Lapas karte
Šodien mūsu skolā, tāpat kā daudzviet Latvijā, bija Olimpiskās dienas pasākums. Tas sākās ar dalībnieku gājienu.
Olimpiskās dienas karoga ienešanas gods šogad bija uzticēts Kārlim Didzim Asaram (11.kl.), Kristoferam Rozentālam (10.kl.), Līgai Paulai Stepiņai (7.a kl.), Tomasam Mačanskim (6.a kl.), Dārtai Mačanskai (4.a kl.) un Danutei Kraskovai (3.b).
Zvērestu sportistu vārdā lasīja Gabriela Laurinoviča, bet treneru vārdā Madara Ķilpe. Pasākumu atklāja direktores vietniece audzināšanas darbā Santa Laurinoviča. Savukārt olimpiskās dienas lāpu aizdedza Gustavs Lapiņš (3.kl.) un mūsu skolas darbinieks Vairis Mārtiņsons.
10. klases meitenes palīdzēja sporta skolotājiem, rādot priekšā visiem Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksa soļus.
Pēc iesildīšanās klašu komandas sacentās pretstafešu skrējienos. Ar pretstafešu rezultātiem varat iepazīties foto galerijā.
Paldies visiem, kas nenobijās no vēsajiem laikapstākļiem un aktīvi piedalījās!
Paldies mūsu skolas sporta skolotājiem, kā arī sporta skolas treneriem par šī pasākuma organizēšanu!
Lasīt visu ziņuŠodien pēc Olimpiskās dienas aktivitātēm 6.-12. klašu skolēniem jau bija iespēja sajust nākamās nedēļas valsts svētku gaisotni, apmeklējot programmas “Latvijas skolas soma” finansēto koncertu “Man patīk dzīvot Latvijā”, kurā skanēja dažādu jaunās paaudzes latviešu komponistu dziesmas, kas plašai auditorijai vēl nav zināmas. Koncertam radīti skaņdarbi, kurus veidojuši tādi mākslinieki kā Jānis Aišpurs (grupa “The Sound Poets”), Kaspars Zemītis, Dagnis Roziņš un Roberts Memmēns (grupa “Citi Zēni”), Elizabete Gaile, Patriks Tabaks.
Koncertu vadīja Ivo Grīsniņš–Grīslis kopā ar Kārli Mangulsonu, radot optimistisku un patriotisku noskaņu klausītājos. Dziesmām fonā skolēni varēja vērot attēlus ar dziesmu karaokes tekstiem un dziedāt līdzi. Ja arī dziedātāji mūsējie bija kautrīgi, tad uzburt lietu un negaisu viņiem izdevās brīnišķīgi. Paldies par koncertu!
Lasīt visu ziņu16. aprīlī Lieldienu jampadraci sākumskolas klašu skolēniem bija sagatavojusi 6.a klase kopā ar savu audzinātāju Ilonu Ceicāni.
1.-4. klašu skolēni priecīgas mūzikas pavadījumā veica dažādas aktivitātes un krāja zīmodziņus. Vajadzēja gan atminēt skaņas, gan sacensties olu lasīšanā aizsietām acīm, ripināt olas, gan uz ātrumu, gan trāpot mērķim, mest riņķi, cenšoties trāpīt mērķim, dekorēt zīmētu olu, minēt mīklas, likt puzli un domino, kā arī fotografēties izveidotajā fotostūrītī.
Pasākums raisīja tuvojošos svētku noskaņu tā apmeklētājiem, kā arī bija lieliska pieredze pašiem organizatoriem.
Paldies 6.a klasei par atbildību un pacietību, organizējot aktivitātes!
Lai priecīgas Lieldienas jūsmājās!
Šodien mūsu skolas koris Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā piedalījās Tukuma novada skolu koru karu II kārtā. Līdz augstākajai pakāpei pietrūka pavisam mazliet, jo sniegums novērtēts ar 44,44 punktiem.
Lepojamies, jo starp B grupas koriem esam ieguvuši vislielāko punktu skaitu. Paldies solistiem Undīnei un Gustavam, paldies koncertmeistarei Lienei Grosai, paldies kora meitenēm un īpaši skolotājai Ivitai Lejai!
Lasīt visu ziņuSvešvalodu jomas skolotāji un 50 Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas skolēni 16. aprīlī apmeklēja Lejres komūnas jauniešu mūziklu "Mati" Talsu Kultūras centrā. Lielu paldies par sagādāto iespēju gribam teikt Lejres komūnas jauniešu centra vadītājam un mūsu ilggadējam sadarbības partnerim Pēterim Buskam (Peter Busk), kurš mūs ne tikai uzaicināja uz izrādi, bet arī nodrošināja ar transportu, lai varam nokļūt uz izrādi. Daudziem skolēniem šī bija pirmā reize, kad viņi skatījās mūziklu, gūstot jaunu pieredzi mākslas pasaulē. Lai gan mūziklu skatījāmies dāņu valodā, dāņu skolēnu aktiermeistarība aizrāva ikvienu skatītāju.
Projektu koordinatore Danuta Dude
Lasīt visu ziņu15. aprīlī vidusskolēni apmeklēja programmas “Latvijas skolas somas” finansētu pasākumu – biedrības “DrKT” izrādi-lekciju “Tiesa”. Lektores Indras Vaļenieces stāstījums un svešvārdu skaidrojums bija kā īsais kurss padomju laika vēsturē un skolēniem atgādināja ierasto mācību stundas formātu. Taču tiesas sēdes fragmentu videoieraksti, kas vēstīja par kādu konkrētu 1982.gada notikumu, bija tie, kas jauniešus emocionāli uzrunāja un raisīja pārdomas. Kāpēc tā notika ar meiteni? Kas mūsdienās ir citādi? Kā būtu, ja mēs nedzīvotu brīvā Latvijā? Cik daudz mūsu dzīvi ietekmē tas, kas vai kādi ir mūsu vecāki? Cik brīvi esam savu uzskatu paušanā? Kā jūtas skolēni, kas ir citādi, kas sastopas ar mobingu? Cik liela ir paša, vecāku, skolotāju un klasesbiedru atbildība?