Bibliotēka

Piedalāmies nacionālās skaļās lasīšanas sacensību reģionālajā kārtā

15.09.2021

img_20210910_135246.jpgJau ceturto gadu visā valstī norisinās Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētais pasākums “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības” 5.-6.klašu skolēniem. Visus četrus gadus arī mūsu skolas skolēni tajās ir piedalījušies. Parasti sacensības sākas pavasarī - vispirms klasēs, pēc tam skolā, tad reģionā un valstī. Saistībā ar epidemioloģisko situāciju sacensības reģionos un lielais fināls jau otro reizi  no maija pārcelts uz septembri. 

Šogad  no mūsu skolas uz reģionālo finālu, kas notika Tukuma bibliotēkā, tika izvirzītas 3 dalībnieces - Annija Celma (6.b), Kate Šimkēviča (6.b) un Zanda Dekšņa (6.a). Kate lasīja fragmentu no Luisa Kerola grāmatas "Alise brīmumzemē", Annija - Ērinas Hanteres "Klanu kaķi", bet Zanda - Janas Frejas "Trakā klase". 

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Nāc un piedalies - lasi un vērtē!

09.09.2021

bernu_zurijas_plakats_2021.jpgArī šogad ikvienam skolas skolēnam, skolotājam vai vecākam ir iespēja iesaistīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija".

Šī gada kolekcijas grāmatas skolas bibliotēkā ir pat vairākos eksemplāros un vēl gaida savus lasītājus. Līdz 2022.gada janvāra beigām dalībniekiem jāizlasa sešas izvēlētās vecuma grupas grāmatas un jāaizpilda elektronisko grāmatu novērtēšanas anketu. 

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Skolas dalība bērnu žūrijā 2020.gadā

09.05.2021

bernu_jauniesu_vecaku_zurija_2020_plakats.jpgMūsu skola lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu žūrija “piedalījās  jau devīto gadu. Šogad skolā saistībā ar epidemioloģiskās drošības situāciju valstī diemžēl nenotika tradicionālais noslēguma pasākums, kurā žūrijas dalībnieki tiktos ar kādu no rakstniekiem – grāmatu autoriem. Arī lasītāju skaits bijis nedaudz mazāks nekā citus gadus, jo ilgu laiku vajadzēja mācīties attālināti.

Šogad bija 36 čakli lasītāji, galvenokārt sākumskolas bērni.

Milzīgs paldies skolotājām  Elitai Brahmanei un Gintai Bogdanovai, kuras ļoti palīdzēja ar skolēnu pamudināšanu lasīt. 2.b klases skolēni pat ir iekārtojuši kladi, kurā viņi ieraksta ziņas par izlasītajām grāmatām un komentārus par to, kas tajās patika vai nepatika. Tajās ir arī pašu zīmētas ilustrācijas. Skolotājas Elitas 2.b klasē bija 17 čakli lasītāji, bet skolotājas Gintas 3. b klasē  - 12. 

Ar žūrijas grāmatu lasīšanu pārējās klasēs šogad gāja krietni sliktāk, ko droši vien daļēji var izskaidrot ar attālināto mācīšanos procesu. Piedalījās tikai 5 meitenes:

 Karlīne Pelīte no 1.b klases – ( audzinātāja Sanita Celma), 

Madara Timoško un Aleksandra Drīksna no 5.a klases,

 Elizabete Aišpure un Annija Celma no 5.b klases.

Jau vairākus gadus “Vecāku žūrijas” grāmatas lasa un vērtē skolotājas Anda Leizandere un Sanita Celma, par ko arī viņām liels paldies.

Lasīt visu ziņu

"Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" 2020

5+
Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās. Sabīne Košeļeva. Rīga : Pētergailis, 2019.
Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs. Ulfs Starks, Linda Bundestama.  Rīga : Liels un mazs, 2019.
Svizis. Marjus Marcinkevičs, Lina Dūdaite. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2019.
Rasas vasara. Juris Zvirgzdiņš, Lina Dūdaite. Rīga : Pētergailis, 2020.
Krāsu mošķis. Anna Ļenasa. Rīga : Latvijas Mediji, 2020.
Dzejnieks un smarža. Lote Vilma Vītiņa. Rīga : Aminori, 2019.

Lasīt visu ziņu

"Bērnu žūrijas" noslēguma pasākums

18.02.2020 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img_20200218_123304.jpgSkola kopš 2012. gada piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.

Liels paldies visiem šāgada čaklajiem lasītājiem:
14 bērniem no 2.a klases  (skolotāja Ginta Bogdanova),
12 bērniem no 4. a klases (skolotāja Anda Leizandere),
15 bērniem no 4.b klases (skolotāja Aina Novicka).
Šogad pēc ilgāka pārtraukuma bija arī 2 lasītājas no 12. klases  un 3 “Vecāku žūrijas “ dalībnieki, tātad pavisam 46 lasītāji.
Tā jau mūsu skolā ir tradīcija, ka pēc lielās lasīšanas  pie  žūrijas dalībniekiem ciemojas kāds rakstnieks vai dzejnieks, tāpēc 18.februārī Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolā ciemojās rakstniece Agnese Vanaga, grāmatas “Plastmasas huligāni” autore. 

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Draudzīgais aicinājums 2020

draudz.jpgMīļie skolēni, kolēģi un vecāki!

28. janvāris ir Draudzīgā aicinājuma diena, kuru 1935. gadā aizsāka toreizējais Ministru prezidents Kārlis Ulmanis, aicinot atbalstīt ar grāmatu un citu mācību līdzekļu ziedojumiem savu bijušo skolu. Šogad “Aicinājumam” aprit 85. gadskārta. Mūsu skolā šī akcija notiks jau 20-to reizi.

Katra klase, kā arī katrs individuāli, mīļi lūgti piedalīties akcijā, uzdāvinot skolas bibliotēkai kādu noderīgu grāmatu, vēlams daiļliteratūru.

Bērni, kuri pēcpusdienas pavada skolas rotaļu istabā, priecātos par lego konstruktoriem, īpaši tiem, kas sastāv no lielākām detaļām, kā arī par vienkāršām galda spēlēm. Akcija, kā parasti, ilgs līdz februāra beigām.

              Uz Jūsu atbalstu cerot, skolas bibliotekāre.

"Bērnu , jauniešu un vecāku žūrija" 2019

5+5.jpg

  1. Grāmata Benijam. Jūdita Kopena, Marja Meijere. Rīga : Latvijas Mediji, 2018.
  2. Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā : mīklu dzejoļi. Ieva Samauska. Rīga : Latvijas Mediji, 2018.
  3. Kaimiņi. Einata Carfati. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2018.
  4. Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi. Sergejs Timofejevs. Rīga : Liels un mazs, 2018.
  5. Laime ir lapsa. Evelina Dacjūte. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2019.
  6. Es picas brālēnu cepu. Inese Paklone. Rīga : Pētergailis, 2019.
  Lasīt visu ziņu


<>


Jaunākās galerijas