Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Pedagogu profesionālā pilnveide (KA 1) - 2020

Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas skolotāju profesionālo un svešvalodas kompetenču uzlabošana

erasmus.jpgERASMUS + programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) projekts

Projekta nosaukums: “Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas skolotāju profesionālo un svešvalodas kompetenču uzlabošana”
Projekta Līguma Nr: 2020-1-LV01-KA101-077226
Projekta īstenošanas laiks: no 2020. gada 1.septembra līdz 2021.gada 30.novembrim
Projektam piešķirtais finansējums: 16 876,00  EUR
Projekta dalībnieki: Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas skolotāji
Projekta mērķi:

  • nodrošināt pedagoģiskajiem darbiniekiem profesionālās pilnveides iespējas ārvalstīs, apmeklējot kursus;
  • pilnveidot un bagātināt viņu metodiskās zināšanas un prasmes, kā arī svešvalodu, sociālās un starpkultūru kompetences;
  • sagatavot skolotājus pilnvērtīgai dalībai Erasmus+ stratēģisko partnerību projektos, un cita veida starptautiskiem projektiem.
Lasīt visu ziņu

ERASMUS+ kursi skolotāju profesionālajai pilnveidei Maltā

picture2.jpg"Fluency & Language Development for Educational Staff"picture2.jpg

2022.gada 8.-19. augustā es, Inguna Auziņa, apmeklēju angļu valodas kursus “ Fluency & Language Development for picture1.jpgEducational Staff”(Angļu valoda izglītības darbiniekiem) Maltā mācību centrā “Executive Training Institute”.

Tā kā angļu valodu kā svešvalodu līdz šim biju apguvusi tikai kursos Latvijā, izmantoju iespēju savas zināšanas papildināt un nostiprināt, jo, skolā strādājot, sapratu, ka nevaru bez tām iztikt un nepieciešams valodas zināšanas uzlabot.

Kaut mācu latviešu valodu, tomēr arī mācību procesā nākas saskarties ar valodu salīdzināšanu. Skolēni ikdienā biežāk izmanto angļu valodu un neatrod vairs atbilstošus vārdus latviski, tādēļ arī man , uzskatu, ir būtiski uzlabot angļu valodas zināšanas, lai varētu tās izmantot mācību procesā.

Lasīt visu ziņu

ERASMUS+ kursi skolotāju profesionālajai pilnveidei Spānijā

3.jpgERASMUS+ kursi skolotāju profesionālajai pilnveidei Spānijāpicture2.jpg

„Māksla kā terapija: pašizpausme un īpašās vajadzības mākslas izglītībā.”

Projekta Nr.2020-1-LV01-KA101-077226

No 1. līdz 6. augustam Spānijā, Barselonā piedalījos profesionālās pilnveides kursos „Art as Therapy: Self-Expression and Special Needs in Art Education”.

Kursus vadīja iedvesmojoša pasniedzēja no Barselonas – Marina Clauzet, kas ir arī humānistiskās mākslas terapeite un jogas pasniedzēja. Kursu mērķis bija prezentēt vizuālās mākslas terapeitisko spēku, tiešā veidā eksperimentējot ar dažādām mākslas tehnikām, piemēram, glezniecību, 3D, kolāžu, jauktu tehniku, fotogrāfiju. Kā arī pilnveidot skolotāju zināšanas par netradicionālām vizuālās mākslas tehniku apguves iespējām, kas balstītas uz mākslas terapijas metodēm. 

Lasīt visu ziņu

ERASMUS+ kursi skolotāju profesionālajai pilnveidei “Kultūras mantojuma apguve praktiski darbojoties”

3.jpgProjekta Nr.2020-1-LV01-KA101-077226
Kursu organizators: KOIN.S.EP INTERACT, Larissa, Greece
Laiks: 2022.gada 11.jūlijs - 22.jūlijserasmus_logo.jpg

    Pašā vasaras vidū, no 11. jūlija līdz 22. jūlijam, apmeklēju  profesionālās pilnveides kursus “Cultural Heritage in Action” Iraklijā. Kursu mērķis bija izzināt, kas ir kultūras mantojums, un paplašināt savas zināšanas par to, aktīvi darbojoties. Mūsu kursu pasniedzējs bija Konstantinos Oikonomou - vēstures un ICT skolotājs, kurš profesionāli, interesanti, ar aizrautību vadīja kursu nodarbības.

