Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Projekta “English Teaching With Innovative Web Tools” mācību mobilitātes vizīte Rumānijā

         img_20170328_162616.jpgNo 27. līdz 31.martam 3 mūsu skolas skolnieki – Adriana Rulle (6.a kl.), Emīls Volmanis (7.a kl.) un Ieva Annija Stepiņa (8.a kl.) – kopā ar skolotāju Indru Bāliņu un projekta koordinatori Danutu Dudi piedalījās skolu stratēģiskās partnerības projekta “English Teaching With Innovative Web  Tools” mācību mobilitātes vizītē Rumānijas pilsētā Targu Jiu.

            Vizītes ietvaros projektā iesaistīto dalībvalstu pārstāvji tikās ar pilsētas domes priekšsēdētāju Aurel Popescu un apmainījās dāvanām.  Domes priekšsēdētājs, izsakot atbalstu projekta veiksmīgai norisei, norādīja uz izglītības procesa nozīmību mūsdienu multikulturālajā sabiedrībā, kompetenču pilnveidi un labās prakses nodošanu, sadarbojoties internacionālā vidē.

            Turpmākās mobilitātes laikā skolēni un skolotāji piedalījās dažāda veida aktivitātēs gan Cplegiul Auto Traian Vuia skolā, gan ārpus tās. Internacionālās pēcpusdienas laikā katra no projektā iesaistītajām dalībvalstīm – Rumānija, Lietuva, Turcija, Latvija – prezentēja savu valsti, iepazīstinot gan ar savas valsts kultūrvēsturisko manotojumu caur video, gan prezentējot un cienājot klātesošos ar tradicionālākajiem savas valsts ēdieniem. Mūsu skolas skolnieki uzstājās ar pašu veidoto video par skolu, Kandavu un Latviju.

            Šīs mācību mobilitātes tematika bija saistīta ar dabas aizsardzību, kurai skolēni un skolotāji gatavojās jau iepriekš. Viens no nozīmīgākajiem uzdevumiem, ko skolēni veica, bija kaledāra izveide ar savas valsts aizsargājamajiem dzīvniekiem. Vizītes laikā skolēni prezentēja paveikto dalībvalstu pārstāvjiem, kā arī savstarpēji apmainījās ar kalendāriem. Mobilitātes dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar vienu no Rumānijas aizsargājamajiem dzīvniekiem - bifeli – klātienē, apmeklējot Rumānijas Nacionālo dabas parku.  

Savukārt katras dalībvalsts skolotāju uzdevums bija novadīt vienu mācību stundu par dabas aizsardzības tematiku. Tādejādi tika padziļinātas skolēnu zināšanas par apkārtējās vides piesārņojumu, kā arī apgūta datorprogramma “Canva”.  Skolēni tika rosināti kritiski izvērtēt apkārtējās vides piesārņojuma negatīvo ietekmi un meklēt risinājumus to novēršanai. Nodarbību noslēgumā, strādājot grupās, skolēni izgatavoja plakātus par dabas aizsardzības tematiku.

Interesantas bija arī radošās darbnīcas, kuru laikā dalībnieki apgleznoja māla traukus, veidoja mozaīkas uz stikla vai apgleznoja Lieldienu olas. Darbojoties tajās, skolēni varēja ne tikai radoši izpausties, bet arī netieši iepazīstināt ar savas tautas kultūru caur krāsām un ornamentiem.

Lai iepazītu Rumānijas tautas kultūrmantojumu, mobilitātes dalībniekiem tika dota iespēja piedalīties dažāda veida izglītojošās aktivitātēs. Tika iepazīta gan pati pilsēta, gan  apmeklēts brīvdabas muzejs Targu Jiu. Bet skaisto Rumānijas dabu un burvīgos dabasskatus ar sniegotajiem kalniem mums bija iespēja baudīt, dodoties uz skaisto Corvinesti pili un teikām apvīto Devas cietoksni.

“ 27.marts – diena, kad ieradāmies Rumānijā – bija ļoti gara un nogurdinoša. Bet jau nākamā diena bija intersantiem notikumiem pārpilna. Man likās interesanta “Bagātību meklēšanas” spēle, kuras laikā mēs apskatījām pilsētu. Tāpat man patika pilsētas domes apmeklējums. Bet vakarā bija iespēja vēlreiz apmeklēt parku, un jautri pavadīt laiku ar rumāņu meitenēm.

Turpmāko dienu laikā ar prieku iesaistījos radošajās darbnīcās. Īpaši man patika māla trauku un stikla apgleznošanas nodarbības. Savukārt garlaicīgs šķita darbs pie datoriem, jo datorklases aprīkojums bija vecs un darbu nevarēja kārtīgi paveikt.

Interesants šķita arī pils un cietokšņa apmeklējums. Lai gan pa autobusa logu pavērās skaisti dabas skati, ceļš bija garš un nogurdinošs.

Un tad atkal ļoti garš mājupceļš, ar nogurdinoši garu pārbraucienu autobusā un lidojumu ar divām lidmašīnām. Neraugoties uz to, ka mājās ierados naktī, biju par to priecīga.”

