Pasākumu kalendārs

Dāvinājums skolai

01.05.2014 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Kandavas K. Mīlenbaha vidusskola dāvinājumā no Austrālijā dzīvojošā latvieša Leonīda Brakmaņa kunga saņēma ļoti noderīgas grāmatas angļu valodas apguvei kā arī daiļliteratūru angļu valodā.
Brakmaņa kungs nav kandavnieks, viņš dzimis Vācijā, kur viņa vecāki devās bēgļu gaitās 2. Pasaules kara beigās. 1949. gadā ģimene pārcēlās uz Austrāliju, ar kuru saistās Brakmaņa kunga turpmākā dzīve, skolas gaitas un jurista karjera.
Saikne ar Latviju atjaunojās 90. gadu beigās, kad viņam neilgās viesošanās laikā vecāku dzimtenē izdevās uzmeklēt un sastapt savu māsīcu, kura toreiz un vēl joprojām dzīvo Kandavā.

Lasīt visu ziņu

Comenius projekta vizīte Somijā

26.03.2014 - 30.03.2014

Laikā no 26. līdz 30.martam četrām mūsu skolas skolotājām – Aivai Ķēniņai, Ivitai Lejai, Seilai Šenbergai un Danutai Dude – bija iespēja viesoties Somijā, Vuosaari sākumskolā. Šī jau bija otrā Comenius daudzpusējā projekta „A quest 4 heroes” darba vizīte, kuras laikā tikās 27 skolotāji no 9 projektā iesaistītajām dalībvalstīm: Vācijas, Igaunijas, Polijas, Francijas, Ungārijas, Dānijas, Velsas, Latvijas un Somijas.
Vuosaari ir viens no lielākajiem un ātrāk attīstošākajiem Helsinku rajoniem, kas atrodas to austrumu daļā pie pašas Baltijas jūras. Lai gan attālums līdz Helsinku centram ir pietiekami liels, satiksme ir labi attīstīta, un nokļūt tur var ar metro 20 minūšu laikā. Vuosaari straujo izaugsmi veicina ostas attīstība. Tomēr šeit joprojām svarīgi ir saglabāt dabas bagātības, tādēļ dienvidu daļā ir izveidots Uutela dabas parks.

Lasīt visu ziņu

Ritmikas diena "Griežam laiku virpulī"

14.03.2014 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img_0086.jpgŠopavasar ikgadējās Ritmikas dienas devīze bija: „Griežam laiku virpulī!”. Pasākuma dalībnieku (1.-12.klases skolēnu, vecāku un skolotāju) uzdevums ar atbilstošas mūzikas, aksesuāru un deju soļu palīdzību skatītājiem ļaut paceļot laikā no mūsdienām līdz pat 2.pasaules karam. Kā allaž, Kandavas sporta halles tribīnes bija pilnas, jo vingrotājus atbalstīt bija ieradušies gan vecāki un vecvecāki, gan draugi un paziņas.Uzstāšanos vērtēja arī sportiskā žūrija: Jānis Bambis, Inga Rozenfelde, Mārcis Tropiņš, Oļegs Puzikovs, Egita Grundmane.

Lasīt visu ziņu galerija (68)

Tikšanās ar rakstnieku Māri Rauguli

07.03.2014 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img_0366.jpgPateicoties skolas bibliotekāres Dainas Batņas entuziasmam, mūsu skola otro gadu ir iesaistījusies lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu un jauniešu žūrija", ko visā valstī jau 14 gadus īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Valsts Kultūrkapitāla fondu. Pēc LNB sniegtās informācijas šoreiz žūrijā ir piedalījies rekordliels dalībnieku skaits – jauno grāmatu vērtēšanā iesaistījās 17 tūkstoši lasītāju, rosinot lasītprieku 576 bibliotēkās un skolās.

