9.a klase apmeklē Rīgu

9_a.jpgTikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris.

Pašā Latvijas 100. dzimšanas dienas priekšvakarā - 2018. gada 16. novembrī – 9. a klases skolēni devās ekskursijā uz Rīgu. Ekskursija sākās ar sarkanbalto ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa un Kara muzeja apmeklējumu. Ekskursijas galvenais mērķis bija piedalīšanās Nacionālā teātra izrādē “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris” , kura tika organizēta projekta “Skolas soma” ietvaros. Biļetes tika izpārdotas jau pavasarī, bet  ielūgumu uz izrādi saņēmām diska formātā ar interesantu saturu.

Režisora Valtera Sīļa izrāde tika iestudēta  speciāli Latvijas dibināšanas 100-tajai gadadienai, jo tieši Nacionālā teātra ēkā, kura pirms 100 gadiem tika dēvēta par Rīgas pilsētas II teātri, oficiāli tika dibināta Latvijas valsts. Interesanti, ka izrādē tika izmantots tieši tas pats vēsturiskais galds un  tieši tādas pašas dekorācijas, kuras tika lietotas pirms 100 gadiem. Skolēniem kā pasākuma viesiem bija iespēja ceļot laikā un interaktīvi piedalīties šajā vēsturiskajā procesā. Aktieri izspēlēja Latvijas valsts dibināšanas sēdi, bet skolēniem bija iespēja to vērot izrādi un “austiņās” klausoties, kanālus pārslēdzot, izvēlēties saviem uzskatiem un vēlmēm atbilstošākos komentārus par notiekošo.

Izrādes pamata motīvs bija stāsts par cilvēku izdarītajām izvēlēm un to nozīmi vēstures tapšanā, tāpēc arī skolēniem lika aizdomāties par katra izdarītās izvēles nozīmīgumu savas dzīves, valsts, pasaules veidošanā. Būt Latvijai vai nebūt arī vēl pēc 100, 200 u.t.t. gadiem ir atkarīgs tikai un vienīgi no mūsu katra paša izvēles, tieši tāpat, kā tas bija atkarīgs valsts dibināšanas procesā pirms 100 gadiem. Arī mūsu katra un līdz ar to visas Latvijas labklājība atkarīga no mūsu katra izdarītajām izvēlēm- vai izvēlēsimies būt izglītoti, atbildīgi, sevi, apkārtējos, savu valsti cienoši un mīloši, tādējādi stiprinot savu valsti, vai, gluži otrādi, noniecinot sevi, vainojot apkārtējos, piesārņojot savu valodu, zākājot valsti un politiķus, justies nelaimīgi un vājināt savu valsti. Mēs katrs pats esam savas laimes kalējs un visi kopā savas valsts veidotāji.

Lai mums katram un visiem kopā izdodas – 9.a klase + skolotāja Seila.<>


Jaunākās galerijas