Skaļās lasīšanas sacensības 5.un 6.klasei

19.12.2018 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img_3007.jpgNacionālās skaļās lasīšanas sacensības Latvijā tiek organizētas otro gadu. Tajās piedalās 5. un 6. klašu skolēni. Vispirms konkurss notiek klasē, tad skolā, pēc tam  30 Latvijas reģionos, bet fināls Rīgā - Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Dalībnieki 3 minūtes lasa kādu fragmentu no daiļliteratūras grāmatas pēc savas izvēles, bet žūrija to vērtē pēc noteiktiem kritērijiem.

 Īsi pirms Ziemassvētku brīvdienām  notika konkursa 1.kārta jeb uzvarētāju noteikšana skolā. Šogad skolas finālam tika izvirzīti 11 skolēni – 4 zēni un 7 meitenes, kas lasīšanai bija izvēlējušies visdažādāko žanru darbus, sākot no pasakām līdz pat spraigiem, spriedzes pilniem grāmatu fragmentiem.
Žūrija, kuras sastāvā bija mūsu skolas literatūras skolotājas, nolēma pirmo vietu piešķirt Tīnai Magejai no 5.b klases, bet otro trešo vietu dalīja Tomass Rihards Priedītis no 6.b un Kārlis Vilkaušs no 6. c klases.
Aprīlī divi dalībnieki no mūsu skolas piedalīsies konkursa otrajā kārtā, kas notiks Tukumā. Uzvaras gadījumā kādam no viņiem būs iespēja startēt valsts finālā, kas maijā notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Gribu pateikt lielu paldies literatūras skolotājām - Kristīnei Čākurei, Baibai Leitartei un Ingūnai Auziņai - par palīdzību konkursa norisē klasēs un par atbalstu skolēniem, gatavojoties skolas finālam. 
                                                                                  Skolas bibliotekāre

printēt


<>


Jaunākās galerijas