Lapas karte
LOK projekta “Sporto visa klase” 5. klašu skolēni marta mēnesi uzsāka ar stafešu un VFS vingrinājumu sacensībām. Vienas no apakšgrupu sacensībām notika 5. martā Kandavas sporta hallē. Tajās sacentās 5 komandas – abas mūsu skolas 5. klases, Kandavas Reģionālās pamatskolas 5. klase, Mežinieku pamatskolas 5.klase un Babītes vidusskolas 5. klase.
Sacensībās visvairāk punktu ieguva Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas 5.a klase, 2.v. – 5.b klasei, 3. vietā Mežinieku pamatskola.
Lai iegūtu iespēju startēt 10. sezonas fināla sacensībās maijā, kas parasti notiek Jelgavas Olimpiskajā centrā, skolēniem ne tikai jāiegūst visvairāk punktu sacensībās, bet arī jāveic labais darbs un cītīgi jāmācās, jo visām klasēm tiek vērtēts arī sekmju vidējais rādītājs.
Ļoti sirsnīgi un skaisti 1.martā sudraba gredzenu vakaru bija sarūpējuši 12.klases skolēni un viņu audzinātāja Elīza Vītola. Skolotājai šī ir pirmā audzināmā klase, un šajā vakarā viņa atcerējās savu klases audzinātāju Kornēliju Lāci un gredzenu vakaru, kurā pati spēlējusi Punktiņas lomu izrādē, kas veidota pēc Ēriha Kestnera stāsta „Punktiņa un Antons” motīviem”. Likumsakarīgi, ka šogad izrādi iestudējusi viņas audzināmā klase, palīdzot teātra mākslas skolotājai Ivetai Gruntei un mūzikas skolotājai Ivitai Lejai. Jaunieši lieliski iejutās savās lomās, tiešām bija prieks skatīties.
Starp teātra izrādi un gredzenu vakara svinīgo daļu skolēni bija sagatavojuši video raidījumu, kurā skatītāji varēja ielūkoties klases dzīves aizkulisēs, uzzināt skolas jaunumus un klausīties muzikālus priekšnesumus. Gredzenu vakarā bija arī pirmatskaņojums jaunajai skolas himnai, kurai mūziku komponējusi 12.klases skolniece Lauma Roze.
Pasniedzot gredzenus, klases audzinātāja lasīja skolēnu raksturojumus, ko jau pirms pasākuma bija uzrakstījuši viņu ģimenes locekļi.
29. februārī Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā viesojās Pūres pamatskolas 8. klases skolēni, lai kopā ar mūsu skolas 8.a un 8.b klases skolēniem piedalītos fizikas nodarbībās, ko vadīja skolotājs Gatis Frīdenbergs. Taču 1.martā abas mūsu astotās klases devās uz Pūres pamatskolu, kur apguva fizikas likumsakarības skolotājas Silvijas Ragaines vadībā. Cita vide, citi skolotājs, bet fizika ir un paliek fizika. Paldies abu skolu fizikas skolotājiem par interesantajām un radošajām nodarbībām!
Lasīt visu ziņu (5)2023. gada rudenī jau 15. reizi tika dots starts mācību projektam “Gribu būt mobils”. Šī gada 14. janvārī noslēdzās tā pirmā jeb neklātienes kārta. Neklātienes kārtā zināšanas apguva un pārbaudījumus izpildīja 355 komandas no visas Latvijas, tai skaitā 8 komandas no mūsu skolas.
Saskaņā ar mācību projekta nolikumu pusfināliem kvalificējās desmit labākās reģiona komandas. No mūsu skolas pusfinālā iekļuva 7.a klases komanda “Galvenais ceļš” (Elizabete Celma, Dārta Indriksone, Gustavs Drīksna, Markuss Subers, Raivo Kalniņš, skolotāja Danuta Eva Bite) un 8. klases komanda “Pa mākoņiem” (Beatrise Vilkauša, Kate Šimkēviča, Elīza Hanna Kaņepe, Ieva Kārņupa, skolotāja Inita Freidenfelde).
Skolēni pusfinālā veica 3 uzdevumus (testu, uzdevumu lapas, krustvārdu mīklu) un prezentēja mājasdarbu.
Pusfinālā mūsu skolas 7.a klases komanda “Galvenais ceļš” ierindojās 5. vietā, bet 8. klases komanda “Pa mākoņiem” ierindojās 6. vietā.
