Iekustini smadzenes

23.05.2014 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img_1192.jpgKandavas K.Mīlenbaha vidusskola ir viena no tām 20 Latvijas skolām, kas ir iesaistījusies projektā „Iekustini Latvijas smadzenes”, ko, ņemot par pamatu jaunākos zinātnes atklājumus, organizē Latvijas Intelektuālās attīstības fonds (LIAF) ar Slimību profilakses un kontroles centra finansiālu atbalstu.
Skolai sadarbība ar Zuargusu jeb Viesturu Dūli, kas ir LIAF vadītājs, aizsākās jau pagājušā gada decembrī skolas vecāku dienā, kad klātesošajiem bija ne tikai iespēja klausīties lekciju „Kā izmantot savas smadzenes -efektīvām mācībām, darbam un pilnvērtīgai dzīvei", bet arī praktiski uz vietas veikt dažādus enerģizējošus vingrinājumus.

Aprīļa beigās LIAF pārstāvji vadīja praktiskas nodarbības skolēniem, tajās varēja uzzināt, kas ir enerģizējoši vingrojumi un kāpēc tie vajadzīgi. Vecāko klašu skolēni tika aicināti paši piedalīties vingrojumu izgudrošanā, lai vēlāk, vietējā skolas konkursā, cīnītos par iespējām pārstāvēt savu skolu, mērojoties spēkiem ar citām Latvijas mācību iestādēm. Tā nu piektdien, 23.maijā,notika skolas fināls, kurā piedalījās 8.a +7.b (spēle „Trakā kaija”), 8.b (spēle „Krāsainais radio”), 10.kl. (spēle „Digimoni”) un 11.klase (spēle „Es par bēdu nebēdāju”). Konkursa norise tika filmēta. Filmēšanas procesu vadīja Zuarguss, viņam palīdzēja režisori un operatori Uģis Polis un Viesturs Trautmanis.
Katrai klasei bija uzdevums parādīt savu izdomāto spēli, kurai ir vienkārši noteikumi, to ir iespējams veikt dažādam cilvēku skaitam, tajā ir iekļauti elementi no projekta vadītāju atsūtītās enerģizētāju tabulas.
Kā jau tas konkursos ierasts, bija arī žūrija: mūziķis Ralfs Eilands, sporta skolotāja Aiva Ķēniņa un pārstāvji no Latvijas Intelektuālās attīstības fonda Maira Dzene un Zuarguss.
Uzvarētāju gan noteica dalībnieku un žūrijas kopējā balsojumā. Visvairāk balsu ieguva 11.klases spēle „Es par bēdu nebēdāju”. Viņi arī dosies uz finālu Rīgā 31.maijā. Uzvarētāju spēle tiks rādīta TV3 vai TV6 un Kanāls 2 ēterā 60 sekunžu garā klipā. Bet citu klašu izdomātās un nofilmētās spēles tikšot iekļautas metodiskajos materiālos un būšot pieejamas citām Latvijas skolām.

printēt


<>


Jaunākās galerijas