Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Pasākumu kalendārs

Mūzikla "Purva bridējs ugunī" apmeklējums Liepājas teātrī

23.02.2024

img20240225083219.jpgskolassoma-krasains-web.jpg11. klase programmas "Latvijas skolas soma" finansējumu šajā mācību gadā izmantojusi divu teātra izrāžu apmeklējumam. Abās izrādēs klasiķu darbi  ieguvuši mūsdienīgu interpretāciju.

Septembrī skolēni diskutēja par laikmetīgo mākslu  muzejpedagoģijas nodarbībā Raiņa un Aspazijas muzejā vasarnīcā, bet pēc tam iepazinās ar Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Spēlēju, dancoju”. Izrāde nodēvēta par muzikālu satīru, tā ir dramaturģes Justīnes Kļavas versija par Raiņa lugu „Spēlēju, dancoju” un mākslinieka lomu mūsdienu pasaulē,  izrādes režisors  Elmārs Seņkovs. Skolēniem bija iespēja salīdzināt mūsdienu  izrādi ar LTV arhīvos pieejamo režisora Eduarda Smiļģa 1956. gada šīs lugas iestudējumu un rakstīt recenziju, kurā paust savu viedokli un vērtējumu.
        Ar otru izrādi, mūziklu „Purva bridējs ugunī”, skolēni iepazinās februārī. Tajā režisors Regnārs Vaivars radījis mūsdienīgu versiju par Rūdolfa Blaumaņa noveli „Purva bridējs” un lugu „Ugunī”. Skolēni pirms mūzikla apmeklējuma noskatījās arī Leonīda Leimaņa mākslas filmu „Purva bridējs”.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Tukuma novada izglītības iestāžu skolēnu skatuves runas konkurss

23.02.2024

img-20240224-wa0001.jpg23. februārī Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā notika Tukuma novada izglītības iestāžu skolēnu skatuves runas konkurss. Tajā ar labiem panākumiem piedalījās arī mūsu skolas skolēni. Marks Vīndedzis, Adelīna Zvagule, Miks Šinke, Kristiāna Bērzkalne un Krišjānis Botmanis. Skolēniem konkursam bija jāsagatavo 2 priekšnesumi - dzeja un proza.

Apsveicam ar iegūto 1. pakāpi 

 Marku Vīndedzi 1. kl. grupā (skolotāja Elita Brahmane),
      Kristiānu Bērzkalni 7.-9. kl. grupā (skolotāja Inguna Auziņa),
      Krišjāni Botmani 10.-12. kl. grupā (skolotāja Iveta Grunte).

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Sākas Pūcītes skolas nodarbības topošajiem pirmklasniekiem

21.02.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img-20240221-wa0039.jpg21. februāra vakarā mūsu skolas aktu zālē uz pirmo tikšanos-iepazīšanos  ieradās topošie pirmklasnieki un viņu vecāki, jo no 28. februāra līdz 3.  aprīlim katru trešdienu šiem bērniem būs Pūcītes skolas nodarbības. Prieks, ka mācīties gribētāju bija ieradies kupls pulciņš - 42 mazās pūcītes.

Sanākušajiem muzikālu sveicienu bija sagatavojis Ralfs Jefremovs, popgrupas "Abaviņa" meitenes, dzeju runāja Jēkabs Pētersons, Gabriela Bērzkalne, Rasa Bāliņa un Ieva Kesenfelde. 
Pūcītes skolas dalībniekus sveica skolas direktors, bet ar sevi iepazīstināja  skolotājas  Ivita Goldberga-Skrebele un Sanita Celma. Kamēr bērni devās ekskursijā pa skolu, vecākiem prezentāciju  bija sagatavojušas direktora vietnieces mācību darbā.
Pirmā tikšanās veiksmīgi aizvadīta, gaidīsim atkal skolā!

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Bērnu žūrijas dalībnieku tikšanās ar rakstnieci Ievu Samausku

14.02.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img-20240215-wa0001.jpgMūsu skola Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” piedalās jau no 2012. gada.