26. februārī skolas svešvalodu jomu grupa bija sagatavojusi pasākumu “Vai valoda ir barjera?” 3.-4. klašu skolēniem, kuriem bija jāklausās pasakas piecās dažādās valodās un jāmēģina iztēloties, vai uzminēt šo pasaku nosaukumus.
Kā pirmā pasaku zviedru valodā lasīja kandavniece Ilze Elizabete Kronberga, kas jau vairākus gadus dzīvo Zviedrijā. Ilze katram skolēnam bija sarūpējusi saldu sveicienu. Paldies viņai par to!
Otro pasaku ķīniešu valodā lasīja 11. klases skolniece Hiu Tung Yuen no Honkongas, kas šajā mācību gadā piedalās apmaiņas programmā mūsu skolā. Viņa mazos klausītājus pārsteidza, iepazīstinot ar sevi latviešu valodā.
Trešo pasaku lietuviešu valodā nolasīja mūsu skolas absolvente Elīna Ķeniņa, kas pašlaik studē baltu filoloģiju.
Kā ceturto skolēni noklausījās pasaku vācu valodā 11. klases skolniece Marias Mārītes Hesas izpildījumā.
Noslēdzošā pasaka bērniem šķita vissaprotamākā, jo 12. klases skolēns Rimants Jakobovics to nolasīja angļu valodā.
Lasīt visu ziņu (6)23. februārī, Pogu vakarā, uz pamatskolā aizvadīto laiku atskatījās abas devītās klases. Sanākušajiem viesiem vispirms bija ļauts ielūkoties klašu vēsturē ar foto prezentācijas palīdzību. Pēc tam devīto klašu skolēni bija sagatavojuši priekšnesumu – Arnolda Auziņa ludziņas “Slidens ceļš” iestudējumu par skolēna slinkumu un melošanu. Izrādes finālā visi kopīgi nodziedāja “Nepareizo dziesmu” ar grupas “Līdz tumsai” instrumentālo pavadījumu.
Vakara svarīgākais brīdis, protams, bija pogu jeb skolas piederības zīmes pasniegšana. Klašu audzinātājas Ilze Plezere un Antra Petkeviča pirms pogas pasniegšanas īsi raksturoja katru skolēnu, izmantojot klasesbiedru rakstīto.
Lasīt visu ziņu (18)23. februārī 10. klases skolēni, pateicoties programmas “Latvijas skolas soma” finansiālam atbalstam, apmeklēja Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādi “Žizele”. Gatavojoties notikumam, literatūras stundās skolēni tika iepazīstināti ar izrādes saturu un laikmeta raksturīgākajām iezīmēm kultūrā.
“Žizele” ir viens no pirmajiem lielajiem romantisma baletiem un viens no nedaudziem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Neskatoties uz to, ka pirmizrāde bijusi jau 2006. gadā, dejotāji arvien pārsteidz ar savu atdevi un profesionalitāti.
11. klase programmas "Latvijas skolas soma" finansējumu šajā mācību gadā izmantojusi divu teātra izrāžu apmeklējumam. Abās izrādēs klasiķu darbi ieguvuši mūsdienīgu interpretāciju.
Septembrī skolēni diskutēja par laikmetīgo mākslu muzejpedagoģijas nodarbībā Raiņa un Aspazijas muzejā vasarnīcā, bet pēc tam iepazinās ar Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Spēlēju, dancoju”. Izrāde nodēvēta par muzikālu satīru, tā ir dramaturģes Justīnes Kļavas versija par Raiņa lugu „Spēlēju, dancoju” un mākslinieka lomu mūsdienu pasaulē, izrādes režisors Elmārs Seņkovs. Skolēniem bija iespēja salīdzināt mūsdienu izrādi ar LTV arhīvos pieejamo režisora Eduarda Smiļģa 1956. gada šīs lugas iestudējumu un rakstīt recenziju, kurā paust savu viedokli un vērtējumu.
Ar otru izrādi, mūziklu „Purva bridējs ugunī”, skolēni iepazinās februārī. Tajā režisors Regnārs Vaivars radījis mūsdienīgu versiju par Rūdolfa Blaumaņa noveli „Purva bridējs” un lugu „Ugunī”. Skolēni pirms mūzikla apmeklējuma noskatījās arī Leonīda Leimaņa mākslas filmu „Purva bridējs”.
23. februārī Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā notika Tukuma novada izglītības iestāžu skolēnu skatuves runas konkurss. Tajā ar labiem panākumiem piedalījās arī mūsu skolas skolēni. Marks Vīndedzis, Adelīna Zvagule, Miks Šinke, Kristiāna Bērzkalne un Krišjānis Botmanis. Skolēniem konkursam bija jāsagatavo 2 priekšnesumi - dzeja un proza.
