Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Latvijas – Dānijas sadraudzības projekts “Camp 34” 21.-25.08.2023.

camp.jpgŠogad aizrit jau desmitais gads kopš esam iesaistījušies Latvijas – Dānijas sadraudzības projektā “Camp 34”, kas aizsākās 2013.gadā, kad no Lejres komūnas ieradās vairāki skolotāji, lai paustu mums savu ideju par tā izveidi. Sākotnēji projektā iesaistījās 8 Lejres komūnas skolas, kā arī Mērsraga vidusskola un mūsu - Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola. Uzsākot sadarbību vienojāmies, ka projekta norises vietas katru gadu mainīsies: vienu gadu  - Mērsragā, nākamo – Lejrē un tad – Kandavā. Tomēr Covid-19 un novadu reforma ir ieviesusi pārmaiņas arī projekta norisē – šogad tajā dalību turpina tikai jauniešu centrs “Lejre Ungdomsskole”  un Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola. Projekta mērķis ir dot skolēniem iespēju iepazīt abu tautu tradīcijas un kultūru daudzveidību, saskatīt kopīgo un atšķirīgo, pilnveidot sadarbības un svešvalodu prasmes.

21.augusts, pirmā nometnes diena, visiem bija gara un notikumiem bagāta. Rīts sākās agri, plkst.7.30, kad piecpadsmit Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas 7.-9.klašu skolēnu kopā ar skolotājām Daci, Initu un Danutu tikās pie skolas. Atvadījušies no vecākiem, devāmies uz lidostu. Gandrīz ikviens juta nelielu satraukumu – cits par gaidāmo pirmo lidojumu, cits par pirmo tikšanos ar viesģimeni, bet cits par savām svešvalodas prasmēm.

Kopenhāgenas lidostā mūs sagaidīja jauniešu centra “Lejre Ungdomsskole” vadītājs Peter Busk ar skolotāju Anni, kuri nenogurstoši rūpējās par mūsu labsajūtu visas nedēļas garumā. Nolikuši somas un saņēmuši maisiņus ar nelielām uzkodām, devāmies ar metro uz Kopenhāgenas centru. Šeit neliela pastaiga pa vecpilsētu, pusdienas ielas kafejnīcā, un tad pirmā tikšanās ar dāņu skolēniem, lai dotos uz Tivoli dārziem – trešo vecāko atrakciju parku pasaulē. Laiks Tivoli aizritēja nemanot, apmeklējot neskaitāmos karuseļus un atrakcijas.

Un tad jau klāt brīdis, kad ar vilcienu devāmies uz HvalsØ. Jauniešu centrā mūs sagaidīja ar vakariņām, par kurām bija parūpējušies skolotāji Laas un Anete. Pamazām sāka ierasties dāņu skolēnu vecāki, neliels mulsums un kāds satraukts skatiens pirms došanās uz viesģimenēm, ašs “Atā!”, un pamazām katrs bija aizdevies uz mājām, kuras sauks par savējām nedēļas garumā.

Lēnām un nesteidzīgi iesākām otrdienas rītu. Sākotnēji bijām tikai daži, bet nemanot jauniešu centrā sāka skanēt mūsu skolēnu balsis un smiekli, pie kafijas vai tējas krūzes tika pārspriests vakarā piedzīvotais un stāstīts par sadzīves apstākļiem ģimenēs.

Pēc brokastīm devāmies iepazīties ar blakus esošo HvalsØ pamatskolu – ielūkojāmies dažās klašu telpās, apmeklējām skolas bibliotēku un sporta halli, kur kopīgi ar dāņu skolēniem spēlējām futbolu. Pēc tam devāmies uz vācu valodas stundu, kurā ne tikai vērojām stundas gaitu, bet arī paši nedaudz pastāstījām par Latviju un nometni “Camp-34”. Liels paldies Annijai Adienei, kura nenobijās iziet klases priekšā, lai atbildētu uz skolēnu jautājumiem!

Pēc gardajām pusdienām, kuras īpaši mums pagatavoja skolotājs Laas, devāmies uz peldbaseinu. Laikapstākļi mūs lutināja, un varējām visu pēcpusdienu kopīgi ar dāņu skolēniem pavadīt peldoties āra baseinā, un našķoties ar Petera sagādāto saldējumu un konfektēm.

