Lapas karte
Uz tikšanos, lai iepazītos ar skolas piedāvātajām iespējām, skolotājiem un skolas vidi, bija ieradušies 25 bērni un viņu vecāki. Sākumā nelielu priekšnesumu (dziesmas, dzejolīšus un ludziņu) bija sagatavojuši 4.a un 4.b klases skolēni. Pēc tam visus klātesošos uzrunāja skolas direktore, bet skolotāja Aiva pastāstīja par iespējām piedalīties dažādos interešu izglītības pulciņos un uzdāvināja skolas avīzīti „Atspulgs”. Skolotāja Seila vecākus iepazīstināja ar skolas atbalsta komandas darbu un mudināja viņus nepieciešamības gadījumā to izmantot. Pasākuma gaitā bērni saņēma mazas dāvaniņas – labo darbu krātuvītes – ar novēlējumu līdz septembrim sakrāt pēc iespējas vairāk labo darbu. Tad visi - gan 4. klases skolēni, gan topošie pirmklasnieki - vienojās kopīgā dziesmā „Alfabēts”.
Šajā semestrī mūsu skolā ir jauna tradīcija – katra mēneša pēdējā piektdienā visu klašu skolēni pēc pirmās stundas dodas uz aktu zāli, lai uzzinātu, kas mēneša laikā noticis skolā. Šajā pasākumā direktore izsniedz diplomus par sasniegumiem olimpiādēs, pastāsta arī par to, kas gaidāms, kā uzvesties skolā. Šis pasākums ilgst 10 – 15 minūtes.
Lasīt visu ziņu (1)Kopš šī gada 22. februāra 42 devītklasnieki ir „piepogāti” mūsu skolai, saņemot īpašu keramikas pogu ar skolas iniciāļiem un pamatskolas beigšanas gadu. Aizvadīts šīs skolas vēsturē pirmais Pogu vakars – kaut kas līdzīgs Gredzenu vakaram vidusskolēniem un tomēr citāds. Sākumā atmiņu ceļojums pa 9 skolas gadiem, tikšanās ar bijušajām audzinātājām, pārdomu brīdis pirms saspringtā mācību gada nobeiguma, tad jautrs pasākums ar spēlēm un dejām, kopā aizsākums jaunai skolas tradīcijai.
Lasīt visu ziņu (29)Šogad projektu nedēļa ilga trīs dienas, atšķirībā no pagājušā gada klases visus uzdevumus un pārbaudījumus veica kopā, nevis pa vienam. Katra diena bija sadalīta divās daļās ar vienu garo starpbrīdi pa vidu. Projektu nedēļā katrai klasei nodarbes bija atšķirīgas.
Pirmās klases skolēniem šī nedēļa bija brīva, divpadsmitajai klasei notika stundas, un viņi gatavojās eksāmeniem. Desmitie un vienpadsmitie rakstīja savus zinātniski pētnieciskos darbus, un 11.klase par paveikto stāstīja skolas konferencē. 2.-4. klases skolēni izvērtēja izlasītās Bērnu žūrijas grāmatiņas, zīmēja ilustrācijas dzejoļiem, viņiem bija arī tikšanās ar dzejnieci Inesi Zanderi.
Viena diena bija veltīta veselīgam dzīvesveidam, tad 2.-9. klases skolēni piedalījās Jautrības stafetēs, meklēja atbildes uz konkursa jautājumiem un veidoja plakātus par veselīgu dzīvesveidu.
Šī gada projektu nedēļā 2.-4. klasēm bija iespēja tikties ar dzejnieci Inesi Zanderi. Viņa pārsvarā raksta dzejoļus bērniem, tie ir jautri, dažkārt smieklīgi un tie raisa iztēli. Tieši tāpēc bērniem tie patīk. Inese Zandere stāstīja par savām sarakstītajām grāmatām un ik pa laikam nolasīja kādu savu dzejoli. Protams, arī bija mazs konkursiņš. Viņa noskaitīja dzejoli, un tad bija jāatbild uz jautājumiem. Mūsu skolas 3.-4.klašu koris bija sagatavojis priekšnesumu - dziesmu „Skolas soma” ar Ineses Zanderes vārdiem. Nils Baumanis skaitīja dzejoli, kuru sacerējusi Inese Zandere. Bērni arī ilustrēja viņas dzejoļus.
Kopš 2012./2013.m.g. arī mūsu skolā iespējams iesaistīties Bērnu žūrijā. Rudenī tajā pieteicās aptuveni 100 skolēni, bet visus noteikumus izpildīja tikai 60 dalībnieki: 28 skolēni no 1.-2. klasēm; 26 skolēni no 3.-4. klasēm; 5 skolēni no 8.-9. klasēm un 1 vecāku žūrijas pārstāvis.
Savus zinātniski pētnieciskos darbus (ZPD) aizstāvēja 12 cilvēki, lai gan to darīt bija paredzēts 13 vidusskolēniem, viens bija slims.
Pirmais uzstājās Ralfs Brucis. Viņš prezentēja savu projektu „Dabas un kultūrvēsturiskie apskates objekti Abavas senlejā’’. Darba mērķis bija noskaidrot, kāda ir tūristu interese par Abavas senleju, un izpētīt, kādi objekti ir senlejā. Pētījumā noskaidrots, ka par visskaistākajiem apskates objektiem atzīti Abavas rumba, Sabiles vīnakalns, Zviedru cepure. Vīnakalns ir iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Kalna virsotne atrodas apmēram 34 metru augstumā virs pilsētas un Abavas upes līmeņa.
Lasīt visu ziņu (1)Skolas aktu zālē bija drošības noteikumu pasākums 1.-6. klašu skolēniem. Šo pasākumu vadīja VUGD (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta) darbinieki Vairis un Gatis. Viņi stāstīja par drošību un kā rīkoties nelaimes gadījumā. Mums stāstīja par dažādiem nelaimes gadījumiem, piemēram, ugunsgrēkiem, to izcelsmes iemesliem, ielūšanu ledainā ūdenī, par cilvēkiem, kam kļuvis slikti, par cilvēku bezsamaņā gāzes izplūdes dēļ. Reizēm glābēji tiek izsaukti diezgan neparastos gadījumos, piemēram, vīrietim bija uzpampis pirksts un jānoņem gredzens, aizcirtušās durvis un netiek iekšā, sunītis bija iesprūdis zem vannas. Ugunsdzēsēji ir arī cēluši kaķēnus no koka. Visvairāk izsaukumu esot pilnmēness laikā.
Pēc pavasara brīvdienām mūsu skolā viesojās grāmatas “Maskačkas stāsts” autore Luīze Pastore. Skolas 3.-4.klašu žūrijas balsojumā šis darbs pārliecinoši ieguva 2.vietu.
Vispirms 4.b klases skolēni Heindrijs un Artūrs T. stāstīja, kāpēc grāmata viņiem patikusi un kuras epizodes šķitušas vislabākās.
Tad rakstniece runāja par savu bērnību, to, ka stāstus sākusi rakstīt apmēram 8 gadu vecumā, par to, kā radās ideja uzrakstīt “Maskačkas stāstu”, par tajā attēloto vidi un tā varoņiem – suņiem un cilvēkiem, par darba ilustratoru Reini Pētersonu, par citām savām grāmatām. Pašlaik Luīze Pastore strādā pie apgāda “Neptūns” iecerētās grāmatu sērijas bērniem “Mākslas detektīvi” un grāmatas par dēkaini Aleksandru Laimi.
Lasīt visu ziņu