Dāvinājums skolai

01.05.2014 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Kandavas K. Mīlenbaha vidusskola dāvinājumā no Austrālijā dzīvojošā latvieša Leonīda Brakmaņa kunga saņēma ļoti noderīgas grāmatas angļu valodas apguvei kā arī daiļliteratūru angļu valodā.
Brakmaņa kungs nav kandavnieks, viņš dzimis Vācijā, kur viņa vecāki devās bēgļu gaitās 2. Pasaules kara beigās. 1949. gadā ģimene pārcēlās uz Austrāliju, ar kuru saistās Brakmaņa kunga turpmākā dzīve, skolas gaitas un jurista karjera.
Saikne ar Latviju atjaunojās 90. gadu beigās, kad viņam neilgās viesošanās laikā vecāku dzimtenē izdevās uzmeklēt un sastapt savu māsīcu, kura toreiz un vēl joprojām dzīvo Kandavā.

Kā daudzi ārzemju latvieši, arī Brakmaņa kungs vēlējās praktiski palīdzēt atjaunotajai Latvijas valstij. Daudzi atceras viņu kā angļu valodas pasniedzēju Kandavas tehnikumā. Valodu viņš mācīja arī toreizējiem Kandavas domes darbiniekiem, svešvalodu mācību centra” Klasīte” audzēkņiem Tukumā, kā arī palīdzēja daudziem individuāli.
Vēlāk Brakmaņa kungs strādāja atbildīgā darbā kā ārštata tulks Ārlietu ministrijā, kur ļoti noderēja viņa juridiskās un valodas zināšanas.
Pašlaik viņš un dzīvesbiedre aptuveni pirms 4 gadiem pārcēlušies atpakaļ uz Austrāliju, kur viņš aktīvi darbojas joprojām – palīdz brālim, kuram tur ir sava firma, kā arī abi ar sievu vecāka gadagājuma ļaudīm māca apgūt datorprasmes.
Latviju viņš joprojām apmeklē regulāri un šajā viesošanās reizē skola arī ieguva šo negaidīto dāvanu, par ko liels paldies.
Bibliotekāre D.Batņa

printēt


<>


Jaunākās galerijas