Vakaru pavadījām Sølvpilen jauniešu centrā, kur katrs varēja atrast sev piemērotāko aktivitāti – spēlēt futbolu vai basketbolu, izmēģināt dažādus lēcienus uz superlielā batuta, spēlēt galda spēles vai datorspēles, vai vienkārši pavadīt laiku  sarunās ar draugiem.

Arī trešdienas rītu iesākām ar nesteidzīgām sarunām pie brokastu galda. Tad sekoja jauniešu centra iepazīšana un dažādu aktivitāšu izmēģināšana – biljarda spēle, datorspēles, kino istabas apmeklējums, galda teniss, piepūšamais āra batuts – katrs varēja atrast nodarbi, kas viņam labāk patīk. Kad skolēni, kuri no rīta bija devušies kopīgi ar dāņu skolēniem uz mācību stundām viņu skolās, bija atgriezušies, piedalījāmies radošajās darbnīcās. Bija iespēja pagatavot vai nu rokassprādzi, auskarus vai uzlīmi.

Pēc pusdienām, kad pēc mācību stundām mums pievienojās dāņu skolēni, devāmies uz vietējo bibliotēku, kur darbojāmies jauktās grupās sākot gatavot priekšnesumus noslēguma pasākumam. Diskutējot tika meklēts kopīgais un atšķirīgais abās valstīs, tika mācītas latviešu tautas dziesmas un dejas.

Dienas otro pusi skolēni pavadīja savās viesģimenēs, apmeklējot Roskildi, Kopenhāgenu u.c. interesantas vietas. Savukārt skolotājām bija iespēja vēlreiz doties uz Kopenhāgenu, lai izbaudītu braucienu ar kuģīti pa kanāliem, izstaigātu vecpilsētu un uzkāptu Dānijas parlamenta ēkas skatu tornī.

Ceturtdienas rītā jau ierasti devāmies uz jauniešu centru, kur rītu iesākām ar sarunām par piedzīvoto, ēdot īpašās šokolādes maizītes. Tad devāmies uz Lyndby Beach, kur tikām apmācīti, kā pareizi braukt ar kanoe laivām. Pēc tam izbrauciens pa fjordu, pelde aukstā ūdenī, komandas saliedēšanas spēles, pikniks un dziesmas.

Pēcpusdienā, kad pēc skolas gaitām mums pievienojās dāņu skolēni, devāmies atkal uz bibliotēku, lai pabeigtu gatavoties vakara pasākumam. Atkal darbojāmies grupās – dziedājām, dejojām un gatavojām prezentāciju.

Tad neliela atpūta pirms noslēguma pasākuma, kurā kopā sanāca ne tikai skolēni un skolotāji, bet arī vecāki, brāļi un māsas. Vecāki ieradās līdzi ņemot dāņu tradicionālos ēdienus, tika klāti galdi, un pēc Petera uzrunas katra grupa uzstājās ar sagatavoto priekšnesumu, iesaistot priekšnesumos arī vecākus. Teicām vissirsnīgāko paldies, kopīgi nodziedot “Mana dziesma” un “Kaija”, kuru uz ģitāras pavadīja Amanda, gan Peteram un viņa komandai – Annei, Anetei un Laas, gan dāņu skolēnu vecākiem par rūpēm un sirsnību, ko saņēmām nedēļas garumā.

Piektdienas rīts mums visiem iesākās ļoti agri un nedaudz skumīgi, jo bija pienācis brīdis, lai atvadītos. Izskanēja solījumi turpināt iesākto draudzību sarakstoties, un cerot, ka jau nākamgad izdosies satikties Latvijā. Un tad jau ceļš mājup, lai pavisam drīz satiktu vecākus un draugus Kandavā!

Uzskatu, ka jaunieši ir ieguvēji, piedaloties šādās nometnēs. Viņi kļūst daudz atvērtāki, pozitīvāki, ar plašāku redzējums uz lietām, kā arī pārliecinātāki ne tikai par savām angļu valodas, bet arī sadarbības prasmēm.

Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola pateicas Kandavas un pagastu apvienībai par sniegto atbalstu šīs sadarbības veicināšanā starp Latvijas un Dānijas skolu skolēniem!

Projekta koordinatore Danuta Dude

Projekta prezentācija



<>


Jaunākās galerijas