Lapas karte
22.aprīlī mūsu skolas 5.-12.kl.skolēni piedalījās Lielajā talkā. 5.-7.klases skolēni uzkopa skolas apkārtni un stadionu, bet 8.-12.kl. strādāja Ozolājos. Kopā čakli strādājot un saulei patīkami sildot, darbiņš tika padarīts.
Lasīt visu ziņu (23)Šopavasar jau 29. reizi skolas vēsturē sākumskolas, t.i., 1.-4.klašu skolēni, ļāva savām balsīm uzziedēt jauno vokālistu konkursa „Puķuzirnis” finālā. Žūrija gan katru reizi cita – šoreiz skolēnu sniegumu vērtēja Inese Ondrupe, Katrīna Začeste un Elīna Jēgermane.
Pavisam bija 25 priekšnesumi, un dalībnieki sacentās 2 vecuma grupās: 1.-2.klašu grupā un 3.-4.klašu grupā.
Lasīt visu ziņu (34) (45)Pēc pavasara brīvdienām mūsu skolā viesojās grāmatas “Maskačkas stāsts” autore Luīze Pastore. Skolas 3.-4.klašu žūrijas balsojumā šis darbs pārliecinoši ieguva 2.vietu.
Vispirms 4.b klases skolēni Heindrijs un Artūrs T. stāstīja, kāpēc grāmata viņiem patikusi un kuras epizodes šķitušas vislabākās.
Tad rakstniece runāja par savu bērnību, to, ka stāstus sākusi rakstīt apmēram 8 gadu vecumā, par to, kā radās ideja uzrakstīt “Maskačkas stāstu”, par tajā attēloto vidi un tā varoņiem – suņiem un cilvēkiem, par darba ilustratoru Reini Pētersonu, par citām savām grāmatām. Pašlaik Luīze Pastore strādā pie apgāda “Neptūns” iecerētās grāmatu sērijas bērniem “Mākslas detektīvi” un grāmatas par dēkaini Aleksandru Laimi.
Lasīt visu ziņuComenius skolu sadarbības projekts “ A quest 4 Heroes” norisinās jau otro gadu, un tajā darbojas sākumskolas skolēni ar saviem klašu audzinātājiem. Projekta mērķis ir noskaidrot, ko skolēni saprot ar vārdu “varonis”, un izzināt gan savas valsts, gan projektā iesaistīto dalībvalstu varoņus. Tā ir iespēja gūt jaunas zināšanas un iespaidus par citu valstu kultūru, kā arī praktiski pielietot savas svešvalodu prasmes, veidojot dažāda veida darbus, rakstot vēstules vai sazinoties Skype.
Šogad no 11. līdz 15.martam mūsu skolas skolēni un skolotāji uzņēma 28 skolotājus no 8 dažādām valstīm: Velsas, Ungārijas, Polijas, Francijas, Vācijas, Dānijas, Somijas un Igaunijas. Jau 11. marta vakarā viesiem bija iepēja gūt pirmos iespaidus par mūsu skolu, tiekoties ar skolotājiem un mācoties latviešu tautas dziesmas un dejas. Nākamās dienas rīts sākās ar apsveikuma koncertu, kurā mūsu skolēni parādīja savas dziedāt un dejotprasmes, kas patiesi aizkustināja un pārsteidza ikvienu viesi.
Lasīt visu ziņu (170)Jau 3. gadu mūsu skolas skolēni iesaistījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu un jauniešu žūrija”. Tāpat kā iepriekšējos gados visaktīvākie lasītāji un vērtētāji bijuši tieši sākumskolas skolēni (2.a, 2.b , 2.c, 3. un 4.b klase). Par to liels paldies jāsaka arī viņu klases audzinātājām un latviešu valodas skolotājām Ligitai Zāģerei, Andai Leizanderei, Sandrai Freimanei-Fjodorovai, Ainai Novickai un Elitai Brahmanei. Savukārt pamatskolas grupā visvairāk lasītāju bijis no 7.klases. Skolas bibliotekāre Daina Batņa katru gadu skolēnus, kuri iesaistījušies programmā “Bērnu žūrija” , cenšas iepriecināt, uzaicinot ciemos kādu bērnu grāmatu autoru. Pirmajā gadā tā bija Inese Zandere, pagājušajā gadā Māris Rungulis, bet šogad, tā kā lasītāju bijis daudz, paredzētas 2 tikšanās – 6.martā skolā viesojās rakstniece Māra Cielēna, bet 23.martā ciemos gaidīsim Latvijas Literatūras gada balvas ieguvēju (nominācija Labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem), „Maskačkas stāsts” autori Luīzi Pastori.Māra Cielēna noklausījās skolēnu sagatavotos priekšnesumus, stāstīja gan par to, kā top viņas pasakas un dzejoļi, gan par sadarbību ar savu grāmatu ilustratoriem, atbildēja uz klātesošo jautājumiem un ierakstīja autogrāfus bērnu līdzpaņemtajās grāmatās.
Lasīt visu ziņu (2)Katru gadu februārī Projektu nedēļas pēdējā dienā skolā notiek skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference, un arī šis gads nebija izņēmums. 6. februārī visi 11. klases skolēni un trīs skolēni no 12.klases (kopskaitā 24), aizstāvēja savus pusotra gada garumā izstrādātos zinātniski pētnieciskos darbus. Šajā gadā tēmas bija ļoti dažādas, piemēram: „Kristīgās konfesijas Kandavā”, „Kandavas novada muižas”, „Valodas kļūdas interneta ziņu vietnē”, „Ābolu kvalitātes uzlabošana ar papildmēslošanu un retināšanu”, „Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku repertuārs”, „Ārpusstundu nodarbību ietekme uz skolēnu sekmēm” u.c.
Lasīt visu ziņuŠoruden Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) jau 8. gadu pēc kārtas aicināja Latvijas 6. – 8. klašu skolēnus piedalīties konkursā par ceļu satiksmes drošību „Gribu būt mobils!”. Konkursam pieteicās arī 6 komandas no Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas. Konkurss, kā parasti, notika 4 kārtās (priekšacīkstes, neklātienes kārta, pusfināls un fināls), bet dalībnieki tika sadalīti septiņos reģionos. Decembra sākumā tika publicēti priekšsacīkšu un neklātienes kārtas rezultāti (www.gribubutmobils.lv), bet janvārī pusfinālos piedalījās attiecīgo reģionu desmit labākās komandas (bet ne vairāk kā divas komandas no vienas skolas). Tukuma reģionā šoruden startēja 36 komandas, bet pusfinālā iekļuva desmit: Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola ( 2 komandas), Džūkstes pamatskola, Tukuma 2.vidusskola, Tukuma 2.pamatskola, Dobeles valsts vidusskola, Pastendes pamatskola (2 komandas), Valdemārpils vidusskola un Talsu sākumskola.
Lasīt visu ziņu (8)