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Apgredzenotie un pogainie

28.02.2014 - 06.03.2014 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

gredzenu_vakars_43.jpgPašās februāra beigās mūsu skolas divpadsmit divpadsmitie aicināja vecākus, draugus un skolotājus uz Sudraba gredzenu vakaru, lai atskatītos uz savos vidusskolas gados paveikto, sajusto, sasniegto, pārdzīvoto, lai saņemtu spēka un ceļa vārdus no ciemiņiem, lai saprastu –šajā skolā kopā būšanas laiks atlicis tik niecīgs. Klases audzinātāja Ilze Plezere uzsvēra, ka tieši gatavošanās gredzenu vakaram bijis liels pārbaudījums, bet gala rezultāts esot patīkams. Ar labiem padomiem neskopojās nu jau augstskolu studenti, pagājušā gada absolventi. Viņi bija izcepuši ceļamaizes rupjmaizes ķieģelīti, kā arī nodeva gada glabāšanā ceļojošos priekšmetus
–šujmašīnu un piezīmju lapiņu komplektu.

Lasīt visu ziņu galerija (101)

Projektu nedēļa, ZPD un Popiela

12.02.2014 - 14.02.2014

img_9950.jpgKamēr pirmklasnieki devušies valsts noteiktajās brīvdienās, 2.-9.klašu skolēni iesaistīti projektu nedēļas aktivitātēs. Šogad visiem viena tēma – tautasdziesmas. Tās vispirms tiek meklētas,tad lasītas, dziedātas, zīmētas,minētas un izmantotas rotaļās. Vieni veido savas tautasdziesmu izlasītes, citi plakātus, citi uzdevumus - spēles pārējiem. Jāpilda arī saņemtais uzdevums, tā saucamais mājas darbs, kurā jāsameklē tautasdziesmās trūkstošie vārdi, t.dz. ar norādītajiem skaitļa vārdiem, jāuzzīmē 3 iedotās tautasdziesmas, jāatrod t.dz. neparastāko vārdu nozīmes, kā arī pašiem jāsacer 3 t.dz. par gudrību, slinkumu un skolu. Noslēgumā katrai klašu grupai konkursiņš –iespēja parādīt to, ko katrs iemācījies, un varbūt iemācīt citiem. Projektu nedēļas pēdējā diena jau tradicionāli saistās ar 2 pasākumiem –vidusskolēnu pētniecisko darbu konferenci
un Popielu.

Lasīt visu ziņu galerija (101)

Nordplus Junior projekts "Let's make things better"

23.11.2013 - 29.11.2013

Novembra beigās 10 mūsu skolas 8.-10.klases skolēni (Alise Fjodorova, Ance Leja, Anda Beāte Jekoviča, Kristaps Kristers Ozols, Sāra Dūniņa, Dārta Kamparzāle, Agnis Kotāns, Lilita Dronka, Kerija Fedorenko un Elvis Freimanis) kopā ar skolotājām Inesi Ozolu un Antru Videnieci Nordplus Junior projekta „Let’s make things better” ietvaros nedēļu viesojās Igaunijas pilsētā Narvā. Šajā projektā piedalījās trīs Baltijas valstis, un tas saistīts ar skolas sakopšanu, vides uzlabošanu un iekštelpu dekorēšanu. Projekts sākās šī gada septembrī un ilgs līdz 2014.gada jūnijam. Par viesošanos Igaunijā piekrita pastāstīt skolotāja Inese Ozola:

Lasīt visu ziņu

Ministrs apbalvo konkursa “Kas ir dzimtenes mīlestība?” uzvarētājus

15.11.2013

Sagaidot 11. un 18.novembri, Aizsardzības ministrija, Latvijas Kara muzejs un Nacionālie bruņotie spēki aicināja 1.–12.klases skolēnus piedalīties stāstu konkursā „Kas ir dzimtenes mīlestība?”.Pavisam tika iesniegti 287 darbi no visas Latvijas (Rīgas, Daugavpils, Vecpiebalgas, Jēkabpils, Priekules, Ogres, Valmieras, Dagdas, Mērsraga, Preiļiem, Grobiņas, Vārkavas, Tilžas, Saldus, Krimuldas, Liepājas, Kandavas u.c Latvijas pilsētām).
No Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas šajā konkursā iesaistījās 3.b klases skolēni, savas audzinātājas Elitas Brahmanes mudināti. Viņi savas domas izteica, rakstot dzeju, pasakas un dialogus.