Adriana Rulle, 6.a klase

             “Pēc ļoti gara un nogurdinoša brauciena beidzot vēlā vakara stundā ieradāmies Targu Jiu autoostā, kur mūs sagaidīja viesģimenes. Pēc neilga brīža, kad bijām atraduši savus jaunos draugus, satraukti devāmies pie viņiem.

            Pēc sirsnīgas uzņemšanas ģimenē un kārtīga naktsmiega, nākamās dienas rītā bijām gatavi jauniem piedzīvojumiem. Vislabāk man patika orientēšanās pa pilsētu, kuras laikā varēja ne tikai to apskatīt, bet arī uzzināt interesantus faktus par tās vēsturi. Interesanta šķita arī tikšanās ar pilsētas mēru. Savukārt skolā patika internacionālā pēcpusdiena, kuras laikā uzzinājām kaut ko vairāk par citām valstīm, un nogaršojām dažādus šo valstu ēdienus. Arī paši prezentējām savu skolu un valsti, rādot video un cienājot ar līdzpaņemtajiem ēdieniem.

            Nākamajā dienā man vislabāk patika radošā darbnīca, kuras laikā apgleznojām māla traukus. Tas bija ļoti interesanti un aizraujoši. Rezultātā tapa pilnīgi atšķirīgi trauki. Pēcpusdienā apmeklējām brīvdabas muzeju. Laiks bija ļoti patīkams un jauks.

            Trešā diena bija ekskursijas diena. Šajā dienā devāmies uz dabas rezervātu, kur apskatījām bifeļus. Bet pēc tam devāmies uz ļoti skaistu pili, bet vēlāk uz cietoksni augstu kalnos. Kad atbraucām mājās biju ļoti nogurusi, jo šī diena bija ļoti gara, bet arī patīkamu iespaidu pārņemta.

            Pēdējā diena Targu Jiu bija mierīga un jauka. Mēs piedalījāmies vēl vienā darbnīcā, kur apgleznojām traukus. Vēl mēs gatavojām plakātus par dabas aizsardzību un veidojām prezentācijas par apkārtējās vides piesārņojumu katrā valstī. Vakaru pavadīju ģimenes lokā, skatoties filmas un daloties iespaidos par piedzīvoto.

            Un tad jau agri no rīta atvadījos no savas viesģimenes un jauniegūtās draudzenes, lai uzsāktu ļoti garo mājupceļu. Vēl pēdējie skati uz kalniem, līkumainie kalnu ceļi, un tad jau Bukarestes lidosta, lai pamātu ardievas viesmīlīgajai Rumānijai.

            Paldies par doto iespēju piedalīties projektā!”

Ieva Annija Stepiņa, 8.a klase

 “Uzsākot ceļojumu biju patiesi uztraucies, jo nekad iepriekš nebiju lidojis ar lidmašīnu. Tomēr lidojums bija lielisks, un man patika lidot ar lidmašīnu. Turpceļš bija garš un nogurdinošs. Pavisam ceļā pavadījām ap 18 stundām, tāpēc jauki bija vakarā nokļūt viesģimenē, kur tiku sirsnīgi uzņemts. Vakaru pavadījām jautrās sarunās.

Nākamās dienas bija dažādu notikumu pilnas. Kā viens no interesantākajiem man likās komandu darbs, dodoties “Bagātību meklēšanā” pa pilsētu. Ar patiesu prieku izbaudīju ekskursiju dienu, kuras laikā guvu daudz jaunu iespaidu gan vērojot skaisto Rumānijas dabu un izbaudot gleznainos dabasskatus, gan apskatot senatnīgas pilis, kā arī braucot kalnā ar funikulieri.

Labu pieredzi guvu darbojoties dažādās darbnīcās un nodarbībās skolā. Strādājām gan individuāli, gan grupās. Veicām uzdevumus saistītus ar dabas aizsardzību, atkritumu pārstrādi. Biju izbrīnīts par skolas veco aprīkojumu – soliem, tāfelēm, datoriem un uzskates materiāliem.

Esmu pateicīgs, ka man bija dota šī iespēja iepazīt ne tikai Rumāniju, bet arī pārliecināties pašam par savām spējām un prasmēm, kā arī iegūt jaunus draugus.”

                                                                                                Emīls Volmanis, 7.a klase

             Pozitīvu emociju pārņemti, esam gatavi turpināt darbu pie aizsāktā projekta, lai jau maijā nākamajiem trīs mūsu skolas skolēniem sniegtu iespēju darboties starptautiskā vidē Marsalas pilsētā Itālijā.

                                                                                    Projekta koordinatore Danuta Dude

 

img_20170327_100525_1cs.jpg img_20170327_111459.jpg img_20170328_113631.jpg img_20170328_104137.jpg img_20170330_105222.jpg img_20170328_115542.jpg img_20170330_114508.jpg img_20170328_155511.jpg img_20170328_155800.jpg img_20170328_162616.jpg img_20170330_113334.jpg img_20170329_132139.jpg img_20170329_141019.jpg img_20170329_173159.jpg img_20170330_124643.jpg img_20170330_124704.jpg img_20170330_132830.jpg img_20170330_132918.jpg img_20170330_141127.jpg


<>


Jaunākās galerijas