Projekta “Tasty,Healthy,Sporty” vizīte Polijā.

Projekta “Tasty,Healthy,Sporty” Polijas komandējuma dienasgrāmata. 2017.g. 7.-14.maijs

img-20170523-wa0028.jpg1.diena
Pie skolas tikāmies 9.00 un sākām ceļu. Tātad vispirms gaidījām lidmašīnu, tad lidojām, tas ilga aptuveni tikai stundu, kad nolaidāmies Varšavā mūs sagaidīja Kamilla. Tad ar autobusiņu braucām uz centru, jo bija jāgaida, kad ieradīsies lietuvieši. Mums bija neliela ekskursija Varšavā un pēc tam ēdām pusdienas. Beidzot lietuvieši atbrauca un mēs varējām sākt ceļu un Pakość, kura atrodas aptuveni 300km no Varšavas. Ceļš protams bija tāls, bet ap deviņiem bijām galā. Paēdām vakariņas, mums ierādīja istabiņas un tad jau arī - naktsmiers.

Līva Riekstiņa 10.klase

2.diena
Pirmdiena bija diena, kurā mēs iesoļojām poļu sagatavotās rīta rosmes vadībā. Vēlāk devāmies ārpus viesnīcas un visu dienu pavadījām skolā, kurā bija patīkami atrasties, lielisko jauniešu atraktivitātes un uzņēmējvalsts skolotāju organizētības dēļ. Visas dienas garumā veicām dažādus atraktivitātes pasākumus skolas telpās. Mums vajadzēja kopīgiem spēkiem izveidot vienu kopīgu koku, kurā bija lapiņas ar mūsu bailēm un ar to, ko mēs iegūsim no projekta. Dienas noslēgumā mums bija jāveido plakāti, kuri varētu uzrunāt citus, piesaistīt pie veselīga dzīves veida piekopšanas. Paspējām arī sastādīt savu nepieciešamo produktu sarakstu mūsu ,vēlāk pagatavotajam, latviešu ēdienam.

Sindija Evija Stepiņa 10.klase

3.diena
Sākām rītu iesildot visus projekta dalībniekus, ar mūsu pašu grupas oriģinālu iesildīšanos. Pēc brokastīm devāmies ekskursijā uz vienu no skaistākajām Polijas pilsētām - Torun. Tur apskatījām dažādas tūristu iecienītas vietas un dabasskatus. Pēc tam visus dalībniekus sadalīja internacionālās grupās un visi devāmies orientēties pa vecpilsētu ar speciāli sagatavotām kartēm un 20 sasniedzamajiem punktiem. Lai cik arī bijām noguruši, turpinājām ekskursiju uz piparkūku jeb prjaņiku muzeju, kur katrs pagatavojām savu piparkūku un iepazināmies ar to, kā pagatavo visizcilāko piparkūku mīklu. Pēc garās dienas atgriezāmies Pakoščā un devāmies vakariņās, kā arī atpūsties uz naktsmājām.

Ance Eimane 9.klase

4.diena
Trešdien mūs iesildīja lietuviešu grupa, tad paēdām brokastis un devāmies uz pilsētas domi tikties ar svarīgākajām personām. Vēlāk, pēc kafijas pauzes,  braucām uz maizes un kūku ceptuvi pagatavot gardumus. Mums katram bija brīnišķīga iespēja pagatavot čupačupu un saldējumu, kuru varējām izdekorēt pēc savas patikas. Pēc pusdienām spēlējām itāļu sagatavotās spēles. Vēlāk mums bija vēl viena kafijas pauze, pēc kuras pa grupām sagatavojām veselīgu ēdienkarti visai dienai. Tad paēdām vakariņas, un prezentējām savu valsti ar tās tradīcijām, vērtībām un ēdieniem.

Antra Adiene 8.a klase

5.diena
Ceturtdien 11.maijā mēs piecēlāmies 6:30. Lai brauktu uz Poznaņu kur mēs ar paštaisītiem plakātiem reklamējām veselīgu dzīvesveidu, devām garāmgājējiem veselīgus, svaigus ābolus. Pēc tam mēs devāmies uz Kruasānu muzeju. Kad bijām uzcepuši kruasānus mēs devāmies uz zooloģisko dārzu, kurā arī atradās kafejnīca kurā mēs paēdām pusdienas. Pēc pusdienām mēs devāmies atpakaļ uz Pakosču. Un pēc vakariņām bija Itāļu nakts ar viņu gatavotiem ēdieniem, spēlēm un interesantiem stāstiem.

Vitnija Ešenberga 7.a klase

6.diena
No rīta pamodāmies bija piektdiena, Itāļi taisīja rīta rosmi, man ļoti patika, jo viņi rādīja savas dejas, tad paēdām brokastis. Tad gājām uz stadionu un tur mācījām visiem savas latviešu sporta spēles, mēs mācījām arī ķēdīti, izsecinājām, ka tā spēle bija iecienīta visās sadraudzības valstīs. Tad braucām uz netālu mazu pilsētiņu kurā katra valsts gatavoja ēst, tur izvēlējās 5 cilvēkus no katras grupas, bet pārējie gāja apskatīt skaistu vietiņu, tā tiešām bija pasakaina, man patika. Pēc tam bija pusdienas un pēc pusdienām nūjojām 3km no pilsētiņas uz pilsētiņu kurā mitinājāmies, man tas patika. Pēc tam Poļi rādīja savas sporta aktivitātes, viņiem bija viena forša deja, tad katrs taisījām prezentāciju, par kopā nodzīvoto nedēļu. Vakarā Lietuvieši taisīja savu kultūras vakaru, arī ļoti skaisti bija.

Alise Horste 7b klase

  7.diena
Sestdien mums bija agrāk jāceļas nekā citas dienas. Paēdām brokastis, devāmies uz skolas futbola laukumu, spēlēt Lietuviešu spēles. Pēc tam devāmies uz skolu, lai varētu paēst kūciņas un dzert kafiju. Paēdot un padzerot kafiju devāmies uz viesnīcu, lai varētu salikt mantas baseinam.  Vēlāk mēs devāmies ar autobusu uz baseinu, kur bijām apmēram 50 minūtes. Pēc baseina devāmies pusdienas ēst. Paēdot devāmies uz viesnīcu un gaidījām vakaru. Vakarā Poļiem bija svinīgs svētku galds. Bija ieradušies visi projektā iesaistītie cilvēki – arī no uzņēmēju skolas visi skolotāji un projektā iesaistīto bērnu vecāki. Bija ļoti daudz cilvēku. Apmainījāmies ar piemiņas dāvanām. Iemācījāmies dejot polonēzi un līdz vakaram spēlējam spēles. Un beigās arī bija ballīte, kurā atvadījāmies.

Sendija Mantaja 7b klase<>


Jaunākās galerijas