Skolā ir tradīcija uzaicināt viesos kādu no autoriem, kura grāmata ir iekļauta šajā programmā. Šogad  14. februārī pie mums ciemojās rakstniece Ieva Samauska. Viņas darbs  “Soliņš un miskaste” šogad bija iekļauts lasāmo grāmatu sarakstā jaunākajai vecuma grupai. Uz tikšanos ar rakstnieci ieradās ap piecdesmit 1. – 4. klašu skolēnu - šāgada žūrijas dalībnieku.
Ieva Samauska pastāstīja, ka dzīvo Saldū, agrāk strādājusi kā žurnāliste, bet tagad rakstīšana ir viņas galvenā nodarbošanās. Viņa raksta gan dzeju gan prozu bērniem un pašlaik ir  autore jau 31 grāmatai. Daži viņas darbi ir tulkoti arī angļu un igauņu valodās.
Pēc tam rakstniece lasīja vairākus savus dzejoļus, vajadzēja uzmanīgi klausīties un uzminēt gan iespējamos dzejoļu nosaukumus, gan tajos minētos tēlus, lietas, parādības vai pat ielu vārdus. Bērnu atbildes bija ļoti dažādas - asprātīgas, smieklīgas, bet reizēm arī pilnīgi aplamas. Atbildot pareizi, bērni saņēma nelielu dāvaniņu, par ko, protams, bija liels prieks. Pēc tikšanās, kā parasti, notika kopīga fotografēšanās un iespēja iegūt Ievas Samauskas autogrāfu.

Nobeigumā nedaudz par to, kā mums šogad veicās ar piedalīšanos  Bērnu un jauniešu žūrijā:
Pavisam bija 58 dalībnieki: 1.b klasē - 13 (sk. Elita Brahmane) ;  2.a klasē  - 1 (sk. Mudīte Zvaigzne); 2.b klasē  - 21 (sk. Ginta Bogdanova);  3.a klasē  -  9 (sk. Ligita Zāģere);  4.b klasē – 13 (sk. Sanita Celma); Vecāku žūrijā -  1
Gribu pateikties sākumskolas skolotājām Elitai Brahmanei, Gintai Bogdanovai, Ligitai Zāģerei un Sanitai Celmai par ieguldīto lielo darbu, pacietību un uzņēmību, jo bez viņu atbalsta un entuziasma nebūtu iespējams bērnus iesaistīt šajā tik vērtīgā un vajadzīgā  lasīšanas veicināšanas pasākumā.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Lekcija "Kā mēs sargājam Latviju?"

07.02.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

4245817928915371429787543053368492596257734n.jpg7.februārī mūsu skolā viesojās LR Aizsardzības ministrijas pārstāve un Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas direktors  pulkvežleitnants Intars Kušners. Viņi vadīja nodarbību "Kā mēs sargājam Latviju?" 7.-9. klašu skolēniem un uzdāvināja skolas bibliotēkai galda spēli "Latvijas Neatkarības karš 1918-1920".

Lasīt visu ziņu galerija (6)

6.klases iepazīst izrādi "Kapteiņa Granta bērni" VEF kultūras pilī

06.02.2024

img-20240222-wa0007.jpg6. februārī 6. a un 6. b klases skolēni VEF kultūras pilī apmeklēja Jaunatnes teātra izrādi “Kapteiņa Granta bērni” ar programmas ”Latvijas skolas soma” finansiālu atbalstu.

