Lapas karte
11. klase programmas "Latvijas skolas soma" finansējumu šajā mācību gadā izmantojusi divu teātra izrāžu apmeklējumam. Abās izrādēs klasiķu darbi ieguvuši mūsdienīgu interpretāciju.
Septembrī skolēni diskutēja par laikmetīgo mākslu muzejpedagoģijas nodarbībā Raiņa un Aspazijas muzejā vasarnīcā, bet pēc tam iepazinās ar Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Spēlēju, dancoju”. Izrāde nodēvēta par muzikālu satīru, tā ir dramaturģes Justīnes Kļavas versija par Raiņa lugu „Spēlēju, dancoju” un mākslinieka lomu mūsdienu pasaulē, izrādes režisors Elmārs Seņkovs. Skolēniem bija iespēja salīdzināt mūsdienu izrādi ar LTV arhīvos pieejamo režisora Eduarda Smiļģa 1956. gada šīs lugas iestudējumu un rakstīt recenziju, kurā paust savu viedokli un vērtējumu.
Ar otru izrādi, mūziklu „Purva bridējs ugunī”, skolēni iepazinās februārī. Tajā režisors Regnārs Vaivars radījis mūsdienīgu versiju par Rūdolfa Blaumaņa noveli „Purva bridējs” un lugu „Ugunī”. Skolēni pirms mūzikla apmeklējuma noskatījās arī Leonīda Leimaņa mākslas filmu „Purva bridējs”.
23. februārī Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā notika Tukuma novada izglītības iestāžu skolēnu skatuves runas konkurss. Tajā ar labiem panākumiem piedalījās arī mūsu skolas skolēni. Marks Vīndedzis, Adelīna Zvagule, Miks Šinke, Kristiāna Bērzkalne un Krišjānis Botmanis. Skolēniem konkursam bija jāsagatavo 2 priekšnesumi - dzeja un proza.
Apsveicam ar iegūto 1. pakāpi
Marku Vīndedzi 1. kl. grupā (skolotāja Elita Brahmane),
Kristiānu Bērzkalni 7.-9. kl. grupā (skolotāja Inguna Auziņa),
Krišjāni Botmani 10.-12. kl. grupā (skolotāja Iveta Grunte).
21. februāra vakarā mūsu skolas aktu zālē uz pirmo tikšanos-iepazīšanos ieradās topošie pirmklasnieki un viņu vecāki, jo no 28. februāra līdz 3. aprīlim katru trešdienu šiem bērniem būs Pūcītes skolas nodarbības. Prieks, ka mācīties gribētāju bija ieradies kupls pulciņš - 42 mazās pūcītes.
Sanākušajiem muzikālu sveicienu bija sagatavojis Ralfs Jefremovs, popgrupas "Abaviņa" meitenes, dzeju runāja Jēkabs Pētersons, Gabriela Bērzkalne, Rasa Bāliņa un Ieva Kesenfelde.
Pūcītes skolas dalībniekus sveica skolas direktors, bet ar sevi iepazīstināja skolotājas Ivita Goldberga-Skrebele un Sanita Celma. Kamēr bērni devās ekskursijā pa skolu, vecākiem prezentāciju bija sagatavojušas direktora vietnieces mācību darbā.
Pirmā tikšanās veiksmīgi aizvadīta, gaidīsim atkal skolā!
6. februārī 6. a un 6. b klases skolēni VEF kultūras pilī apmeklēja Jaunatnes teātra izrādi “Kapteiņa Granta bērni” ar programmas ”Latvijas skolas soma” finansiālu atbalstu.
Izrāde veidota pēc populārā franču rakstnieka Žila Verna romāna motīviem. Tas ir piedzīvojumu romāns, kurā galvenais sižets ir kapteiņa bērnu Mērijas un Roberta došanās meklēt savu pazudušo tēvu. Ceļā viņiem atgadās dažādi pārpratumi, piedzīvojumi un pārdzīvojumi, līdz bērni tēvu atrod.
Izrādes laikā to visu var ļoti labi ieraudzīt, izrāde ir krāšņa, muzikāla, ar rūpīgi veidotu scenogrāfiju, horeogrāfiju un video projekcijām. Izrādē piedalās arī tautas deju kolektīvs” Dzintariņš”, kura sniegums ļoti veiksmīgi papildina izrādi.
Skolēniem izrāde patika, jo tajā jautrais mijās ar nopietno, humoristiskais ar traģisko, bija dažādi vizuāli un skaņu efekti, krāšņi tērpi, raits dejas solis, skanēja Imanta Kalniņa izrādei komponētās dziesmas ar Knuta Skujenieka vārdiem.
Pēc izrādes noskatīšanās literatūras stundā skolēni rakstīja recenziju par izrādi.
Mūsu skola Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” piedalās jau no 2012. gada.
Skolā ir tradīcija uzaicināt viesos kādu no autoriem, kura grāmata ir iekļauta šajā programmā. Šogad 14. februārī pie mums ciemojās rakstniece Ieva Samauska. Viņas darbs “Soliņš un miskaste” šogad bija iekļauts lasāmo grāmatu sarakstā jaunākajai vecuma grupai. Uz tikšanos ar rakstnieci ieradās ap piecdesmit 1. – 4. klašu skolēnu - šāgada žūrijas dalībnieku.
Ieva Samauska pastāstīja, ka dzīvo Saldū, agrāk strādājusi kā žurnāliste, bet tagad rakstīšana ir viņas galvenā nodarbošanās. Viņa raksta gan dzeju gan prozu bērniem un pašlaik ir autore jau 31 grāmatai. Daži viņas darbi ir tulkoti arī angļu un igauņu valodās.
Pēc tam rakstniece lasīja vairākus savus dzejoļus, vajadzēja uzmanīgi klausīties un uzminēt gan iespējamos dzejoļu nosaukumus, gan tajos minētos tēlus, lietas, parādības vai pat ielu vārdus. Bērnu atbildes bija ļoti dažādas - asprātīgas, smieklīgas, bet reizēm arī pilnīgi aplamas. Atbildot pareizi, bērni saņēma nelielu dāvaniņu, par ko, protams, bija liels prieks. Pēc tikšanās, kā parasti, notika kopīga fotografēšanās un iespēja iegūt Ievas Samauskas autogrāfu.
Nobeigumā nedaudz par to, kā mums šogad veicās ar piedalīšanos Bērnu un jauniešu žūrijā:
Pavisam bija 58 dalībnieki: 1.b klasē - 13 (sk. Elita Brahmane) ; 2.a klasē - 1 (sk. Mudīte Zvaigzne); 2.b klasē - 21 (sk. Ginta Bogdanova); 3.a klasē - 9 (sk. Ligita Zāģere); 4.b klasē – 13 (sk. Sanita Celma); Vecāku žūrijā - 1
Gribu pateikties sākumskolas skolotājām Elitai Brahmanei, Gintai Bogdanovai, Ligitai Zāģerei un Sanitai Celmai par ieguldīto lielo darbu, pacietību un uzņēmību, jo bez viņu atbalsta un entuziasma nebūtu iespējams bērnus iesaistīt šajā tik vērtīgā un vajadzīgā lasīšanas veicināšanas pasākumā.
7.februārī mūsu skolā viesojās LR Aizsardzības ministrijas pārstāve un Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas direktors pulkvežleitnants Intars Kušners. Viņi vadīja nodarbību "Kā mēs sargājam Latviju?" 7.-9. klašu skolēniem un uzdāvināja skolas bibliotēkai galda spēli "Latvijas Neatkarības karš 1918-1920".
Lasīt visu ziņu (6)