Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Comenius

Projekts “A quest 4 Heroes”

Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā 2013./2014.m.g. tiek uzsākts ES Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas aktivitātes “Skolu daudzpusējās partnerības”projekts “A quest 4 Heroes”
(projekta Nr.2013-1-GB1-COM06-23807 9) Projektā iesaistītas sekojošas valstis – Latvija, Velsa, Francija,Vācija, Igaunija, Polija, Dānija, Spānija, Somija un Ungārija.

Projekta mājas lapa

Šajā mācību gadā Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas sākumskolas skolēni kopā ar skolotājiem ir uzsākuši ES Comenius skolu daudzpusējās sadarbības projektu „Četru varoņu meklējumos”. Projektā pavisam ir iesaistījušās 10 dalībvalstis – Velsa, Somija, Dānija, Vācija, Ungārija, Francija, Igaunija, Spānija, Polija un Latvija. Projekts dos iespēju sākumskolas skolēniem un skolotājiem paplašināt un padziļināt savas zināšanas par šīm ES valstīm. Uzzināt, kas šajās valstīs ir kopīgs un kas – atšķirīgs. Tāpat arī tā būs lieliska iespēja skolēniem rast jaunus draugus citās valstīs, sazinoties ar viņiem internetvidē, izmantojot un paplašinot savas angļu valodas un IT prasmes. Arī skolotājiem šī būs lieliska iespēja iepazīties ar citu valstu izglītības sistēmām.

Lasīt visu ziņu

Comenius projekta „A quest 4 heroes” dalībnieku vizīte Latvijā.

Šogad no 11. līdz 15.martam mūsu skolas skolēni un skolotāji uzņēma 28 skolotājus no 8 dažādām valstīm: Velsas, Ungārijas, Polijas, Francijas, Vācijas, Dānijas, Somijas un Igaunijas.
Comenius skolu sadarbības projekts “ A quest 4 Heroes” norisinās jau otro gadu, un tajā darbojas sākumskolas skolēni ar saviem klašu audzinātājiem. Projekta mērķis ir noskaidrot, ko skolēni saprot ar vārdu “varonis”, un izzināt gan savas valsts, gan projektā iesaistīto dalībvalstu varoņus. Tā ir iespēja gūt jaunas zināšanas un iespaidus par citu valstu kultūru, kā arī praktiski pielietot savas svešvalodu prasmes, veidojot dažāda veida darbus, rakstot vēstules vai sazinoties Skype.

Lasīt visu ziņu

Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas Comenius projekta „A quest 4 heroes” vizīte Dānijā.

Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolā jau otro mācību gadu tiek realizēts Comenius daudzpusējās skolu sadraudzības projekts „A quest 4 heroes”, kurā piedalās mūsu skolas 1.-6. klašu skolēni kopā ar savām klašu audzinātājām. Tādēļ no 26. līdz 30.novembrim sadarbības vizītē uz Aalborgu devās 2.a un 2.b klases audzinātājas Ligita Zāģere un Anda Leizandere, un projekta koordinatore Danuta Dude.
Aalborga ir ceturtā lielākā pilsēta Dānijā, kas atrodas valsts ziemeļos pie Limfjorda. Sava novietojuma dēļ tā ir arī viena no nozīmīgākajām ostām valstī un labi attīstīts industriālais centrs. Arī kultūras dzīve, izglītība un sports Aalborgā ir augstu attīstīti. Šeit atrodas Aalborgas universitāte, Ziemeļdānijas Universitātes koledža, Tehniskā koledža, Biznesa koledža un Karaliskā bibliotēku un informācijas zinātņu skola. Tāpat šeit darbojas Aalborgas simfoniskais orķestris, teātris, opera, vēstures muzejs un modernās mākslas muzejs, tiek rīkoti dažādi kultūras pasākumi. Pilsēta lepojas ar saviem futbola, handbola, regbija, golfa un kriketa klubiem.

Lasīt visu ziņu

Projekta “A quest 4 Heroes”aktivitātes 2014./2015.m.g.