Izrāde veidota pēc populārā franču rakstnieka Žila Verna romāna motīviem. Tas ir piedzīvojumu romāns, kurā galvenais sižets ir kapteiņa bērnu Mērijas un Roberta došanās meklēt savu pazudušo tēvu. Ceļā viņiem atgadās dažādi pārpratumi, piedzīvojumi un pārdzīvojumi, līdz bērni tēvu atrod.
Izrādes laikā to visu var ļoti labi ieraudzīt, izrāde ir krāšņa, muzikāla, ar rūpīgi veidotu scenogrāfiju, horeogrāfiju un video projekcijām. Izrādē piedalās arī tautas deju kolektīvs” Dzintariņš”, kura sniegums ļoti veiksmīgi papildina izrādi.
Skolēniem izrāde patika, jo tajā jautrais mijās ar nopietno, humoristiskais ar traģisko, bija dažādi vizuāli un skaņu efekti, krāšņi tērpi, raits dejas solis, skanēja Imanta Kalniņa izrādei komponētās dziesmas ar Knuta Skujenieka vārdiem.
Pēc izrādes noskatīšanās literatūras stundā skolēni rakstīja recenziju par izrādi.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Sakām paldies Didzim Zeibotam!

30.01.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

4197366498853207336003959099838788770116045n.jpgŠodien skolas kolektīvs teica sirsnīgu paldies par ieguldīto darbu cienītam un mīlētam kolēģim Didzim Zeibotam, kurš mūsu skolā nostrādājis jau 34 gadus un 5 mēnešus. Kā pats saka - nenožēloju te nevienu dienu.

Skolotājs Didzis uzsāka darbu mūsu skolā 1989. gada 18.augustā kā fizikas skolotājs.  No 2012. gada viņš ir bijis arī mūsu autoskolas  instruktors, kas vadījis gan teorētiskās, gan braukšanas nodarbības. 
Nu skolotājs nolēmis doties pelnītā atpūtā, nododot stafeti jaunāku kolēģu rokās. 
Paldies, Didzi!

Lasīt visu ziņu

28.janvāris - Draudzīgā aicinājuma diena

28.01.2024

img-20240117-wa0003-1.jpgJau vairāk nekā 20 gadu garumā par skaistu tradīciju mūsu skolā kļuvusi Draudzīgā aicinājuma diena, kurā  ikviens – skolēni, vecāki, pedagogi un bijušie audzēkņi - aicināti uzdāvāt grāmatu skolas bibliotēkai vai ziedot kādu naudas summu, lai papildinātu skolas grāmatu krājumu ar jaunāko literatūru.

 Sabiedrībā arvien vairāk tiek runāts par lasīšanas un  lasītprasmes samazināšanos, taču lasīšana ir viena no veiksmīga mācību procesa pamatiem ne tikai skolā, bet visā turpmākajā cilvēka dzīvē. Tāpēc, lai lasīšanu veicinātu un par to radītu lielāku interesi, ļoti noderētu bibliotēkas fonda papildināšana ar nesen iznākušo daiļliteratūru.

Nedaudz vēstures - Draudzīgā aicinājuma dienu 1935. gada 28. janvārī iedibināja toreizējais ministru prezidents Kārlis Ulmanis, aicinot cilvēkus ziedot savai bijušajai skolai grāmatas vai citas mācību procesā noderīgas lietas. Šī iniciatīva ieguva patiešām lielu tautas atbalstu un skolām tika dāvinātas  ne tikai grāmatas, bet arī daudzas citas  lietas – klavieres, gleznas, tāfeles, radio u.tml. Līdz ar Latvijas neatkarības zaudēšanu izzuda arī Draudzīgā aicinājuma dienas tradīcija, līdz to pēc valsts neatkarības atgūšanas, atjaunoja Draudzīgā aicinājuma fonds 1994. gadā.