Apsveicam ar iegūto 1. pakāpi
Marku Vīndedzi 1. kl. grupā (skolotāja Elita Brahmane),
Kristiānu Bērzkalni 7.-9. kl. grupā (skolotāja Inguna Auziņa),
Krišjāni Botmani 10.-12. kl. grupā (skolotāja Iveta Grunte).
21. februāra vakarā mūsu skolas aktu zālē uz pirmo tikšanos-iepazīšanos ieradās topošie pirmklasnieki un viņu vecāki, jo no 28. februāra līdz 3. aprīlim katru trešdienu šiem bērniem būs Pūcītes skolas nodarbības. Prieks, ka mācīties gribētāju bija ieradies kupls pulciņš - 42 mazās pūcītes.
Sanākušajiem muzikālu sveicienu bija sagatavojis Ralfs Jefremovs, popgrupas "Abaviņa" meitenes, dzeju runāja Jēkabs Pētersons, Gabriela Bērzkalne, Rasa Bāliņa un Ieva Kesenfelde.
Pūcītes skolas dalībniekus sveica skolas direktors, bet ar sevi iepazīstināja skolotājas Ivita Goldberga-Skrebele un Sanita Celma. Kamēr bērni devās ekskursijā pa skolu, vecākiem prezentāciju bija sagatavojušas direktora vietnieces mācību darbā.
Pirmā tikšanās veiksmīgi aizvadīta, gaidīsim atkal skolā!
Mūsu skola Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” piedalās jau no 2012. gada.
Skolā ir tradīcija uzaicināt viesos kādu no autoriem, kura grāmata ir iekļauta šajā programmā. Šogad 14. februārī pie mums ciemojās rakstniece Ieva Samauska. Viņas darbs “Soliņš un miskaste” šogad bija iekļauts lasāmo grāmatu sarakstā jaunākajai vecuma grupai. Uz tikšanos ar rakstnieci ieradās ap piecdesmit 1. – 4. klašu skolēnu - šāgada žūrijas dalībnieku.
Ieva Samauska pastāstīja, ka dzīvo Saldū, agrāk strādājusi kā žurnāliste, bet tagad rakstīšana ir viņas galvenā nodarbošanās. Viņa raksta gan dzeju gan prozu bērniem un pašlaik ir autore jau 31 grāmatai. Daži viņas darbi ir tulkoti arī angļu un igauņu valodās.
Pēc tam rakstniece lasīja vairākus savus dzejoļus, vajadzēja uzmanīgi klausīties un uzminēt gan iespējamos dzejoļu nosaukumus, gan tajos minētos tēlus, lietas, parādības vai pat ielu vārdus. Bērnu atbildes bija ļoti dažādas - asprātīgas, smieklīgas, bet reizēm arī pilnīgi aplamas. Atbildot pareizi, bērni saņēma nelielu dāvaniņu, par ko, protams, bija liels prieks. Pēc tikšanās, kā parasti, notika kopīga fotografēšanās un iespēja iegūt Ievas Samauskas autogrāfu.
Nobeigumā nedaudz par to, kā mums šogad veicās ar piedalīšanos Bērnu un jauniešu žūrijā:
Pavisam bija 58 dalībnieki: 1.b klasē - 13 (sk. Elita Brahmane) ; 2.a klasē - 1 (sk. Mudīte Zvaigzne); 2.b klasē - 21 (sk. Ginta Bogdanova); 3.a klasē - 9 (sk. Ligita Zāģere); 4.b klasē – 13 (sk. Sanita Celma); Vecāku žūrijā - 1
Gribu pateikties sākumskolas skolotājām Elitai Brahmanei, Gintai Bogdanovai, Ligitai Zāģerei un Sanitai Celmai par ieguldīto lielo darbu, pacietību un uzņēmību, jo bez viņu atbalsta un entuziasma nebūtu iespējams bērnus iesaistīt šajā tik vērtīgā un vajadzīgā lasīšanas veicināšanas pasākumā.
7.februārī mūsu skolā viesojās LR Aizsardzības ministrijas pārstāve un Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas direktors pulkvežleitnants Intars Kušners. Viņi vadīja nodarbību "Kā mēs sargājam Latviju?" 7.-9. klašu skolēniem un uzdāvināja skolas bibliotēkai galda spēli "Latvijas Neatkarības karš 1918-1920".
