Latvijas skolēnu pašpārvalžu salidojums Rīgā

17.10.2013 - 18.10.2013

dsc03248.jpgŠoruden, 17. un 18. oktobrī, jauniešu centrā "Kaņieris" notika Valsts izglītības satura centra un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu rīkotais Latvijas skolēnu pašpārvalžu salidojums "Mūsu iniciatīvas Eiropas pilsoņu gadā". Seminārā bija izglītojošas lekcijas un nodarbības, radošās darbnīcas –idejas skolu pašpārvalžu darbam, kā arī dažādas diskusijas.Pasākumā piedalījās apmēram 150 dalībnieki,Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolu pārstāvēja 2 skolnieces no skolas parlamenta Ieva Ose (12.kl.) un Estere Dravniece (9.a kl.), kā arī viņu konsultante Aiva Ķēniņa (direktores vietniece audzināšanas darbā).

Vairāk par šo notikumu stāsta Ieva Ose:
„Sagaidīšana bija jauka –ar tēju un cepumiem. Sākumā aplūkojām telpas un iepazināmies ar dienas plānojumu. Mēs ar Esteri bijām iedalītas katra citā komandā. Pirmajā dienā katram dalībniekam tika dota iespēja, strādājot darba grupās, diskutēt par 3 dažādām tēmām. Tēmas semināra ietvaros bija šādas:

VadītājsTēmaPārstāvētā iestāde
Jānis VītolsRadošums = oriģināls + praktisksRīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Astra Rubene
Zane Ūpe
Radošas idejas telpu pārvērtībām
(telpu noformējumam)
Profesionālās izglītības kompetences centrs „Ogres tehnikums”
Nils KlintsKomunikācija grupā, komandas veidošanaĀra dzīves apmācības centrs „Pelēkais Vilks”
Santa PrancāneSkolēnu pašpārvalde Eiropas skolu kopienā. (Projekta soļi, ideju ģenerēšana
starptautiskai sadarbībai un attiecīgo ideju īstenošanas plāns. eTwinning platforma starptautiskai sadarbībai).
Jaunatnes starptautisko programmu
aģentūras ES programmu daļas projektu koordinatore
Programmas eTwinning koordinatore
Dārta OšenieceIdejas skolas attīstībai. Līdzfinansējums, iespējamie plusi un mīnusi.Starptautiskās pašizaugsmes programmas jauniešiem AWARD dalībniece un trenere
Evija RudzīteSkolēnu pašpārvaldes loma videi draudzīgu risinājumu ieviešanai skolāBiedrības „homo ecos”vadītāja
Ineses Voikas
komanda
Atklātība lēmumu pieņemšanā skolas dzīvē un līdzdalība pašvaldībā.Sabiedrība par atklātību „Delna”

Es rītu sāku ar tēmu par videi draudzīgu risinājumu ieviešanu skolā, tad sekoja enerģiska diskusija par komunicēšanu, ko vadīja ļoti interesants cilvēks Nils no āra dzīves apmācības centra”Pelēkais Vilks”, bet 3.nodarbība bija ar sabiedrību par atklātību „Delna”.
Vakarā pēc pašu izvēles notika sarunas ar kādu no sabiedrībā labi zināmām personībām: Ansi Bogustovu -žurnālistu, Raivi Dzintaru-politiķi, Mārtiņu Lukaševiču -ziņu aģentūras LETA redaktoru, Olgu Rajecku -dziedātāju, Agri Ameriku -Rīgas domes deputātu, Pēteri Urtānu -RigaBrain centra vadītāju, Niku Bērziņu -Rīgas Ekonomikas augstskolas studentu.
Mēs ar skolotāju izvēlējāmies tikties ar RigaBrain centra vadītāju Pēteri Urtānu.Pēc tam mazliet izklaidējāmies, spēlējot
galda spēles. Pasākums kopumā bija izdevies -visi bija laipni, ēdināja labi,guvām gan pieredzi, gan jaunus draugus. Paldies par iespēju piedalīties!”

printēt


<>


Jaunākās galerijas