Lasīt visu ziņu

Par putnu ar zīda asti un ne tikai

08.11.2013 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola
Pie tevis atlidos putns ar zīda asti
un svešā valodā neatlaidīgi prasīs,
lai tu mācies lidot.
Tu nesapratīsi
un mācīsies visu ko citu.
Putns sēdēs
un zīda asaras raudās.
Lasīt visu ziņu

Latvijas skolēnu pašpārvalžu salidojums Rīgā

17.10.2013 - 18.10.2013

dsc03248.jpgŠoruden, 17. un 18. oktobrī, jauniešu centrā "Kaņieris" notika Valsts izglītības satura centra un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu rīkotais Latvijas skolēnu pašpārvalžu salidojums "Mūsu iniciatīvas Eiropas pilsoņu gadā". Seminārā bija izglītojošas lekcijas un nodarbības, radošās darbnīcas –idejas skolu pašpārvalžu darbam, kā arī dažādas diskusijas.Pasākumā piedalījās apmēram 150 dalībnieki,Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolu pārstāvēja 2 skolnieces no skolas parlamenta Ieva Ose (12.kl.) un Estere Dravniece (9.a kl.), kā arī viņu konsultante Aiva Ķēniņa (direktores vietniece audzināšanas darbā).

Lasīt visu ziņu galerija (24)

Kļūsti stiprs kā Herkuless!

10.10.2013 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img_7669.jpgLai veicinātu sākumskolas skolēnu paradumu maiņu un veselīgo graudaugu produktu lietošanu uzturā,AS "Rīgas Dzirnavnieks" kopā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) šoruden Latvijas skolām piedāvāja izglītojošu projektu-Putras programma skolās.Tās ietvaros soli pa solim 1.-4.klašu skolēniem bija iespēja uzzināt, kāpēc graudaugi ir viena no svarīgākajām produktu grupām uzturā un kāpēc graudaugu putras ir mūsdienīgs ēdiens, ko ikdienā ēd arī daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki. Putras programma Latvijas skolās notika Starptautiskās Putras dienas ietvaros, kas jau kopš 1994.gadapasaulē tiek svinēta 10.oktobrī. Putras programma sastāvēja no trīs daļām: putras stundas, mājas darbi un gala pasākums „Kļūsti stiprs un drosmīgs kā Herkuless”.

Lasīt visu ziņu galerija (31)

Eiropas valodu diena

30.09.2013 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

sam_4634.jpgŠajā mācību gadā Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas sākumskolas skolēni kopā ar skolotājiem ir uzsākuši ES Comenius skolu daudzpusējās sadarbības projektu „Četru varoņu meklējumos”. Projektā pavisam ir iesaistījušās 10 dalībvalstis –Velsa, Somija, Dānija, Vācija, Ugārija, Francija, Igaunija, Spānija,Polija un Latvija. Projekts dos iespēju sākumskolas skolēniem un skolotājiem paplašināt un padziļināt savas zināšanas par šīm ES valstīm. Uzzināt, kas šajās valstīs ir kopīgs un kas – atšķirīgs. Tāpat arī tā būs lieliska iespēja skolēniem rast jaunus draugus citās valstīs, sazinoties ar viņiem internetvidē, izmantojot un paplašinot savas angļu valodas un IT prasmes. Arī skolotājiem šī būs lieliska iespēja iepazīties ar citu valstu izglītības sistēmām.

Lasīt visu ziņu galerija (24)

