Dzejas dienas mūsu skolā

06.09.2021 - 17.09.2021 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img_0086.jpgMazliet papildinot šī gada Dzejas dienu moto “Dzeja dzīvo” uz “Dzeja dzīvo Kandavā”, mūsu skolas vecāko klašu skolēni devās dzejas dzīves vietu meklēt tepat pilsētā. Katrs pāris izlozēja  ielas nosaukumu, saņēma aploksni ar veicamajiem uzdevumiem, un, izmantojot pilsētas karti, devās  iepazīt konkrēto ielu visā tās garumā.  Iepazīstoties tapa dzejolis un, lai tas  būtu pietiekami dzīvs,  turpat, kur atrasts, tas tika iemūžināts video lasījumā.

Savukārt pamatskolas klašu skolēni dzejoļus pamanīja katrs savā sētā vai ielā, kur paši dzīvo,  ilustrācijas vietā dzejolim pievienojot konkrētās vietas foto. Tā kā mūsu skolas skolēni dzīvo ne tikai Kandavas pilsētā, dzejoļi tika veltīti arī dažām Pūres un Sabiles ielām, kā arī vairākām lauku sētām. Visus skolēnus dzejoļus iecerēts apvienot vienā digitālā grāmatā.

Dzejas dienu noslēgumā skolā viesojās mūsu skolas bijusī skolniece Linda Gabarajeva.

Sagadījās, ka arī viņa septembrī literārajā žurnālā “Punctum” bija publicējusi savus dzejoļus par Kandavu. Viņa ne tikai atbildēja uz vidusskolēnu jautājumiem par savu dzeju, bet arī pastāstīja, kā no sporta (Linda ir ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, studējusi ar sportistes stipendiju ASV) nonākusi līdz dzejošanai, īpaši atzinīgus vārdus veltot rakstniecei Mairai Asarei. Lindai vēl nav izdots neviens dzejoļu krājums, taču viņas dzejoļi un raksti publicēti literatūras  žurnālos “Punctum”, “Domuzīmes”, interneta žurnālā “Satori” u.c. Linda raksta gan latviski, gan angliski un  ar vidusskolēniem dalījās pārdomās par dzejas tapšanu, par labas dzejas kritērijiem un turpat zālē novadīja nelielu dzejas meistarklasi.

Tikpat kā neko  Linda neizstāstīja par savu trešo aizraušanos - zīmēšanu. Jāpiebilst, ka viņa ir viena no simts māksliniecēm, kas ilustrējusi Latvijas simtgadei veltīto 100 latviešu tautas pasaku krājumu, un nu jau studē maģistratūrā Latvijas Mākslas akadēmijā. Novēlam viņai veiksmi un ceram uz jaunu tikšanos gan dzīvē, gan dzejā.

printēt


<>


Jaunākās galerijas