Projektu nedēļa, ZPD un Popiela

12.02.2014 - 14.02.2014

img_9950.jpgKamēr pirmklasnieki devušies valsts noteiktajās brīvdienās, 2.-9.klašu skolēni iesaistīti projektu nedēļas aktivitātēs. Šogad visiem viena tēma – tautasdziesmas. Tās vispirms tiek meklētas,tad lasītas, dziedātas, zīmētas,minētas un izmantotas rotaļās. Vieni veido savas tautasdziesmu izlasītes, citi plakātus, citi uzdevumus - spēles pārējiem. Jāpilda arī saņemtais uzdevums, tā saucamais mājas darbs, kurā jāsameklē tautasdziesmās trūkstošie vārdi, t.dz. ar norādītajiem skaitļa vārdiem, jāuzzīmē 3 iedotās tautasdziesmas, jāatrod t.dz. neparastāko vārdu nozīmes, kā arī pašiem jāsacer 3 t.dz. par gudrību, slinkumu un skolu. Noslēgumā katrai klašu grupai konkursiņš –iespēja parādīt to, ko katrs iemācījies, un varbūt iemācīt citiem. Projektu nedēļas pēdējā diena jau tradicionāli saistās ar 2 pasākumiem –vidusskolēnu pētniecisko darbu konferenci
un Popielu.

Savus zinātniski pētnieciskos darbus šogad skolas konferencē aizstāvēja 10 skolēni. Rezultāti vēl jāpagaida. Visvairāk darbu (5)vadījusi skolotāja Ināra Batņa. No skolēnu prezentācijām varēja uzzināt par notekūdeņu attīrīšanas efektivitāti Kandavas novadā, salātu augšanu ietekmējošiem fakoriem stikla siltumnīcā, Edisona dzīvi un atklājumiem, seno Ēģipti, grafisko datorprogrammu pielietojumu un nepieciešamību ikdienas darbā, bērnu tiesību aizsardzību un tās kompetenci Kandavas novadā, kviešu audzēšanu Kandavas novada saimniecībās, Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes jaunzirgu attīstības atšķirībām, regulāru dejošanas nodarbību ietekmi uz sirdsdarbības parametriem un to, ko par cilvēkiem stāsta viņu rokraksti.
Popielas priekšnesumi vairāk vai mazāk bija Valentīndienas noskaņās. Vakara gaitā ar divu krāsu sirsniņām notika balsojums par to, vai Latvijā vajadzīga Valentīndiena. Skolēnuprāt, vienbalsīgi –vajadzīga. Pasākumu vadīja Rio (11.kl.) un Ieva(10.kl.), bet žūrijā bija Irmiņa, skolotājas Dace Vilkauša un Inese Ozola, direktore Daiga Puga un skolēnu pārstāvis Agnis Kotāns.
Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem bija vērojams, ka maz individuālu priekšnesumu, klases šoreiz bija veidojušas popūrijus, kuros iesaistījies liels skolēnu skaits. Katram priekšnesumam bija sava odziņa,un,kā vēlāk atzina žūrija, vērtēt bijis ļoti grūti.
Dalībnieki uzstāšanās secību izlozēja jau iepriekšējā dienā. Pirmā uz skatuves devās Olga Rajecka un Lielvārdes koris (7.b), lai izpildītu dziesmu „Chi chi chi co co co”. Meitenes bija parūpējušās par vienotu noformējumu, bet puiši skatītāju uzmanību piesaistīja ar atraktīvām gaiļu cīņām.
Koncertu turpināja „Little Mix” jeb 5.b klases meiteņu kvartets ar dziesmu „Move”. Viņas bija pasakuma debitantes,tomēr diezgan precīzi atdarināja grupas kustības un pārliecinoši dziedāja līdzi, ko daļa turpmāko dalībnieku gan bija piemirsuši. 8.a kl. bija izveidojusi mīlestības stāstu: uz skatuves bija gan bildinājums, gan kāzas ar mācītāju un līgavas pušķa mešana skatītājiem, gan sirdi aizkustinošā dziesma no kinofilmas „Titāniks”. Edīte un Sigita no 7.a dziedāja dziesmu „ Gummy bear”, sev uzmanību viņas piesaistīja ar 2 lielām sirdīm, kas vēstīja: „Mīlu tevi!” Pēc tam pa skatuvi plosījās ”Trakie irši” (Elgars 9.a,Edmunds 8.a Matīss, Intus un Ričards 6.kl.)ar dažādu dziesmu popūriju,ko ilustrēja boksa mačs, apreibinošas vielas, ģitārspēles solo un Maikla Džeksona kustības. Ar Kristīnas Agileras dziesmu „Candyman” uzstājās 5.a klases meitenes, bet „ Mīlas bembī4” uz skatuves devās 6.klase kopā ar savu audzinātāju Evu, viņu priekšnesumā bija apvienotas 4 dziesmas un dažādu pasaku motīvi, amora bultas trāpīja Šrekam un Fionai. 6.klasnieku priekšnesums žūrijas vērtējumā ierindojās 3.vietā, taču ieguva visvairāk skatītāju simpātiju. 7.a klases puiši brauca ar
sarkanu vabolīti un reklamēja mājturības skolotāju Gati.Izvēlētā dziesma ļoti iepatikās pašiem mazākajiem skatītājiem,un viņi no sirds dancoja līdzi.
Arī 8.b klase bija izveidojusi popūriju „Oldshool” un mēģināja iepatikties žūrijai, uzdāvinot sarkanu rozi. 10.klase kopā ar savu audzinātāju Antru atveidoja Vladislava hitu „What is love?” Viņus nomainīja Gena ar akordeonu un Čeburaška (2 puiši no 7.a)-dažiem priekšnesums atgādināja bērnībā redzēto multfilmu, citiem Soču olimpiskās spēles. Jāpiebilst, ka tas bija vienīgais priekšnesums, kas tika izpildīts krievu valodā.
Kā pēdējie uzstājās Popielas veterāni (12.kl.) ar priekšnesumu „Jaunībdienu blenderis”, un pēc žūrijas vērtējuma ieguva 1.vietu.
Pēc koncerta visiem bija iespēja izdejoties diskotēkā, kuru vadīja vietējie dīdžeji Emīls (9.b) un Adrians (7.b).
Paldies pasākuma sponsoriem:
SIA „ Linda-1”, veikalam „Hiltona”, ZS „Griezes”, SIA „Laipa”, „ABI 3”!

printēt


<>


Jaunākās galerijas