Sadraudzības nometne Dānijā

19.08.2013 - 24.08.2013

Šovasar no 19. līdz 24. augustam 10 mūsu skolas skolēni (Sāra Dūniņa, Kitija BalandeBalode, Alise Fjodorova, Ieva Krūzmane, Linda Matiļeviča, Rio Roberts Gūtšmits, Edgars Selezens, Betija Čākure, Danuta Eva Bite un Dārta Kamparzāle) kopā ar vienaudžiem no Mērsraga vidusskolas un Lejres novada pašvaldības skolām (Bramsnæsvigskolen, Hvalsø Skole, Allerslev Skole) piedalījās sorta un sadraudzības nometnē Dānijas pilsētiņā Lejrē. Nometnē bija apmēram 70 % sporta un 30 % kultūras aktivitāšu. Moto: „Svinēsim svētkus, daloties atšķirīgajā.” Lai šādā projektā iesaistītos, skolēni jau janvārī rakstīja motivācijas vēstules, kas pēc tam tika izvērtētas. Pieteikties varēja jebkurš skolēns no 13 līdz 19 gadu vecumam, bet braukt uz nometni bija iespējams tikai desmit no viņiem. Skolēniem līdzi devās sporta skolotājas Aiva Ķēniņa un Daiga Puga, kā arī angļu valodas skolotāja un šī projekta koordinatore Danuta Dude. 19. jūnijā kopīgās sportiskās aktivitātēs Kandavā vispirms iepazinās šī projekta dalībnieki no mūsu skolas un Mērsraga vidusskolas. Diena kopā ar Mērsraga skolēniem pirms mūsu lieliskā piecu dienu piedzīvojuma 19. jūnijā mēs, visi 19 projekta dalībnieki, satikāmies Kandavas Mīlenbaha vidusskolas sporta zālē, lai vairāk uzzinātu cits par citu. Sākām ar iepazīšanās spēlēm. Pēc tam sadalījāmies vairākās komandās. Katrā komandā bija jābūt vismaz vienam kandavniekam, jo bija orientēšanās pa pilsētu. Kandavnieki varēja pārbaudīt savas zināšanas, cik labi pazīst vai nepazīst Kandavu, un varēja iepazīstināt Mērsraga skolēnus ar savu pilsētu. Man orientēšanās patika un likās ļoti interesanta. Kad bijām atraduši visus kontrolpunktus, tālāk devāmies uz mūsu skolas stadionu, kur turpinājām ar futbolu, sumo cīņām un pusdienām. Vēlāk devāmies uz sporta zāli, kur varējām kāpt pa klinšu sienu, spēlēt badmintonu un galda tenisu. Pēc tam Mērsraga skolēni mums iemācīja pāris spēles. Nobeigumā ēdām kliņģeri un atvadījāmies, lai augustā tikos lidostā un uzsāktu savu kopīgo piedzīvojumu. Diena tika pavadīta ar lieliskiem un humora pilniem cilvēkiem. Varu teikt, ka viena no interesantākajām vasaras dienām. Kitija Balande-Balode (11.klase) Es kopā ar citiem skolēniem no Kandavas un Mērsraga biju 5 dienu pieredzes apmaiņas braucienā Dānijā. Katrs no mums dzīvoja pie viena vai vairākiem dāņu jauniešiem. Es dzīvoju pie 3 meitenēm: Inas, Terēzas un Martas. Meitenes bija no dažādām ģimenēm, tāpēc bija nedaudz grūti katrai ģimenei pastāstīt par sevi. Visas nometnes dienas bija interesantas. Jau pirmajā vakarā gan skolēni, gan skolotāji jutāmies kā mākslinieki un ar stensiliem noformējām T-kreklus. Ļoti patika GPS sacensības. Atvadu vakarā mums bija liels barbekjū, bijām kopā vairāk kā simts cilvēku. Šīs nometnes dēļ es piereģistrējos www.facebook.com, lai uzturētu kontaktus ar dāņu jauniešiem. Nevaru sagaidīt, kad viņi nākošvasar brauks pie mums ciemos. Alise Fjodorova 8.kl. Camp 34 1.diena 12:30 izbraucam no skolas un dodamies uz lidostu. :) 18:00 Esam ieradušies 1. skolā, kur atrodam savu dāņu draugu un kopīgi apēdam pa sendvičam. Tad sākām gatavot katrs savu īpašo nometnes kreklu. :) Ap pulksten 21:00 devāmies katrs pie savas dāņu ģimenes uz mājām:) 2.diena 8:00 jau bijām nākamajā dāņu skolā. Tur mēs kopīgi mācījāmies un spēlējām spēles.:) Pusdienojām un devāmies nelielā ekskursijā. Vispirms mēs devāmies uz skaistu pili, kas atrodas kalna galā. Kad apskatījām pili, devāmies uz vikingu brīvdabas muzeju. Muzejā mēs spēlējām dāņu spēles, braucām ar vikingu laivām un paši malām miltus. Tad mums bija brīvs brītiņš kopā ar savām dāņu ģimenēm. :) 19:00 mums sākās kultūras vakars. Tajā mēs dziedājām latviešu un dāņu dziesmas, kopīgi spēlējām ar Latviju un Dāniju saistītas spēles. :) 21:30 devāmies atpakaļ pie savām ģimenēm. 3.diena 8:00 devāmies katrs uz kādu skolu, kur mācījām jaunāko klašu dāņu skolēniem spēles, kuras bijām paši iepriekšējā dienā iemācījušies. Apskatījām skolu, papusdienojām. Tad mēs visi atkal bijām kopā. Mūs sadalīja komandās, kurās bija gan dāņi, gan lavieši. Daži komandas biedri palika pie datora, bet daži ''aģenti'' devās ārā ar GPS uztvērēju. Tie, kuri palika iekšā, varēja redzēt, kur dodas ''aģenti'', un viņiem vajadzēja teikt, kur jāiet. Katrā kontrolpunktā bija jautājums sastībā ar Dāniju vai Latviju. Kad bija atrasti visi kontrolpunkti, samainījāmies vietām. Tie, kuri sēdēja pie datora, gāja ārā, bet tie, kas bija ''aģenti'', gāja iekšā, sēdēja pie datora un lūkoja karti. :) 16:00 atkal visi devāmies pie savām ģimenēm. 4.diena 8:00 esam nākamajā skolā. Katrs darbojamies trīs sevis izvēlētos sporta veidos: galda tenisā futbolā florbolā kajakingā (airēšanas sporta veids) 15:00 devāmies uz piknika vietu, kur sagatavojām visu nepieciešamo piknikam. 18:00 ieradās ģimenes un citi viesi.:) 19:00 paēdām vakariņas. Visa vakara garumā spēlējām spēles un izklaidējāmies. Visiem nometnes dalībniekiem tika pasniegti īpaši krekli. Pirms braukšanas pie ģimenēm atvadījāmies no saviem dāņu draugiem, jo visi nevarēja otrā dienā atbraukt uz lidostu, jo viņiem vajadzēja iet uz skolu. :( 5.diena 11:00 dodamies uz lidostu. Lidostā atvadāmies no tiem, kas atbraukuši mūs pavadīt. 15:10 pēc Dānijas laika izlidojam. 17:30 esam mājās. :)) Sāra Dūniņa (8.kl.)