Lasīt visu ziņu (6)6. februārī 6. a un 6. b klases skolēni VEF kultūras pilī apmeklēja Jaunatnes teātra izrādi “Kapteiņa Granta bērni” ar programmas ”Latvijas skolas soma” finansiālu atbalstu.
Izrāde veidota pēc populārā franču rakstnieka Žila Verna romāna motīviem. Tas ir piedzīvojumu romāns, kurā galvenais sižets ir kapteiņa bērnu Mērijas un Roberta došanās meklēt savu pazudušo tēvu. Ceļā viņiem atgadās dažādi pārpratumi, piedzīvojumi un pārdzīvojumi, līdz bērni tēvu atrod.
Izrādes laikā to visu var ļoti labi ieraudzīt, izrāde ir krāšņa, muzikāla, ar rūpīgi veidotu scenogrāfiju, horeogrāfiju un video projekcijām. Izrādē piedalās arī tautas deju kolektīvs” Dzintariņš”, kura sniegums ļoti veiksmīgi papildina izrādi.
Skolēniem izrāde patika, jo tajā jautrais mijās ar nopietno, humoristiskais ar traģisko, bija dažādi vizuāli un skaņu efekti, krāšņi tērpi, raits dejas solis, skanēja Imanta Kalniņa izrādei komponētās dziesmas ar Knuta Skujenieka vārdiem.
Pēc izrādes noskatīšanās literatūras stundā skolēni rakstīja recenziju par izrādi.
Šodien skolas kolektīvs teica sirsnīgu paldies par ieguldīto darbu cienītam un mīlētam kolēģim Didzim Zeibotam, kurš mūsu skolā nostrādājis jau 34 gadus un 5 mēnešus. Kā pats saka - nenožēloju te nevienu dienu.
Skolotājs Didzis uzsāka darbu mūsu skolā 1989. gada 18.augustā kā fizikas skolotājs. No 2012. gada viņš ir bijis arī mūsu autoskolas instruktors, kas vadījis gan teorētiskās, gan braukšanas nodarbības.
Nu skolotājs nolēmis doties pelnītā atpūtā, nododot stafeti jaunāku kolēģu rokās.
Paldies, Didzi!
Jau vairāk nekā 20 gadu garumā par skaistu tradīciju mūsu skolā kļuvusi Draudzīgā aicinājuma diena, kurā ikviens – skolēni, vecāki, pedagogi un bijušie audzēkņi - aicināti uzdāvāt grāmatu skolas bibliotēkai vai ziedot kādu naudas summu, lai papildinātu skolas grāmatu krājumu ar jaunāko literatūru.
Sabiedrībā arvien vairāk tiek runāts par lasīšanas un lasītprasmes samazināšanos, taču lasīšana ir viena no veiksmīga mācību procesa pamatiem ne tikai skolā, bet visā turpmākajā cilvēka dzīvē. Tāpēc, lai lasīšanu veicinātu un par to radītu lielāku interesi, ļoti noderētu bibliotēkas fonda papildināšana ar nesen iznākušo daiļliteratūru.
Nedaudz vēstures - Draudzīgā aicinājuma dienu 1935. gada 28. janvārī iedibināja toreizējais ministru prezidents Kārlis Ulmanis, aicinot cilvēkus ziedot savai bijušajai skolai grāmatas vai citas mācību procesā noderīgas lietas. Šī iniciatīva ieguva patiešām lielu tautas atbalstu un skolām tika dāvinātas ne tikai grāmatas, bet arī daudzas citas lietas – klavieres, gleznas, tāfeles, radio u.tml. Līdz ar Latvijas neatkarības zaudēšanu izzuda arī Draudzīgā aicinājuma dienas tradīcija, līdz to pēc valsts neatkarības atgūšanas, atjaunoja Draudzīgā aicinājuma fonds 1994. gadā.
Uz Jūsu atsaucību cerot - skolas bibliotekāre
Liels, liels paldies pagājušā mācību gada 9.klases absolventiem par dāvinājumu skolas bibliotēkai. Par jūsu dāvanu karti skolas bibliotēkai esam iegādājušies šādas grāmatas:
Jana Egle “Latvju pacients”, Gusts Ābele “Pasaulē mīļākais klusums”, Alberts Bels “Bezmiegs”, Dace Rukšāne “Džikī”, Dace Vīgante “Ledus okeāns”, Inga Gaile “Jaukumiņš”, Kārlis Vērdiņš “Jandāliņš”, “Lībiešu balādes”, Nora Ikstena “Jōna”, Inguna Daukste - Silasproģe “Balsis pār jūru”.
Lasīt visu ziņu (3)