Uz Jūsu atsaucību cerot -  skolas bibliotekāre

Liels, liels paldies pagājušā mācību gada 9.klases absolventiem par dāvinājumu skolas bibliotēkai. Par jūsu dāvanu karti skolas bibliotēkai esam iegādājušies šādas grāmatas:

Jana Egle “Latvju pacients”, Gusts Ābele “Pasaulē mīļākais klusums”, Alberts Bels “Bezmiegs”, Dace Rukšāne “Džikī”, Dace Vīgante “Ledus okeāns”, Inga Gaile “Jaukumiņš”,  Kārlis Vērdiņš “Jandāliņš”, “Lībiešu balādes”, Nora Ikstena “Jōna”, Inguna Daukste - Silasproģe “Balsis pār jūru”.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Zemgales reģiona sacensības basketbolā 4.-5. klases zēniem

24.01.2024

img-20240124-wa0003.jpg24.janvārī Ķekavā notika Zemgales reģiona sacensības basketbolā 2012./2013.gadā dzimušajiem zēniem. Mūsu skolu pārstāvēja 1 komanda, kuras sastāvā bija puiši no 4.b, 5.a un 5.b klases. Puiši izcīnīja 1.vietu. Malači!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

No baroka līdz rokam Tukumā

23.01.2024

img-20240125-wa0009.jpg23.janvārī Tukuma kultūras namā notika Tukuma novada skolu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāls “No baroka līdz rokam Tukumā”.  Tajā ar 2 priekšnesumiem ("Balāde par Polārzvaigzni" un "Svilpis") piedalījās arī mūsu skolas popgrupa "Abaviņa", kurā dzied 4.-5.klašu meitenes.  Paldies popgrupas vadītājai, mūzikas skolotājai Ivitai Lejai par skolēnu sagatavošanu.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Vidusskolēnu dalība hakatonā "AI biznesa starts"

18.01.2024 - 19.01.2024

ai-biznesa-starts-1920x1080px-002--copy-1280x720.jpg18.janvārī un 19.janvārī Ventspils Augsto tenoloģiju parkā notika hakatons "AI biznesa starts", ko organizēja Ventspils valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” projekta Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros. Hakatons  ilga  24 stundas, tajā piedalījās 64 Kurzemes reģiona jaunieši, strādājot 11 komandās. Viņiem bija  jāattīsta savas idejas par to, kā mākslīgais intelekts var palīdzēt uzsākt uzņēmējdarbību.

Mūsu skolu hakatonā pārstāvēja vidusskolēnu komanda "Apgāztās pudeles" - Reinis Neimands, Artūrs Rižikovs, Pauls Pēteris Sniedziņš, Rūta Celmiņa un Sindija Vaitovska. Komanda piedāvāja risinājumu spēles novērtēšanai un tiesāšanai basketbolā, izmantojot sensorus un kameras, kā arī noteikumu un iepriekšējo spēļu analīzi, turklāt potenciāli pilnībā aizvietojot tiesnešus. Žūrija norādīja, kā šī noteikti ir nozares nākotne un aicināja arī turpmāk sekot līdzi nozares attīstības iespējām, izmantojot tehnoloģijas.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Kārlim Mīlenbaham -171

18.01.2024 - 19.01.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img202401190817281.jpgJanvāri mūsu skolā dēvējam par Mīlenbaha mēnesi, jo šajā mēnesī ir gan valodnieka dzimšanas diena, gan vārdadiena. Šogad Kārlim Mīlenbaham -171. Kā jau ierasts, valodnieka dzimšanas dienas parasti sākam ar viņa vecāku godināšanu, apmeklējot no skolas netālu esošo kapavietu. Tā bija arī šonedēļ. Kopā ar latviešu valodas skolotājām un direktoru devās arī 6.a un 7.b klases skolēni.  Pa ceļam viņiem bija arī dažādi izzinoši uzdevumi saistīti ar K.Mīlenbahu. Pēc 1. stundas visām klasēm bija svinīgs brīdis skolas aktu zālē, kur savas domas par  Mīlenbaha aktualitāti  pauda skolas direktors, tautasdziesmas par valodu runāja 10. klase, bet divpadsmitie dziedāja 2021. gada Latvijas Sirdsdziesmu "Valodiņa".

