Lapas karte
8. b klases skolniece Annija Adiene piekrita bioloģijas skolotājas Danutas Evas Bites izaicinājumam un piedalījās vides izziņas konkursā “Gudrās pūces olimpiāde”, kur ieguva 2. vietu. Šī gada konkursa tēma bija “Kukaiņi”. Konkursa mērķis bija popularizēt vides izglītību un sekmēt skolēnu izpratni par vidi, Latvijas kukaiņu daudzveidību, bišu un pārējo apputeksnētāju nozīmi dabā un cilvēka dzīvē. Konkurss norisinājās neklātienē četrās vecuma grupās (1. - 2.klase, 3. - 4. klase, 5. - 6. klase, 7. - 9. klase), divās kārtās un tajā piedalījās 495 skolēni no 71 skolas visā Latvijā.
Annija Adiene ieguva 2. vietu 7.-9. klašu grupā un 16. novembrī viesojās Bišu draugs vēstniecībā, kurā apbalvoja konkursa laureātus. Apbalvošanas laikā jaunieši tika iepazīstināti ar urbāno biškopību un Rīgas jumtu bitēm.
Lepojamies ar Annijas sasniegumiem!
Dzimtenes mīlestība, patriotisms – tas nav tikai svecīšu liesmiņas 11.novembra vakarā, tas nav tikai sarkanbaltsarkanās lentītes pie apģērba, tas nav tikai plīvojošs karogs valsts svētku dienā, tas ir kas vairāk. Kur dabūt to vairāk?
Mūsu skolā novembrī paredzēti vairāki pasākumi. 9.novembrī vidusskolēni tikās ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvjiem. Jaunieši lekciju novērtēja atzinīgi, jo esot uzzinājuši vairāk par profesijām, kas saistītas ar militāro jomu, par to, kādi ir ieguvumi, ja esi izvēlējies profesionālo dienestu, par studijām Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.
Savukārt 11. novembrī skolas iekšpagalmā, izjūtot novembrim raksturīgos laikapstākļus, skolēniem bija iespēja uzzināt būtiskākos faktus par Neatkarības karu un to, kāpēc svinam Lāčplēša dienu. Par to paldies mūsu skolas bijušajai skolotājai, vēsturniecei Aksildai Petrevicai.
Lasīt visu ziņu (14)4.novembrī vidusskolēniem bija iespēja satikt un iepazīt dzejnieci un mākslinieci Loti Vilmu Vītiņu.
Viņa parādīja nelielu prezentāciju un mazliet pastāstīja par sevi un savu nodarbošanos. Skolēnam bija iespēja uzdot jautājumus, kā arī klausīties Lotes Vilmas Vītiņas lasīto dzejprozu no grāmatas “Ūdenstornis”, kas šogad iekļauta lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu un jauniešu žūrijas lasāmo grāmatu sarakstā. Klausoties dzeju, varēja aplūkot viešņas zīmētas ilustrācijas dažādās grāmatās.
1.novembrī skolā viesojās projektu teātris „TEĀTRIS UN ES”. Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 1.-3. klašu skolēniem bija iespēja vērot jautru režisora Armanda Ekšteta izrādi „Trušu kāposti jeb kā kļūt par varoni?” Trušiem bija apnicis baidīties un drebēt kā apšu lapām. Viņi bija nolēmuši kļūt par varoņiem. Bet kas ir varonis? Un vai viegli par tādu kļūt? Šī bija piedzīvojumu izrāde bērniem par bailēm un to pārvarēšanu. Izrāde rosināja bērnus būt drosmīgiem, uzmanīgiem, sadarboties savā starpā un risināt dažādas problēmsituācijas. Visas izrādes laikā bērni aktīvi līdzi darbojās (no savas sēdvietas zālē), palīdzot izrādes varoņiem – trušiem, būt drosmīgiem un kļūt par īstiem varoņiem.
Lasīt visu ziņu (7)25. oktobrī Tukumā bija novada skolu konference “No iedvesmas līdz praktiskai darbībai” 5.-12.klašu pedagogiem. Paldies mūsu skolas skolotājām: Ingunai Auziņai, Baibai Leitartei, Inetai Krūmiņai, Initai Freidenfeldei, Danutai Evai Bitei, Agitai Riekstiņai, Danutai Dudei un Lāsmai Mūrniecei par dalīšanos ar saviem pieredzes stāstiem un novadītajām darbnīcām!
Lasīt visu ziņu (3)Skolēnu rudens brīvlaiks sākās ar atraktīvu pasākumu - Helovīna jeb masku ballīti. Pasākumu organizēja 12.klase. Īpaši spocīgu noskaņu radīja fotostūrītis. Efektīgāko masku īpašnieki tika arī pie pārsteiguma balvām.
Lasīt visu ziņu (6)11. oktobrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros pie mūsu skolas jaunāko klašu skolēniem viesojās pasaku stāstnieks Raitis Zapackis. Tērpies, kā no senas pasakas izkāpis, viņš stāstīja par pasaku vēsturi, kā pasakas radušās. Skolēni varēja uzzināt, kādi pasaku tēli ir bijuši dažādām tautām. Izrādās, ka viens un tas pat pasaku tēls dažādām tautām varēja būt pavisam atšķirīgs. Skolēni ar aizrautību klausījās, kā ar savu brīnišķīgo balsi pasaku stāstnieks to arī nodemonstrēja. Runāšana dažādās balsīs skolēniem patika visvairāk, tā varēja iztēloties varoņa vecumu, izskatu un raksturu.
Lasīt visu ziņu (4)