Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Latvijas – Dānijas sadraudzības projekts “Camp 34” 22.-26.08.2022.

img0909.jpgIr augusta beigas, un pavisam drīz sāksies jaunais mācību gads, Tomēr skola jau ir rosības pilna, jo pēc divu gadu pārtraukuma Kandavā notiek jau astotā starptautiskā nometne Camp-34, kurā piedalās dalībnieki no Lejres komūnas skolām Dānijā, Mērsraga vidusskolas un Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas. Šogad uzņēmām 20 viesskolēnus – 15 dāņu skolēnus un 5 skolēnus no Mērsraga, kā arī divus dāņu skolotājus un vienu skolotāju no Mērsraga vidusskolas.

Kā jau sākotnēji tas tika plānots, arī šogad nometnes Camp-34 mērķis ir sniegt skolēniem iespēju izjust kultūru atšķirības un iepazīties ar to tradīcijām. Šī ir lieliska iespēja gan skolēniem, gan skolotājiem uzlabot savas angļu valodas zināšanas un komunikāciju prasmes.

Lai gan šogad nometnes garums tika saīsināts no piecām darba dienām uz četrām, aktivitāšu netrūka. Dāņu skolēniem un skolotājiem bija iespēja iepazīties ar Rīgu un Jūrmalu. Par to lielu paldies jāsaka skolotājai Ievai Rožkalnei, kas iejutās gida lomā un iepazīstināja viesus ar mūsu skaisto galvaspilsētu. Savukārt skolotāja Aiva Ķēniņa bija noorganizējusi aizraujošas sporta aktivitātes, kurās varēja piedalīties ikviens nometnes dalībnieks. Ar lielu interesi skolēni iesaistījās kulinārijas darbnīcā, kuru vadīja skolotāja Antra Petkeviča. Dalībnieki ne tikai apguva pīrāgu un ābolu plātsmaižu cepšanu, bet paši varēja tās arī baudīt. Skolotājas Lāsmas Mūrnieces nodarbībās tika apgūti latviešu tautas deju soļi, kuri dāņu skolēniem tik ļoti iepatikās, ka viņi tās turpināja dejot visas nometnes laikā. Bet pie skolotājas Danutas Dudes jauniešiem bija iespēja radoši izpausties, apgleznojot auduma maisiņus, kuri vēl ilgi pēc nometnes noslēguma atgādinās par tajā piedzīvoto.

Liels paldies jāsaka mūsu skolas aktīvajiem parlamenta jauniešiem, kuri ne tikai palīdzēja skolotājiem novadīt darbnīcas, bet arī paši aizrautīgi un ar lielu interesi iesaistījās foto-orientēšanās aktivitāšu un citu spēļu organizēšanā un vadīšanā.

Neaizmirstams izvērtās arī tradicionālais noslēguma pasākums viesu namā “Meļķerti’. Šeit skolēni rādīja un stāstīja vecākiem par nometnes laikā paveikto un piedzīvoto. Vēlreiz tika izspēlētas apgūtās spēles un izdejotas dejas, kopīgi pārrunāti interesantākie atgadījumi, un doti solījumi turpināt iesāktās draudzības.

Nometnes pēdējā dienā jaunieši devās uz lauku sētu “Indāni”, kur baudīja nesteidzīgu rīta cēlienu, iepazīstoties ar tur sastopamajiem dzīvniekiem, aplūkojot senās ēkas, baudot uz ugunskura vārītu zupu un ugunskurā ceptas desas, kā arī uzspēlējot bumbu, vai vienkārši vadot laiku savstarpējās sarunās. Lai gan dažiem pēc jauki pavadītā laika bija grūti atvadīties, jaunieši ar cerībām raugās uz nākamo gadu, kad  mūsu skolēni dosies ciemos uz Dāniju.

Priecājamies, ka iesāktā sadarbība starp Latvijas un Dānijas skolu skolēniem turpinās! Paldies ikvienam kurš sniedza savu atbalstu nometnes rīkošanā – pašvaldībai, vecākiem, skolotājiem, skolēniem!

Projekta koordinatore

Danuta Dude

Skolēnu prezentācijas:

1.grupa

2.grupa

3.grupa

4.grupa

img1011.jpg img1033.jpg img1008.jpg img1032.jpg img1029.jpg img1013.jpg img0978.jpg img0970.jpg img0963.jpg img0952.jpg img0950.jpg img0938.jpg img0931-1.jpg img0924.jpg img0921.jpg img0916.jpg img0909.jpg img0908.jpg img0906.jpg


<>


Jaunākās galerijas