Mūsu skola Erasmus+ projektā "IDEAS" (“Improving Design Education Alternatives for Students”)

03.10.2022 - 07.10.2022 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

31177051452721970274383584530892480144587n.jpgNo 3. līdz 7. oktobrim mūsu skolas kolektīvs uzņēma 29 skolēnus un skolotājus no 5 dažādām valstīm - Zviedrijas, Turcijas, Horvātijas, Maltas un Itālijas-, jo esam  Erasmus+ skolu sadarbības projekta “IDEAS” (“Improving Design Education Alternatives for Students”) dalībnieki. Šāds projekts norisinās jau trešo gadu, un tajā darbojas pamatskolas 7. un 8. klases skolēni kopā ar vizuālās mākslas, mājturības, datorikas, angļu valodas skolotājiem un klašu audzinātājiem. Projekta mērķis ir palīdzēt skolēniem izprast un apgūt, kas ir dizaina domāšana, saredzēt tās vērtības un iedzīvināt savā ikdienas dzīvē. Tā ir iespēja gūt jaunas zināšanas un iespaidus par citu valstu kultūru, kā arī praktiski pielietot savas svešvalodu prasmes, veidojot dažāda veida darbus, darbojoties attālināti Zoom vidē vai tiekoties klātienē.  

3.oktobrī viesiem bija iespēja gūt pirmos iespaidus par mūsu skolu. Ciemiņus sagaidījām ar apsveikuma koncertu, kurā mūsu skolēni parādīja savas dziedāt un dejotprasmes, kas patiesi aizkustināja un pārsteidza ikvienu viesi. Pēc koncerta 8.a un 8.b klases skolēni iejutās gidu lomās un ar lepnumu izrādīja savu skolu. Šī bija lieliska iespēja skolēniem pārliecināties par savām svešvalodu zināšanām un pielietot tās sarunās ar ciemiņiem. 
Nākamajās dienās gan viesi, gan mūsu skolas skolēni piedalījās foto darbnīcā, kur apguva, kā labāk veidot gaismēnu un perspektīvas fotogrāfijas. Vēlāk skolā tika sarīkota foto izstāde. Deju nodarbībās tika apgūtas latviešu tautas dejas, bet sporta pēcpusdienā skolēni piedalījās dažādās saliedēšanas un sporta aktivitātēs.
Paldies mūsu skolas parlamenta jauniešiem, kuri organizēja foto orientēšanos pilsētā. Šī bija lieliska iespēja jautrā un atraktīvā veidā iepazīt mūsu skaisto Kandavu. Paldies latviešu valodas skolotājām par tematisko diskotēku “Dzeja vieno!” 7.-9.klašu skolēniem un viesiem. Tā bija lieliska iespēja gan kopīgi izklaidēties, gan dzirdēt dažādu valodu skanējumu. Mūsu skolas skolēni runāja dzeju pie brīvā mikrofona latviešu, krievu, angļu un vācu valodā, bet  mūsu viesi priekšnesumus izpildīja katrs savas valsts valodā.
Trešdienas rītā projekta dalībniekiem bija tikšanās ar Kandavas un pagastu apvienības vadītāju Jāni Mazitānu, kurš sniedza ieskatu Kandavas un tās pagastu dzīvē, kā arī izteica savu atbalstu projektam. 
Lai iepazītos ar Latvijas dabas krāšņumu un izbaudītu skaisto rudeni, ceturtdien devāmies uz Tērveti. Šeit bija iespēja iepazīties gan ar Annas Brigaderes pasaku varoņiem, gan ieraudzīt mūsu skaistos mežus. Saulainais laiks un rudens krāsām bagātais mežs veicināja pozitīvas emocijas arī dabas parkā.
Piektdienu aizvadījām Rīgā. Skolotājas Ievas Rožkalnes pavadībā devāmies pastaigā pa Vecrīgu, ļaujot ciemiņiem ieraudzīt vietas, ar kurām mēs lepojamies, kuras ir nozīmīgas ikvienam no mums. Un tad jau bija pienācis brīdis, lai atvadītos un novēlētu laimīgu ceļa vēju mūsu projekta dalībniekiem. Uz drīzu tikšanos Itālijā!
Paldies visiem skolēniem un skolotājiem, kas palīdzēja šo Kandavā un Latvijā pavadīto laiku padarīt neaizmirstamu ikvienam mūsu ciemiņam!
Projekta koordinatore Danuta Dude

printēt


<>


Jaunākās galerijas