Tikšanās ar Māri Olti

21.03.2013 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola
img_3120.jpg

Dienu pirms skolēnu pavasara brīvlaika skolas lasītavā 7.-8. klašu jauniešus uz sarunu pulcēja dabas draugs, vides pētnieks, TV raidījuma „Vides fakti” vadītājs Māris Olte un viņa draugs Ģirts Spura. Viņi ir uzrakstījuši projektu, kura mērķis ir izglītot sabiedrību par tīras vides nozīmīgumu un šo ideju popularizēt tālāk, meklējot praktiskus risinājumus. Projektā paredzēts iesaistīt jauniešus ne tikai no Kandavas, bet arī no Babītes, Jelgavas, Cēsīm un Aizkraukles. Lai arī projektam dots nosaukums „Savāc šmauci!”, tā dalībnieku mērķis nav kļūt tikai par „šmuces savācējiem”, bet atrast domājošus cilvēkus, kuri nestu tālāk ideju, ka mēs katrs ar savu rīcību un izvēli varam mainīt pasauli.

Jauniešiem tikai piedāvāts, skatoties divas nelielas filmiņas, aizdomāties par situācijām, par kurām ikdienā mēs nepiedomājam. Piemēram, kā no cilvēkiem it kā nepieciešamām lietām veidojas atkritumu kalni un kādu ietekmi plastmasas izmestie nieciņi atstāj uz putniem, zivīm u.c.

Uz tikšanos šoreiz netika pamatskolas kora dalībnieki, jo tieši todien bija skate. Bet viņi droši var pievienoties nākamajā tikšanās reizē, kas būs jau ar aktīvu jauniešu līdzdarbošanos, – talkā 18. maijā.

printēt


<>


Jaunākās galerijas