Taču 19.janvārī valodas pieturā satikās 9.-12.klašu skolēni. Katra klase bija sagatavojusi iepriekš izlozētās dziesmas priekšnesumu, bet pēc tam pārliecinājās, cik labas ir viņu latviešu valodas zināšanas. Piedalīties nācās pilnīgi visiem! Rezultāts – spraiga sacensība un skolēnu diskusijas ar skolotājiem par atbilžu pareizību, kāpēc pareizā bija tā un ne cita atbilde. Tātad tika domāts par valodu, un, cerams, kāda vārda pareizrakstība vai nozīme ieguls skolēnu atmiņā. Visvairāk punktu un 1.vieta, protams, divpadsmitajiem, otrā vieta 9.b klasei, bet trešā – vienpadsmitajiem.

Lasīt visu ziņu galerija (20)

Sākumskolas skolēni piedalās konkursā "SMART" Tukuma muzejā.

18.01.2024

4217745608813271439997544222316040247455209n.jpg18.janvārī Tukuma Mākslas muzejā norisinājās 2.kārta atklātajam konkursam “SMART” – Smaidi, Mācies, Atmini, Radi, Tiekamies!   Konkursā piedalījās Tukuma novada izglītības iestāžu 2.-3. klašu skolēni. Konkursa mērķis ir sniegt iespēju skolēniem apliecināt savas spējas un zināšanas, prasmes dažādās jomās - kultūras un pašizpausmes mākslu jomā, vēstures, valodu, dabaszinību un citās mācību jomās. Konkursa saturs saistīts ar praktisku un teorētisku darbību.

No mūsu  skolas šajā konkursā piedalījās 2.-3.klašu komanda (Rodrigo 2.b klase, Ieva 2.b klase, Denijs Rio 3.a klase, Anete 3.b klase) kopā ar skolotāju Antru Petkeviču. Bērnu uzdevums bija iepazīties ar izstādi "Klusāk", izvēlēties vienu mākslas darbu, kas ir pats, pats klusākais. Aplūkot uzstādīto kluso dabu un uzzīmēt to ar krītiņiem. Paldies bērniem un skolotājai par piedalīšanos. Gaidīsim izvērtējumu!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Matemātikas skolotāji apgūst zināšanas

08.01.2024

img-20240111-wa0000.jpgZiemas  brīvlaikā Tukuma novada matemātikas skolotāji papildināja savas zināšanas kursos "Skolēnu pašvadītas mācīšanās un digitālās pratības attīstīšana matemātikas stundās”. Nodarbību Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā
vadīja mūsu skolas matemātikas skolotāja Lāsma Mūrniece. Viņa stāstīja par matemātisko modelēšanu un iesaistīja darbā visus kursu dalībniekus. Nodarbība bija interesanta un aizraujoša, laiks pagāja nemanot.

Paldies, Lāsma!

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Darbinieku Jaungada pasākums

04.01.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

4174536078675493220442032406278375465877983n.jpg 4.janvārī aktu zālē direktors Uģis Brūklene  uz svētku brīdi bija aicinājis visu skolas kolektīvu un arī pensionētos skolotājus, lai sanākušie gūtu pozitīvu enerģiju jaunajam gadam. Ar cienastu, jautrām izdarībām un saviesīgām  sarunām kopā pavadītās stundas paskrēja nemanot.

 Pensionēto skolotāju vārdā runāja Ārija Dravniece, ko tagadējais direktors atceras kā ļoti sirsnīgu cilvēku un savu matemātikas privātskolotāju. Viņa savulaik šajā skolā esot strādājusi 8 dažādu direktoru vadībā. Skolotāja veltīja atzinīgus vārdus par tradīciju aicināt uz skolu pensionētos skolotājus: "Direktori nāk un iet, bet labi, ka šī Grindulītes  iedibinātā tradīcija paliek nemainīga." Kā arī novēlēja direktoram rūpēties, lai Kandavas K. Mīlenbaha vidusskola pastāvētu vēl ilgus gadus.

Lasīt visu ziņu galerija (6)


<>


Jaunākās galerijas