Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola realizē Erasmus+ skolu sadarbības projektu “Follow the Yellow Brick Road With MI Theory”. Projektā kopumā piedalās 6 valstis – Spānija, Turcija, Itālija, Polija, Ziemeļmaķedonijas Republika un Latvija.
Vizītē uz Polijas pilsētu Šidlovecu no 18.septembra līdz 23.septembrim devās projekta koordinatore Danuta Dude un skolas skolotājas Ivita Leja un Lāsma Mūrniece.
Pirmajā vizītes dienā devāmies uz Jāņa Pāvila II vārdā nosaukto Šidlovecas pamatskolu. Projekta dalībvalstu pārstāvjus skolā sagaidīja skolas direktors ar skolēnu sagatavotu tautas deju priekšnesumu. Dienas turpinājumā devāmies ekskursijā pa skolu, skolas muzeju. Poļu skolēni sniedza koncertu – dziedāja, dejoja, spēlēja teātri. Dienas noslēgumā apskatījām Šidlovecas pilsētu.
Otrās dienas agrā rītā dodamies ekskursijā uz Aušvicas koncentrācijas nometni. Aušvica ir Osvencinas pilsētas vāciskais nosaukums. Nometnes bija izvietotas ap šo pilsētu. Tālāk devāmies uz vienu no skaistākajām Polijas pilsētām – Krakovu. Gides pavadībā apskatījām Krakovas vecpilsētu, kā arī nedaudz iepazināmies ar vecpilsētas vēsturiskajiem faktiem.
Trešdien mums bija iespēja piedalīties mācību stundās. Pirmā stunda, kuru vērojām, kā arī nedaudz iesaistījāmies, bija datorika. Stundā kopīgi ar skolēniem programmējām multiplikācijas stāstu programmā Scratch. Otrā stunda bija uz netradicionālu formu vērsta matemātikas stunda. Šajā stundā arī mums, skolotājiem, bija jārisina matemātikas uzdevumi. Trešā stunda – mūzika un dejas. Šajā stundā iepazināmies ar poļu rotaļām, kā arī spēlējām dažādas melodijas uz skaņu caurulēm Boomwhackers. Dienas noslēgumā mums bija lekcija par inteliģences veidiem, lielāko akcentu liekot uz loģiski matemātisko un muzikālo inteliģenci.
Ceturtdien apskatījām tautas mūzikas instrumentu muzeju. Muzejā varēja apskatīt poļu tradicionālos tautas instrumentus. Turpinājumā dovāmies uz Jan Kochanowski’s universitāti Kelcē. Universitātē klausījāmies fizikas un ģeogrāfijas lekcijas.
Piektdiena iesākas ar ceļu mājup. Esam ieguvušas jaunas zināšanas un pieredzi, ko varēsim izmantot savā turamākajā darbā, kā arī, protams, jaunus paziņas no Spānijas, Turcijas, Itālijas, Polijas, Ziemeļmaķedonijas Republikas.
Skolotājas Lāsma Mūrniece un Ivita Leja