Sadraudzības nometne Dānijā.

19.08.2013 - 24.08.2013

wp_000132.jpgŠovasar no 19. līdz 24. augustam 10 mūsu skolas skolēni (Sāra Dūniņa, Kitija Balande-Balode, Alise Fjodorova, Ieva Krūzmane, Linda Matiļeviča, Rio Roberts Gūtšmits, Edgars Selezens, Betija Čākure, Danuta Eva Bite un Dārta Kamparzāle) kopā ar vienaudžiem no Mērsraga vidusskolas un Lejres novada pašvaldības skolām (Bramsnæsvigskolen, Hvalsø Skole, Allerslev Skole) piedalījās sorta un sadraudzības nometnē Dānijas pilsētiņā Lejrē.
Nometnē bija apmēram 70 % sporta un 30 % kultūras aktivitāšu. Moto: „Svinēsim svētkus, daloties atšķirīgajā.”

Lai šādā projektā iesaistītos, skolēni jau janvārī rakstīja motivācijas vēstules, kas pēc tam tika izvērtētas. Pieteikties varēja jebkurš skolēns no 13 līdz 19 gadu vecumam, bet braukt uz nometni bija iespējams tikai desmit no viņiem. Skolēniem līdzi devās sporta skolotājas Aiva Ķēniņa un Daiga Puga, kā arī angļu valodas skolotāja un šī projekta koordinatore Danuta Dude. 19. jūnijā kopīgās sportiskās aktivitātēs Kandavā vispirms iepazinās šī projekta dalībnieki no mūsu skolas un Mērsraga vidusskolas.
Diena kopā ar Mērsraga skolēniem pirms mūsu lieliskā piecu dienu piedzīvojuma.
19. jūnijā mēs, visi 19 projekta dalībnieki, satikāmies Kandavas Mīlenbaha vidusskolas sporta zālē, lai vairāk uzzinātu cits par citu. Sākām ar iepazīšanās spēlēm.Pēc tam sadalījāmies vairākās komandās. Katrā komandā bija jābūt vismaz vienam kandavniekam, jo bija orientēšanās pa pilsētu. Kandavnieki varēja pārbaudīt savas zināšanas, cik labi pazīst vai nepazīst Kandavu, un varēja iepazīstināt Mērsraga skolēnus ar savu pilsētu.
Man orientēšanās patika un likās ļoti interesanta. Kad bijām atraduši visus kontrolpunktus,tālāk devāmies uz mūsu skolas stadionu, kur turpinājām ar futbolu, sumo cīņām un pusdienām. Vēlāk devāmies uz sporta zāli, kur varējām kāpt pa klinšu sienu, spēlēt badmintonu un galda tenisu. Pēc tam Mērsraga skolēni mums iemācīja pāris spēles. Nobeigumā ēdām kliņģeri un atvadījāmies, lai augustā tiktos lidostā un uzsāktu savu kopīgo piedzīvojumu. Diena tika pavadīta ar lieliskiem un humora pilniem cilvēkiem. Varu teikt, ka viena no interesantākajām vasaras dienām.
Kitija Balande-Balode (11.klase)
Nometne Dānijā.
Es kopā ar citiem skolēniem no Kandavas un Mērsraga biju 5 dienu pieredzes apmaiņas braucienā Dānijā. Katrs no mums dzīvoja pie viena vai vairākiem dāņu jauniešiem. Es dzīvoju pie 3 meitenēm: Inas, Terēzas un Martas. Meitenes bija no dažādām ģimenēm, tāpēc bija nedaudz grūti katrai ģimenei pastāstīt par sevi. Visas nometnes dienas bija interesantas. Jau pirmajā vakarā gan skolēni, gan skolotāji jutāmies kā mākslinieki un ar stensiliem noformējām T- kreklus.
Ļoti patika GPS sacensības. Atvadu vakarā mums bija liels barbekjū, bijām kopā vairāk kā simts cilvēku. Šīs nometnes dēļ es piereģistrējos www.facebook.com, lai uzturētu kontaktus ar dāņu jauniešiem. Nevaru sagaidīt, kad viņi nākošvasar brauks pie mums ciemos.
Alise Fjodorova 8.kl.
Camp 34
1.diena
12:30 izbraucam no skolas un dodamies uz lidostu. :)
18:00 Esam ieradušies 1. skolā, kur atrodam savu dāņu draugu un kopīgi apēdam pa sendvičam. Tad sākām gatavot katrs savu īpašo nometnes kreklu. :)
Ap pulksten 21:00 devāmies katrs pie savas dāņu ģimenes uz mājām :)
2.diena
8:00 jau bijām nākamajā dāņu skolā. Tur mēs kopīgi mācījāmies un spēlējām spēles.:)
Pusdienojām un devāmies nelielā ekskursijā. Vispirms mēs devāmies uz skaistu pili, kas atrodas kalna galā. Kad apskatījām pili, devāmies uz vikingu brīvdabas muzeju.
Muzejā mēs spēlējām dāņu spēles, braucām ar vikingu laivām un paši malām miltus. Tad mums bija brīvs brītiņš kopā ar savām dāņu ģimenēm. :)
19:00 mums sākās kultūras vakars. Tajā mēs dziedājām latviešu un dāņu dziesmas, kopīgi spēlējām ar Latviju un Dāniju saistītas spēles. :)
21:30 devāmies atpakaļ pie savām ģimenēm.
3.diena
8:00 devāmies katrs uz kādu skolu,kur mācījām jaunāko klašu dāņu skolēniem spēles, kuras bijām paši iepriekšējā dienā iemācījušies. Apskatījām skolu, papusdienojām. Tad mēs visi atkal bijām kopā. Mūs sadalīja komandās, kurās bija gan dāņi, gan lavieši. Daži komandas biedri palika pie datora, bet daži ''aģenti'' devās ārā ar GPS uztvērēju. Tie, kuri palika iekšā varēja redzēt,kur dodas''aģenti'', un viņiem vajadzēja teikt, kur jāiet. Katrā kontrolpunktā bija jautājums sastībā ar Dāniju vai Latviju. Kad bija atrasti visi kontrolpunkti, samainījāmies vietām. Tie, kuri sēdēja pie datora, gāja ārā, bet tie, kas bija ''aģenti'',gāja iekšā,sēdēja pie datora un lūkoja karti. :)
16:00 atkal visi devāmies pie savām ģimenēm.
4.diena
8:00 esam nākamajā skolā. Katrs darbojamies trīs sevis izvēlētos sporta veidos:galda tenisā futbolā florbolā kajakingā(airēšanas sporta veids)
15:00 devāmies uz piknika vietu, kur sagatavojām visu nepieciešamo piknikam.
18:00 ieradās ģimenes un citi viesi.:)
19:00 paēdām vakariņas. Visa vakara garumā spēlējām spēles un izklaidējāmies. Visiem nometnes dalībniekiem tika pasniegti īpaši krekli. Pirms braukšanas pie ģimenēm atvadījāmies no saviem dāņu draugiem, jo visi nevarēja otrā dienā atbraukt uz lidostu, jo viņiem vajadzēja iet uz skolu. :(
5.diena
11:00 dodamies uz lidostu. Lidostā atvadāmies no tiem, kas atbraukuši mūs pavadīt.
15:10 pēc Dānijas laika izlidojam.
17:30 esam mājās. :))
Sāra Dūniņa (8.kl.

printēt


<>


Jaunākās galerijas