   Grupā bija 20 dažādu mācību priekšmetu skolotāji no dažādām ES valstīm – Vācijas, Polijas, Čehijas, Spānijas un Latvijas. Kursi iesākās ar dalībnieku savstarpēju iepazīšanu, prezentējot un stāstot pārējiem par savu skolu, pilsētu un valsti. Lai gan mums jau šķiet, ka visi, kaut reizi, ir ko dzirdējuši par mūsu Dziesmu un deju svētkiem, izrādījās, ka neviens no grupas dalībniekiem par tiem neko nebija dzirdējis. Sarunu un prezentāciju rezultātā guvām plašāku priekšstatu par katru kursu dalībnieku.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

ERASMUS+ kursi skolotāju profesionālajai pilnveidei Īrijā

erasmus_logo.jpg

“CLIL fiziskās audzināšanas skolotājiem”

ERASMUS+ kursi skolotāju profesionālajai pilnveidei Īrijā
Projekts Nr. 2020-1-LV01-KA101-077226lauris.jpg


 No 3. līdz 8.oktobrim Droghedā, Īijā piedalījos Erasmus + rīkotajos kursos " CLIL for Physical Education Teachers".

Kursos piedalījās sporta skolotāji no Spānijas (Valensija), Itālijas (Sardīnija), Francijas (Nantes), Latvijas (Kandava) un bioloģijas skolotāja no Vācijas (Berlīne).

Lasīt visu ziņu galerija (7)

ERASMUS+ kursi skolotāju profesionālajai pilnveidei Islandē

inara.jpgerasmus_logo.jpg“Vides un āra izglītība”

Projekts Nr. 2020-1-LV01-KA101-077226

 Profesionālās pilnveides kursus Islandē “Environmental and Outdoor Education” no 24.-30.jūlijam apmeklēja Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas skolotāja Ināra Batņa.

Gribu sākt ar ķīniešu atziņu, kuru dzirdēju no kursu organizatoriem: “ Ja tu plāno gadu uz priekšu – sēj rīsus, ja tu plāno vairākus  gadus- stādi kokus, bet ja tu plāno gadsimtu – izglīto cilvēkus…”. 

Pandēmijas laiks ar attālināto mācību organizēšanu arvien noteiktāk liek domāt par skolēnu  mācīšanos ārpusklases vidē, tādejādi padarot drošu skolēnu savstarpējo komunikāciju un reizē mācību satura jēgpilnu apguvi. Jaunā kompetenču izglītība  un planētas ilgtspējīgas attīstības nodrošināšana liek dažādot metodes un paņēmienus pārveidotā mācību satura apguvē, īpaši dabaszinībās, tāpēc šo metožu izmantošana kļūst arvien aktuālāka skolotāju profesionālajā varēšanā.

Lasīt visu ziņu

ERASMUS+ kursi skolotāju profesionālajai pilnveidei Itālijā

maija.jpg"Publiskā runa un prezentēšanas prasmes”

Projekts Nr. 2020-1-LV01-KA101-077226

erasmus_logo.jpg

Pašā vasaras vidū no karstās Latvijas uz vēl karstāko Sicīlijas salu Itālijā devās angļu valodas skolotāja Maija Kesenfelde, lai pilnveidotu savas zināšanas un prasmes Erasmus + profesionālās pilnveides kursos “Public Speaking and Presentation Skills” (Publiskā runa un prezentēšanas prasmes), kurus organizēja Erasmus Learning Academy Palermo pilsētā no 24. līdz 31. jūlijam.

                Kursos kopā piedalījās 13 skolotāji – 5 no Polijas, 3 no Grieķijas, 2 no Spānijas un pa vienam no Ungārijas, Lietuvas un Latvijas. Visi dzīvoja vienā viesnīcā, kuras konferenču zālē ar skaistu skatu uz Vidusjūru notika paši kursi. Tos vadīja itālis Francesco Tarantino ar asistenti Giulia Amato. Katru dienu kursi notika no astoņiem rītā līdz pusdiviem pēcpusdienā, bet pēc mācībām devāmies dažādās ekskursijās gan apskatot ievērojamākās vietas pilsētas centrā, gan dodoties uz citām Sicīlijas pilsētām – Cefalu un Mondelo, kas izceļas ar bagātu kultūrvēsturisko mantojumu un brīnišķīgām pludmalēm.

Lasīt visu ziņu


<>


Jaunākās galerijas