Tikšanās ar rakstnieku Māri Rauguli

07.03.2014 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img_0366.jpgPateicoties skolas bibliotekāres Dainas Batņas entuziasmam, mūsu skola otro gadu ir iesaistījusies lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu un jauniešu žūrija", ko visā valstī jau 14 gadus īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Valsts Kultūrkapitāla fondu. Pēc LNB sniegtās informācijas šoreiz žūrijā ir piedalījies rekordliels dalībnieku skaits – jauno grāmatu vērtēšanā iesaistījās 17 tūkstoši lasītāju, rosinot lasītprieku 576 bibliotēkās un skolās.

No mūsu skolas piedalījās 76 skolēni. Visaktīvākie lasītāji un vērtētāji, skolotāju Elitas Brahmanes, Gintas Bogdanovas, Ainas Novickas, Ivitas Goldbergas mudināti,šogad bija sākumskolas skolēni no 3.b, 2.klases, 4.b un 3.a klases. Pamatskolas grupā bija iesaistījušies tikai 7 skolēni, bet vidusskolas posmā 2 skolēni. Pusaudžu un vidusskolēnu skaits, kas lasīja bērnu žūrijas grāmatas gan ir krietni lielāks, taču viņi neizlasīja noteikto grāmatu skaitu (6 grāmatas), bet gan tikai daļu no tām. Tas pats piebilstams arī par vecākiem, kas izrādīja interesi, bet vai nu pietrūka laika, vai arī vajadzīgā grāmata nebija bibliotēkā pieejama.
Lasītāju žūrijas dalībnieku uzdevums bija ne tikai izlasīt 6 grāmatas, bet arī paust par tām savu viedokli. Apkopojot rezultātus, žūrija nominējusi 2013.gada populārākās bērnu grāmatas, to autorus. Jāiebilst, ka mūsu skolā tie ir ļoti līdzīgi kā Latvijā kopumā.

Vecuma grupaMūsu skolāLatvijā
5 –9 gadi1.vieta –„Ak, skaistā, Panama: seši stāsti par tīģeri un lāci", Janošs
2.vieta–„Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti", Inese Zandere
3.vieta –„Berts un otrā B”,Pireta Rauda
1.vieta –„Kur ņemt vienu apkampienu?", Deivids Mellings
2.vieta –„Ak, skaistā, Panama: seši stāsti par tīģeri un lāci", Janošs
3.vieta –„Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti", Inese Zandere
9–11 gadi1.vieta –„Pēterītis un Anniņa", Māris Rungulis
2.vieta –„Klapatu Penija ir ķibeļu magnēts", Džoanna Nadina
3.vieta –„Punktiņa un Antons", Ērihs Kestners
1.vieta –„Pēterītis un Anniņa", Māris Rungulis
2.vieta –„Punktiņa un Antons", Ērihs Kestners
3.vieta –„Klapatu Penija ir ķibeļu magnēts", Džoanna Nadina
11–15 gadi1.vieta –„Šausmu autobuss", Pauls van Lons
2.vieta –„Palaidnību karaļa Jāņa B. dienasgrāmata", Ruta Skrebele
3.vieta-„Debesu vanags”, Džila Lūisa
1.vieta –„Šausmu autobuss", Pauls van Lons
2.vieta –„Palaidnību karaļa Jāņa B. dienasgrāmata", Ruta Skrebele
3.vieta –„Zibens zaglis", Riks Riordans
15–18 gadi1.vieta –„Jelgava 94", Jānis Joņevs
2.vieta –„Runāt", Lorija Holsa Andersone
3.vieta –„Devējs", Luisa Lorija
1.vieta –„Runāt", Lorija Holsa Andersone
2.vieta –„Devējs", Luisa Lorija
3.vieta –„Jelgava 94", Jānis Joņevs
Vecāki1.vieta –„Pirms es krītu", Lorena Olivera
2.vieta –„Ezera Annija", Kitija Krauzere
3.vieta –„Eža elegance", Mjūriela Barberī

Kā balva daudzlasītājiem šoreiz bija tikšanās ar rakstnieku Māri Runguli, kura savākto un sakārtoto anekdošu izlasīte „Pēterītis un Anniņa” pārliecinoši guvusi visu lasītāju atzinību. 7.marta rīta pusē rakstnieku vispirms satika sā
kumskolas skolēni, bet pēc tam arī pusaudži. Sagaidot rakstnieku mūsu skolas lasītavā, sākumskolas skolēni izspēlēja dažas no anekdotēm un sniedza arī nelielu muzikālu sveicieniņu.
Rakstnieks pastāstīja ne tikai par savām uz rakstītajām grāmatām, bet arī par savu aizraušanos ar spoku stāstiem un anekdotēm. Tikšanos skolēni novērtēja kā izdevušos, jo nemaz tik bieži jau negadās sastapt dzīvu rakstnieku un uzzināt, kā rodas idejas rakstīšanai, un saprast, ka rakstnieks ir it kā parasts cilvēks un tomēr reizē arī neparasts. Abām grupām bija brīnišķīga iespēja gūt ieskatu vēl nepublicētos rakstnieka darbos. Bija redzams, ka Māris Rungulis raksta uz A5 formāta lapiņām, nevis datorā. Skolēnus interesēja, gan rakstnieka mājdzīvnieki, gan tas vai rakstnieka paziņas un tuvinieki arī atpazīst sevi viņa grāmatās un ko viņi par to saka. Izrādās, ka pirms publicēšanas autors dod savu rakstīto izlasīt draugiem un tuviniekiem un vienam no stāstiem pat mainījis beigas, jo visiem tās šķitušas pārāk traģiskas.
Cerams, ka nākamgad Bērnu un jauniešu žūrijā iesaistīsies vēl vairāk skolēnu no mūsu skolas un būs iespēja sastapt vēl kādu
rakstnieku.

printēt


<>


Jaunākās galerijas