gadā beigusi LU Filoloģijas fakultāti  un ieguvusi bibliotekāra – bibliogrāfa specialitāti. Pirmo pieredzi darbā ieguvusi strādājot Latvijas Valsts bibliotēkā, bet, dzīves ceļam atvedot uz Kandavu, strādāja Kandavas  Radiorūpnīcas tehniskajā bibliotēkā. No 1995.gada strādā par bibliotekāri Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolā, kur pēc kapitālā remonta iekārtojusi skolas bibliotēkas, lasītavas un grāmatu krātuves telpas.

Lasīt visu ziņu


<>


Jaunākās galerijas