Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas Comenius projekta „A quest 4 heroes” vizīte Francijā.

23.07.2015

Laikā no 21.maija līdz 25.maijam Comenius daudzpusējā projekta „A quest 4 heroes” ietvaros, uz Bretaņas mazpilsētu Mordelles (villa de Mordelles, ≈7000 iedz.) Francijā, devās mūsu skolas projekta vadītāja Danuta Dude un 5.a klases audzinātāja Aksilda Petrevica.
Pirmā īsā vizīte Ecole Publique de La Chesnaye sākumskolā bija jau 21.maija vēlā vakarā, kad skolas skolotāji mūs sagaidīja ar savdabīgu „groziņu” vakaru – katra saimniece lepojās ar savām īpašajām uzkodām vai salātiem. Lai ciemiņiem būtu vieglāk un saprotamāk, pie katra ēdiena bija īpaša zīmīte, kurā bija norādīts ēdiena nosaukums un tā sastāvdaļas. Te arī ieraudzījām, cik patriotisku dekoru savās mājās valsts svētkos varam iegūt, ja uz iesmiņa starp vārīto biešu gabaliņiem ieliek pikanta siera gabaliņu.

22.maija rīts sākās agri. Ecole Publique de La Chesnaye pamatskolā mūs sagaidīja skolas pedagogi,audzēkņi un arī vecāki ar mazākajiem brāļiem un māsām. Patika, ka skola ir kā viens vesels, un noteiktā ritmā sasistas plaukstas ir skaidra un zināma zīme visiem – „Klusumu!, Uzmanību!’’. Patīkamu pārsteigumu katrai delegācijai (Velsai, Ungārijai, Vācijai, Somijai, Polijai, Igaunijai un, protams, Latvijai) sagādāja visu skolas skolēnu kopīgi dziedātais „popūrijs” – dziesmas, kas tika aizvestas un nodotas Somijā. Špikeru nebija, bet vārdi bija labi saprotami – mūsu „Bēdu manu lielu bēdu” skanēja labi! Arī kopējā dejā tikām iesaistīti visi.
Pēc tam tika pārrunāti projekta laikā paveiktie uzdevumi, kā arī veikta plānošana nākamajam mācību gadam – skolās veicamie uzdevumi, gaidāmās darba vizītes un to norises laiki.
Skolā darbs organizēts krietni atšķirīgāk nekā pie mums.Ecole Publique de La Chesnaye sākumskolu apmeklē 166 skolēni vecumā no 6 līdz 11 gadiem, sadalīti 7 klasēs (≈25 skolēni katrā klasē). Skolā mācās arī skolēni ar speciālām vajadzībām (12 skolēni vecumā no 8 līdz 12 gadiem). Pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās mācību darbs notiek no plkst. 8.30 līdz 12.00 (no rīta) un no plkst.14.00 līdz 15.45 (pēcpusdienā). Divu stundu pārtraukums ir domāts pusdienu paēšanai, atpūtai un spēlēm. Trešdienās skolēni mācās tikai no plkst. 8.00 līdz 11.30 – šī diena skolēniem ir īsāka. Šajā mācību gadā pēc šāda mācību modeļa eksperimentāli mācās tikai daļa skolēnu Francijā, bet ar nākamo mācību gadu šāda sistēma tiks ieviesta visā valstī. Pēc mācību beigām plkst. 15.45 daļa Ecole Publique de La Chesnaye sākumskolas skolēnu dodas mājās, bet daļa skolēnu paliek skolā (līdz plkst. 17.00), lai gatavotu mājas darbus vai piedalītos dažādos ārpusstundu pulciņos.
22.maija vakarā devāmies ekskursijā uz Lamanša jūras šaurumu ( kā vietējie saka – uz jūru), lai apskatītu pilsētu Saint –Malo un tur esošo cietoksni. Jāatzīstas, ka pirmo reizi redzēju, ko īsti nozīmē paisums un bēgums. Žēl, ka līdz septembrim vēl jāgaida, jo tad varētu redzēt milzīgos viļņus, kuri triecas pret pilsētas mūriem rudens vētru laikā. Šoreiz vajadzēja samierināties vien ar fotogrāfijās redzamo.
23.maijā nokļuvām ļoti atbildīgu gidu rokās - 4 skolēni (kuri regulāri mūs pārskaitīja, lai nepazūdam) izvadāja mūs pa skolu, pastāstot par katru klasi. Interesanti šķita tas, ka speciālo programmu bērni strādāja vienā klasē ar pārējiem, pie tam bieži atšķīrās mācību priekšmeti, ko viņi apguva (piem., franču valoda – matemātika). Mani iepriecināja, ka jau šādā vecumā skolēni apgūst integrēto priekšmetu – vēsture, mākslas vēsture, ģeogrāfija. Pēcpusdienā devāmies uz oficiālo vizīti Mordelles mērijā, kur svinīgi tika sveikti visi Comenius daudzpusējā projekta „A quest 4 heroes” dalībnieki, un pilsētas mērs atzinīgi novērtēja skolotāju ieguldījumu projekta norisē. Vizītes laikā abpusēji apmainījāmies ar dāvanām. Arī šeit varēja vērot gatavošanos EP vēlēšanā. Kā arī to, ka šovasar Francijā gaidāmas nopietnas svinības – apritēs 100 gadi, kopš sācies 1.pasaules karš (Francija bija viena no valstīm, kurai šis karš nodarīja ļoti lielu postu). Tādēļ mērijā goda vietā atradās karogs, kuru Mordelles vīri bija ņēmuši līdzi dodoties uz fronti, un laimīgi ar to arī atgriezušies. Vakarā atgriezāmies skolā, kur mūs mīļi sagaidīja skolēni un skolotāji ar savām ģimenēm, kā arī Mordelles apgabala tautas mūzikas kapela. Šis bija īpašs vakars, kad mēs tikām tuvāk iepazīstināti ar franču tautas kultūru un tradīcijām. Galdā tika celtas tradicionālās krepes – gan sāļas, gan saldas. Tika dziedātas franču tautas dziesmas jeb šansoni, un mums rādītas un mācītas tautas dejas.
24.maijā vairs tikai neilga kopā būšana ar visiem projekta dalībniekiem, lai vēlreiz pateiktu lielu paldies šīs vizītes saimniekiem par sirsnīgo uzņemšanu, un atvadītos no pārējiem šī projekta dalībniekiem. Un tad jau mājupceļš – mums 2 stundu brauciens ar ātrvilcienu līdz Parīzei, neliels ieskats šīs milzu pilsētas straujajā ritmā, kam sekoja lidojums mājup. Pozitīvu emociju, pārdomu un jaunu iespaidu pārpilnas atgriezāmies mājās.
Skolotāja Aksilda Petrevica



<>


Jaunākās galerijas