Comenius projekta vizīte Somijā

26.03.2014 - 30.03.2014

Laikā no 26. līdz 30.martam četrām mūsu skolas skolotājām – Aivai Ķēniņai, Ivitai Lejai, Seilai Šenbergai un Danutai Dude – bija iespēja viesoties Somijā, Vuosaari sākumskolā. Šī jau bija otrā Comenius daudzpusējā projekta „A quest 4 heroes” darba vizīte, kuras laikā tikās 27 skolotāji no 9 projektā iesaistītajām dalībvalstīm: Vācijas, Igaunijas, Polijas, Francijas, Ungārijas, Dānijas, Velsas, Latvijas un Somijas.
Vuosaari ir viens no lielākajiem un ātrāk attīstošākajiem Helsinku rajoniem, kas atrodas to austrumu daļā pie pašas Baltijas jūras. Lai gan attālums līdz Helsinku centram ir pietiekami liels, satiksme ir labi attīstīta, un nokļūt tur var ar metro 20 minūšu laikā. Vuosaari straujo izaugsmi veicina ostas attīstība. Tomēr šeit joprojām svarīgi ir saglabāt dabas bagātības, tādēļ dienvidu daļā ir izveidots Uutela dabas parks.

Vizītes laikā mūs sirsnīgi sagaidīja un uzņēma Vuosaari sākumskolas skolotāji ar skolēniem un viņu vecākiem, ļaudami izjust patiesas rūpes par ikvienu no mums. Skolas direktors Jukka Isohanni bija kopā ar mums visas vizītes laikā, ar lepnumu izrādīdams un iepazīstinādams ar savu skolu un tās sadzīvi.
Pirmā diena Vuosaari sākumskolā iesākās ar koncertu,kurā skolēni sveica mūs ar īpaši sagatavotiem priekšnesumiem – rādīja ludziņu fragmentus, dziedāja dziesmas, kā arī skolas orķestris sniedza muzikālus priekšnesumus. Īpaši aizkustinošs bija brīdis, kad skolēni kopā ar skolotājiem dziedāja skolas himnu. Koncerta noslēgumā visi tika iepazīstināti ar projekta dalībniekiem. Katra dalībvalsts sveica skolēnus un skolotājus, pasniedzot dāvanas.
Turpmākās dienas gaitā notika darba grupas sanāksme, kurā tika izvērtēts projekta laikā paveiktais, kā arī izvirzīti uzdevumi nākamajai tikšanās reizei un veikta turpmāko darba vizīšu plānošana. Kā viens no šīs vizītes uzdevumiem bija katrai skolai izveidot kopīgo projekta logo. Balsošanas rezultātā uzvarēja Francijas skolas piedāvātais logo, kas turpmāk rotās projektā izstrādātos materiālus.
Nākamajās dienās mums bija iespēja iepazīties ar skolas dzīvi, aplūkot skolu un apmeklēt mācību stundas, kā arī tuvāk iepazīt Somijas izglītības sistēmu. Projekta ietvaros apmeklējām Sanoma Pro izdevniecību, kas ir specializējusies mācību līdzekļu izdošanā. Šeit mums tika sniegts ieskats jaunāko mācību līdzekļu – grāmatu un digitālo materiālu – piedāvājumā.
Pabijām arī līdzās esošajā pamatskolā, kurā mācās skolēni no 6. - 9.klasei. Skola ir renovēta un modernizēta. Skolēniem šeit tiek piedāvātas iespējas apgūt mācības mūsdienīgos kabinetos, kas nodrošināti ar jaunākajām tehnoloģijām.
Somu skolotāji, lai labāk iepazīstinātu mūs ar savas tautas kultūru un tradīcijām, bija noorganizējuši ekskursiju pa Helsinkiem. Tās laikā mēs varējām iepazīt vairākas ievērojamas vietas, kā piemēram, Jana Sibēliusa pieminekli; Tempļa jeb Klinšu baznīcu, kura izcirsta klintī atrodas pašā pilsētas centrā; Senāta laukumu ar pareizticīgo katedrāli un pilsētas muzeju. Kā arī mums bija iespēja palūkoties uz Helsinkiem no putna lidojuma no Vuosaari augstākās celtnes „Cirrus” un „Hotel Troni” jumtiem.
Bagātas ar jauniem iespaidiem un pozitīvu emociju pārņemtas, atgriezāmies mājās, lai dalītos ar kolēģiem par iegūto pieredzi un atziņām.
Projekta koordinatore Danuta Dude

printēt


<>


Jaunākās galerijas