Novembra beigās 10 mūsu skolas 8.-10.klases skolēni (Alise Fjodorova, Ance Leja, Anda Beāte Jekoviča, Kristaps Kristers Ozols, Sāra Dūniņa, Dārta Kamparzāle, Agnis Kotāns, Lilita Dronka, Kerija Fedorenko un Elvis Freimanis) kopā ar skolotājām Inesi Ozolu un Antru Videnieci Nordplus Junior projekta „Let’s make things better” ietvaros nedēļu viesojās Igaunijas pilsētā Narvā. Šajā projektā piedalījās trīs Baltijas valstis, un tas saistīts ar skolas sakopšanu, vides uzlabošanu un iekštelpu dekorēšanu. Projekts sākās šī gada septembrī un ilgs līdz 2014.gada jūnijam. Par viesošanos Igaunijā piekrita pastāstīt skolotāja Inese Ozola:
„Devāmies ceļā agrā sestdienas rītā, jo līdz Narvai jābrauc 7 stundas. Pēcpusdienā Narvas Soldino ģimnāzijā mūs sagaidīja mājinieki igauņi, kā arī projektā iesaistītie lietuvieši. Te arī pirmās spēles, tēja, pīrāgi un bērni devās uz viesģimenēm. Nākamajā dienā mūs veda ekskursijā uz Tartu. Apmeklējām zinātnes centru AHHAA un pastaigājām pa vecpilsētu.
Pirmdienas rītā mūs izvadāja pa skolu, pastāstīja par mācību grafikiem un citām niansēm. Jāpiebilst, ka Narvas Soldino ģimnāzija ir krievu skola un pārsvarā visas mācības notiek krievu valodā. Tam sekoja pirmais uzdevums mūsu skolēniem –jāiepazīst skolas apkārtne un pēc tam jāuzzīmē un pārējiem jāprezentē, kādus uzlabojums varētu veikt, lai skolu padarītu skaistāku, saistošāku, labāku.Šajā dienā mūs iepazīstināja ar igauņu kultūru un tradīcijām, skatījāmies dejas, klausījāmies dziesmas, iesaistījāmies tradicionālajās aktivitātes. Viena no interesantākajām bija tā, kuras laikā mūs visus apmētāja ar zirņiem. Vakarā devāmies uz slaveno Narvas pili.
Nākamajā dienā mēs piedalījāmies stundās, skatījāmies, kā noris mācību process. Pēcpusdienā mums bija fotoorientēšanās pa Narvu.
Katra grupa saņēma karti ar atzīmētiem objektiem, kuri jāatrod un pie tiem jānofotografējas. Pēc tam vēl nedaudz ekskursija gida vadībā.
Trešdien bija dzīvnieku diena. Bērni uz skolu bija sanesuši savus mazos mājdzīvniekus. Lietuvieši taisīja dekorus, kompozīcijas igauņu skolai. Tam sekoja kopīga lekcija par vides problēmām, diskusija, darbs grupās un prezentācijas. Pēcpusdienā bija sportiskas aktivitātes, bet vakarā visi devāmies uz boulingu.
Pēdējā diena skolā pagāja dažādu rokdarbu veidošanā –viena grupa strādāja ar papīru, otra cepa kēksiņus, trešā šuva, ceturtā taisīja eglīšu mantiņas no izlietotām plastmasas pudelēm. Pēcpusdienā mums bija izklaides jauniešu centrā un atvadu pasākums.
Piektdien rīta pusē atvadu asaras, apskāvieni un prieka pilnā apziņa, ka 2014.gada martā visi tiksimies Latvijā, Kandavā.
Skolēni nedēļas laikā bija saraduši viens ar otru un sadraudzējušies. Grūti bija šķirties. Jauni iespaidi, zināšanas, pasaules uztveres
bagātināšana, svešvalodu prasmju uzlabošana (lai tā būtu angļu valoda vai krievu valoda), redzesloka paplašināšana
un vēl un vēl,un vēl... -tās ir lietas, ko, tikai skolas solā sēžot, grūti iemācīties, tāpēc visus skolēnus aicinu iesaistīties projektos, nebaidīties
. Jūs būsiet tikai ieguvēji.”