Erasmus+ projekta
FOLLOW THE YELLOW BRICK ROAD WITH MI THEORY
Mobilitāte Latvijā 20.-24.marts, 2023
No 20.-24.martam mūsu skolā viesojās projekta “Follow the Yellow Brick Road with MI Theory” dalībnieki – kopā 22 skolēni un 12 skolotāji no 5 dažādām valstīm - Spānijas, Turcijas, Polijas, Ziemeļmaķedonijas un Itālijas. Projekts norisinās jau trešo gadu, un tajā aktīvi iesaistīti mūsu skolas 8. un 9. klašu skolēni. Projekta laikā skolēniem tiek sniegta iespēja atklāt un attīstīt savus talantus, izmantojot uz projektiem balstītas mācības, kā arī pilnveidot tehnoloģiju izmantošanas iespējas, un uzlabot komunikācijas prasmes.
Pirmajā vizītes dienā, 20.martā, viesus iepazīstinājām ar savu skolu. Ciemiņiem bija iespēja apmeklēt un kopīgi darboties dažādās mācību stundās. Tika apmeklētas gan angļu un latviešu valodas, gan vēstures, sociālo zinību un bioloģijas stundas. Pēc tam sveicām ciemiņus ar nelielu koncertu, kurā uzstājās mūsu skolas dziedātāji un dejotāji. Bet 8.a un 8.b klases skolēni iejutās gidu lomās un ar lepnumu izrādīja savu skolu. Savukārt pēcpusdienā visi kopīgi devāmies uz Kuldīgu. Arī šeit mūsu 8-to un 9-to klašu skolēniem bija lieliska iespēja iejusties gidu lomās, lai pastāstītu un izrādītu pilsētas romantiskās ieliņas. Šīs bija lieliskas iespējas skolēniem pārliecināties par savām svešvalodu zināšanām, un pielietot tās sarunās ar ciemiņiem.
Nākamajās dienās gan viesi, gan mūsu skolas skolēni piedalījās darbnīcās, lai veiktu projekta aktivitātes. Viena no aktivitātēm bija rokdarbu darbnīca, kurā skolēni skolotāju Gata Frīdenberga un Laura Valtmaņa vadībā veidoja putnu būrīšus. Skolotāja Lāsma Mūrniece deju nodarbībās dalībniekus vispirms iepazīstināja ar Latviešu Dziesmu un deju svētkiem, bet pēc tam mācīja latviešu tautas dejas.
Pēcpusdienā mūsu skolas parlamenta jaunieši organizēja foto orientēšanos pilsētā, ļaujot projekta dalībniekiem jautrā un atraktīvā veidā iepazīt Kandavu. Vakarā skolas zālē visi pulcējās uz karaoke vakaru. Tā bija lieliska iespēja gan kopīgi izklaidēties, gan tuvāk iepazīt vienam otru un dzirdēt dažādu valodu skanējumu.
Trešdiena tika organizēta kā ekskursiju diena, kuras laikā devāmies iepazīties ar Ventspili. Vienlaikus tika veiktas projekta aktivitātes apmeklējot Zinātnes centru Vizium, kur interaktīvi darbojoties, iepazināmies ar dažādām zinātnes tēmā matemātikā, fizikā, dabas zinātnēs u.c. Apmeklējot Ventspils pilsētas bibliotēku, skolēni guva plašāku ieskatu par Eiropas savienību, izspēlējot digitālo Eiropas spēli. Un protams, kur tad vēl pastaiga pa Ventspils vecpilsētu un jūras krastu!
Ceturtdien turpinājām ciemiņus iepazīstināt ar Kandavu. Dienu sākām apmeklējot Kandavas Mākslas un mūzikas skolu. Šeit bija iespēja iepazīties daļu no neformālās izglītības iespējām Kandavā, aplūkot skolēnu darbus un uzklausīt skolas direktores Marutas Balodes stāstījumu par skolu. Tad devāmies uz Kandavas Luterāņu baznīcu, apmeklējām promenādi un tālā devāmies uz tikšanos ar Kandavas un pagastu apvienības vadītāju Jāni Mazitānu, kurš sniedza ieskatu Kandavas un tās pagastu dzīvē.
Pēcpusdienā skolotājs Lauris Valtmanis kopīgi ar skolas parlamenta jauniešiem vadīja sporta aktivitātes. Tika spēlēts gan basketbols, gan volejbols. Bet projekta koordinatori tikmēr pulcējās uz kopīgu sanāksmi, lai veiktu projekta norises izvērtējumu un nospraustu uzdevumus nākamajai vizītei.
Vakaru noslēdzām ar Sertifikātu pasniegšanas ceremoniju. Kopīgi tika spēlētas spēles, dziedātas dziesmas, kā arī vēlreiz pārrunāts šajās dienās piedzīvotais un redzētais.
Piektdien devāmies uz Rīgu, lai apmeklētu Latvijas Nacionālo bibliotēku un mākslas centrā Zuzeum iepazītos ar izstādi “Porcelāna dzīres – ielūdz Kuzņecovi”. Bet skolotājas Ievas Rožkalnes vadībā devāmies pastaigā pa Vecrīgu un “Rīgas kluso rajonu”, ļaujot ciemiņiem ieraudzīt vietas, ar kurām mēs lepojamies, un kuras ir nozīmīgas ikvienam no mums. Un tad jau bija pienācis brīdis, lai atvadītos un novēlētu laimīgu ceļa vēju mūsu projekta dalībniekiem. Uz drīzu tikšanos Spānijā!
Paldies ikvienam, kas palīdzēja mūsu ciemiņiem padarīt neaizmirstamu šeit pavadīto laiku!
Projekta koordinatore Danuta Dude