Lapas karte
9. aprīlī skolā notika ,,Mammadaba” jomu grupas rīkotais konkurss 1.-3. klasēm “Zini un mini par zaļo dabu”. Konkursa mērķis – skolēniem, darbojoties prakstiski, pilnveidot savas zināšanas un izpratni par dabu.
Darbojoties komandās, skolēniem bija jārisina dažādi uzdevumi sešās stacijās. Komandām bija jāprot šķirot atkritumi, jāatpazīst augi, sēnes un putni, jārisina krustvārdu mīklas.
Skolēnus konkursa noslēgumā apciemoja Cūkmens, aicinot nodot Cūkmena zvērestu, apsolot nekad nemēslot mežā pašiem un neļaut to darīt citiem. Ar lielu entuziasmu kopīgi tika nodziedāta Tīru mežu himna.
Konkursu sagatavoja skolotājas Ināra Batņa, Danuta Eva Bite, Ineta Krūmiņa, Inita Freidenfelde, Ivita Goldberga – Skrebele, Sanita Celma un Dina Melne.
9. aprīlī Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolā viesojās pasniedzēji no RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas, lai iepazīstinātu 11. un 12. klases skolēnus ar studiju programmām un nākotnes iespējām, studējot medicīnu minētajā koledžā.
Skolēniem bija iespēja ne tikai uzklausīt, bet darboties arī praktiski.
Viņi ar patiesu interesi iesaistījās piedāvātajās aktivitātēs - mērīja viens otram asinsspiedienu, iejutās farmaceita lomā un piestā gatavoja pulverus uzlējumiem no dažādām kaltētām tējām, kas nebūt nemaz nav viegli, kā arī izzināja cilvēka anatomiju, darbojoties ap cilvēka mulāžu.
Pateicoties ,,Latvijas skolas somas’’ finansiālajam atbalstam, 5. aprīlī 8. a klases skolēni apmeklēja izrādi ,,Sibīrijas haiku’’ Latvijas leļļu teātrī. Gatavojoties izrādes apmeklējumam, skolēni vēstures stundās atkārtoja karoga vēsturi, kā arī, lai labāk izprastu izrādi, skolēni apmeklēja Latvijas Okupācijas muzeju.
Gan izrādes, gan muzeja apmeklējums bija nozīmīgs, lai pilnveidotu skolēnu zināšanas vēsturē. Lai gan iepriekš skolēni zināja par 1941. gada 14. jūnija baisajiem notikumiem Latvijā, izrādes aktieru izjustais un mākslinieciski augstvērtīgais vēstījums ļāva iepazīt arī Lietuvas stāstu par šīs dienas atstātajām pēdām tautas vēsturē. Dažas 8. a klases skolnieces jau bija iepazinušās ar autores Jurgas Viles literāro darbu ,,Sibīrijas haiku’’ un atzina, ka izrādē ir uzburts grafiskais stāsts.
Lasīt visu ziņu (1)Sveicam 7.b klases skolnieci Annu Luīzi Putāni ar iegūto 2.vietu Kurzemes reģiona vizuālās mākslas olimpiādē.
Paldies skolotājai Lindai Ekerei par skolnieces sagatavošanu olimpiādei.
3. aprīļa pievakarē uz sava veida izlaidumu pulcējās topošie pirmklasnieki, lai saņemtu apliecības par Pūcītes skolas apmeklējumu. Pasākumā vecāki tika iepazīstināti ar jauno direktora vietnieci mācību darbā sākumskolas posmam Sanu Gūtšmiti, kā arī bērniem un vecākiem bija iespēja uzzināt, kuri būs klasesbiedri jeb kā skolēni ir sadalīti pa klasēm.
Mīļie vecāki, priecājamies, ka izvēlējāties tieši mūsu skolu!
Lasīt visu ziņu (6)Kaut gan 1.aprīlis jeb joku diena šopavasar bija brīvdiena, mūsu skolas parlamenta jaunieši tomēr nolēma pajokoties skolas laikā un sākt pēcsvētku nedēļu ar palielinātu smaidu devu, tāpēc aicināja skolēnus un skolotājus mainīties vietām ar ģērbšanās stiliem 2. aprīlī. Parlaments saka lielu paldies tiem, kuri īpaši piedomāja pie sava apģērba, īpaši sākumskolas klasēm, taču bija vairāki skolēni un skolotāji, kuru tēli bija visspilgtākie. Piemēram, Rinalds Zīrups no 1.klases, kurš bija iejuties direktora tēlā. Līva Grīnfelde no 3.a klases, kura iedvesmojās no savas klases audzinātājas Ligitas Zāģeres, iejūtoties viņas stilā. No 3.a klases izcēlās arī Miķelis Zetmanis, kurš iejutās sporta skolotāja lomā, pats izgatavojot hronometru un svilpi. No 3.b klases spilgtākie tēli bija Aivis un Luīze, kuri par saviem tēliem saka: ‘’Esam direktors un direktora vietniece!’’ Pie garšīgas balviņas par tērpu izvēli tika arī Karlīne Pelīte no 4.b klases, Ieva Kesenfelde no 4.a klases, Annika un Niks no 9.a un Maria Mārīte Hesa no 11. klases.
Lasīt visu ziņu (8)2. aprīlī 8.a un 8.b klasei Skolas mežā notika starpdisciplināra stunda bioloģijā un ģeogrāfijā. Nodarbībā skolēni pētīja meža ekosistēmu, novērtējot mežaudzes stāvokli, koksnes krāju un zemsedzes sugu daudzveidību. Sadarbojoties grupās, tika izmērīti koku augstumi ar Bormaņa spieķi un apkārtmēri, iegūstot nepieciešamos datus koksnes krājas jeb tilpuma aprēķiniem.
Lasīt visu ziņu (5)