Arī šajā mācību gadā mūsu skolas 2.-6. klases skolēni un viņu audzinātājas turpina piedalīties ES Comenius skolu daudzpusējās sadarbības projektā „Četru varoņu meklējumos”. Tajā iesaistījušos 9 dalībvalstu (Velsas, Somijas, Dānijas, Vācijas, Ungārijas, Francijas, Igaunijas, Polijas un Latvijas) skolu skolotājiem, viesojoties pa kārtai katrā no šīm valstīm, ir iespēja iepazīties ar citām izglītības sistēmām, bet skolēniem uzzināt, kas šajās valstīs ir kopīgs un kas – atšķirīgs.

Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas Comenius projekta „A quest 4 heroes” vizīte Francijā.

23.07.2015

Laikā no 21.maija līdz 25.maijam Comenius daudzpusējā projekta „A quest 4 heroes” ietvaros, uz Bretaņas mazpilsētu Mordelles (villa de Mordelles, ≈7000 iedz.) Francijā, devās mūsu skolas projekta vadītāja Danuta Dude un 5.a klases audzinātāja Aksilda Petrevica.
Pirmā īsā vizīte Ecole Publique de La Chesnaye sākumskolā bija jau 21.maija vēlā vakarā, kad skolas skolotāji mūs sagaidīja ar savdabīgu „groziņu” vakaru – katra saimniece lepojās ar savām īpašajām uzkodām vai salātiem. Lai ciemiņiem būtu vieglāk un saprotamāk, pie katra ēdiena bija īpaša zīmīte, kurā bija norādīts ēdiena nosaukums un tā sastāvdaļas. Te arī ieraudzījām, cik patriotisku dekoru savās mājās valsts svētkos varam iegūt, ja uz iesmiņa starp vārīto biešu gabaliņiem ieliek pikanta siera gabaliņu.

Lasīt visu ziņu

Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas Comenius projekta „A quest 4 heroes” vizīte Somijā.

Laikā no 26. līdz 30.martam četrām mūsu skolas skolotājām – Aivai Ķēniņai, Ivitai Lejai, Seilai Šenbergai un Danutai Dude – bija iespēja viesoties Somijā, Vuosaari sākumskolā. Šī jau bija otrā Comenius daudzpusējā projekta „A quest 4 heroes” darba vizīte, kuras laikā tikās 27 skolotāji no 9 projektā iesaistītajām dalībvalstīm: Vācijas, Igaunijas, Polijas, Francijas, Ungārijas, Dānijas, Velsas, Latvijas un Somijas.
Vuosaari ir viens no lielākajiem un ātrāk attīstošākajiem Helsinku rajoniem, kas atrodas to austrumu daļā pie pašas Baltijas jūras. Lai gan attālums līdz Helsinku centram ir pietiekami liels, satiksme ir labi attīstīta, un nokļūt tur var ar metro 20 minūšu laikā. Vuosaari straujo izaugsmi veicina ostas attīstība. Tomēr šeit joprojām svarīgi ir saglabāt dabas bagātības, tādēļ dienvidu daļā ir izveidots Uutela dabas parks.

Lasīt visu ziņu

Projekta pirmā darba vizīte 27.11.-.01.12.2013.

100_2572.jpgNo 27.novembra līdz 1.decembrim Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas skolotājas Daiga Puga, Danuta Dude un Inguna Auziņa pabija Comenius daudzpusējā skolu sadarbības projekta „A quest 4 Heroes” pirmajā darba vizītē Šutorfas Susteresch pamatskolā Vācijā.
Šutorfa ir neliela pilsētiņa Vācijas Lejassaksijas federālajā apgabalā, tikai 20 km attālumā no Nīderlandes robežas. Pilsētai ir vairāk nekā 700 gadu sena vēsture. Jau no tās pirmsākumiem pilsētā vienmēr bijusi labi attīstīta rūpniecība. Sākumā pilsētā kā galvenais rūpniecības veids pastāvēja tekstilrūpniecība. Mūsdienās ap pilsētu ir izvietojušās dažādas rūpnīcas, kas nodarbojas ar plastmasas, kartona izstrādājumu ražošanu, metālapstrādi, gaļas pārstrādi u.c.

Lasīt visu ziņu galerija (45)


<>


Jaunākās galerijas