Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

ERASMUS+ kursi Maltā

dace-un-daiga.jpgERASMUS+ programmas pamatdarbības Nr.1 “Personu mobilitāte mācību nolūkos” (projekta Nr.2022-1-LV01-KA121-daiga.jpgSCH-000057463) kursi "Fluency & Language Development for Educational Staff" skolotāju profesionālajai pilnveidei Maltā.

No 2022.gada 17.oktobra līdz 28.oktobrim Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Dace Vilkauša un direktore Daiga Puga piedalījās Erasmus+ profesionālās pilnveides kursos pedagogiem, lai papildinātu un apgūtu  zināšanas angļu valodā. Tā kā mūsu skola aktīvi piedalās dažādos starptautiskajos projektos, pieņēmām lēmumu mācīties angļu valodu, kursos Maltā, lai justos komfortablāk uzņemot ārzemju delegācijas skolā.

Devāmies uz Maltu ļoti nepārliecinošas un nobijušās, jo apzinājāmies, ka angļu valodas zināšanu līmenis mums katrai ir ļoti atšķirīgs, bet to noteikti nevarētu saukt par labu. Neskatoties uz dažādiem piedzīvojumiem un pārpratumiem, veiksmīgi nokļuvām apmešanās vietā un uzsākām mācības  mācību centrā “Executive Training Institute”.

Pirmajā dienā mēs tikām sadalītas grupās atbilstoši zināšanu līmenim un, protams, katra bijām savā grupā. Dace – grupā ar priekšzināšanām (apguvusi pamatzināšanas skolā), Daiga – grupā bez priekšzināšanām (līdz šim angļu valodu nebija mācījusies). Abām bija liels satraukums, bet profesionāli un atraktīvi pasniedzēji, izmantojot dažādas apmācības metodes, ļoti labi mācēja izskaidrot un iedrošināt.

Grupās ne vairāk kā 9 dalībnieki – grupā ar priekšzināšanām - franči, slovāki, vācieši, poļi, šveicietis, savukārt grupā bez priekšzināšanām dalībnieku sastāvs mūsuprāt bija mazliet eksotiskās – kolumbietis, japānietes, turki un arī poļi.

Tā kā mēs katra bijām savā grupā, mums nebija iespēja izvairīties no runāšanas un komunicēšanas ar citiem dalībniekiem angļu valodā. Tajā brīdī bijām ārpus savas komforta zonas, bet tas mums deva papildus motivāciju, un ļāva gūt jaunu pieredzi.

Kursu laikā mācību iestāde organizēja dažādas ekskursijas valsts un kultūras izzināšanai. Tādā veidā mums bija iespēja apmeklēt  Gozo salu, seno galvaspilsētu Mdinu un tagadējo galvaspilsētu Valletu.

Pēc nodarbībām un brīvdienās braucām iepazīt mazo valsti – Maltu - galvaspilsētu Valletu, Akvārija muzeju, pludmales, kurās izbaudījām peldi Vidusjūrā,  Zilo grotu, zivju tirgu Marsašlokā, kā arī Dingli klintis. Lielu iespaidu atstāja Svētā Jāņa katedrāle, kuras atturīgā fasāde ir kontrastā ar krāšņo interjeru. Tajā bija apskatāmas divas Karavadžo gleznas, kuras neatstāj apmeklētājus vienaldzīgus.

Divas nedēļas Maltā mums deva iespēju pārliecināties:

  • ka lieliski varam tikt galā svešā valstī, kurā runā angļu valodā;
  • ka svešvalodu var apgūt, ja pasniedzējs nezin mūsu dzimto valodu, vai valodu kurā mēs runājam;
  • ka tehnoloģijas ir vienas no efektīgākām mācīšanās metodēm, lai apgūtu valodu,

Pats vērtīgākais ieguvums  - mēs bijām “skolēna kurpēs”, un no šāda skatu punkta varējām paskatīties uz mūsu ikdienu skolā.

Mēs iesakām jebkuram pedagogam izmantot iespēju piedalīties starptautiskajos projektos, lai papildinātu savas zināšanas, redzesloku un paskatītos uz mācību procesu no cita skatu punkta.

Paldies, par mums doto iespēju!

 Dace Vilkauša un Daiga Puga.

Projekta prezentācija



<>


Jaunākās galerijas