Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola turpina uzņemšanu 2019./2020.m.g. visās klašu grupās (1.-12.) pamatizglītībā un vidējā izglītībā.
No 3. līdz 12. jūnijam Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē notika profesionālās pilnveides kursi „Klase kā skatuve: drāmas izmantojums mācību procesā”( Classroom as a stage: using drama in education process”).Kursos piedalījās Vācijas, Beļģijas un Latvijas pārstāvji, arī es, Inguna Auziņa, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja. Kursus vadīja Sorina Monica Andrei.
Kursu galvenais saturs bija drāmas stratēģiju izmantojums mūsdienu mācību procesā. Apguvām šo tematu gan teorētiski, gan praktiski.
Lasīt visu ziņuJau 15.jūnija rītā skolā virmoja smaržu mākonīši – mazliet no bērzu meijām, mazliet no vasaras karstuma izturīgākajiem ziediem: lupīnām, peonijām, rudzupuķēm... Bet pēcpusdienā tām pievienojās rozes un lilijas, jo sākās izlaidums 2 devītajām un 1 vidusskolas klasei.
Katrs izlaidums bija ar kaut ko īpašs. 9.a klasei tās bija arī kā atvadas no pirmās un līdz šim vienīgās klases audzinātājas Seilas Šenbergas, 9.b klases audzinātājai Inesei Ozolai-Zaļajai savukārt šī bija pirmā un līdz šim vienīgā audzināmā klase. Bet divpadsmitie ar savu klases audzinātāju Antru Petkeviču vienīgie tika pagodināti ar Kandavas novada domes priekšsēdētājas Ingas Priedes un Kanadavas novada Izglītības pārvaldes vadītājās Jeļenas Šnikvaldes apsveikumu.
Diplomi + balvas + sudraba un zelta zīles + pateicības + atzinības + liecības + ziedi + smaidīgas sejas + dziesmas un dejas = mācību gada beigas. Lepojamies ar saviem skolotājiem un skolēniem!
27.maijā vecāko klašu (7.,8.ab,9.b,12.kl.) skolēniem bija iespēja iesaistīties muzikālā, interaktīvā skatuves versijā par H.K. Andersena pasaku “Karaļa jaunais tērps”, ko programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piedāvā Ditas Balčus teātris. Izrādei tās veidotāji devuši nosaukumu "Viņš ir pliks!" un savā mājaslapā dēvē to arī par "modes šovu ar klaunādes elementiem". Izrāde ir krāšņa, dinamiska, karaļa runas rosina domāt ne tikai par laikmetīgo mākslu un modi, bet arī par cilvēku vērtībām un vājībām, par esamību un šķietamību, par politiskajiem procesiem.