Lasīt visu ziņu

Sadraudzības nometne Dānijā.

19.08.2013 - 24.08.2013

wp_000132.jpgŠovasar no 19. līdz 24. augustam 10 mūsu skolas skolēni (Sāra Dūniņa, Kitija Balande-Balode, Alise Fjodorova, Ieva Krūzmane, Linda Matiļeviča, Rio Roberts Gūtšmits, Edgars Selezens, Betija Čākure, Danuta Eva Bite un Dārta Kamparzāle) kopā ar vienaudžiem no Mērsraga vidusskolas un Lejres novada pašvaldības skolām (Bramsnæsvigskolen, Hvalsø Skole, Allerslev Skole) piedalījās sorta un sadraudzības nometnē Dānijas pilsētiņā Lejrē.
Nometnē bija apmēram 70 % sporta un 30 % kultūras aktivitāšu. Moto: „Svinēsim svētkus, daloties atšķirīgajā.”

Lasīt visu ziņu galerija (46)

Nometne Beļģijā

16.06.2013
belgija3.jpg

16. jūnijā seši mūsu skolas skolēni skolotājas Ievas Orstes pavadībā devās 11 dienu garā ceļojumā. Atlidojot, mūs sagaidīja Vitaļa, kas mūs aizveda uz mazu ciematiņu, netālu no Hannutas (neliela pilsētiņa Beļģijā), kur atradās „mūsu” mājas. Ciematiņā ,liels bija mūsu izbrīns, ka tur tiešām nebija neviens veikals. Interesantākais bija tas,ka Beļģijā gandrīz visas preces pārdod vairumā, jo parasti cilvēki aizbrauc, iepērkas uz ilgāku laiku, jo veikali ir tālu no mājām.

Lasīt visu ziņu galerija (4)


<>


Jaunākās galerijas