Ar prieku informējam, ka mūsu vidusskola ir viena no 46 Latvijas skolām (pieteikušās bija 112), kas izvēlēta dalībai projektā “Izglītības tehnoloģiju bibliotēka”, kuru īsteno Start IT ar sadarbības partneriem. Šī projekta mērķis ir nodrošināt skolām pieeju mūsdienīgām izglītības tehnoloģijām, kas bagātinās mācību procesu un sniegs skolēniem iespēju izmēģināt jaunas, inovatīvas mācību metodes. Projekta ietvaros skola saņems dažādus mācību rīkus un resursus, kurus izmantos gan datorikas, gan citu priekšmetu stundās. Skola varēs bez nomas maksas izmantot dažādas izglītības tehnoloģijas, piemēram, Photon robotus, Mbot2 robotus, VEX IQ G2 robotus, Sphero RVR+ robotus, BBC Micro:bit mikrodatorus, planšetdatorus Tas dos iespēju skolēniem attīstīt digitālās prasmes, kas ir īpaši svarīgas mūsdienu pasaulē.
Esam gandarīti, ka mūsu skola ir starp izvēlētajām un ar nepacietību gaidām iespēju pilnveidot mācību procesu ar jauniem izglītības tehnoloģiju risinājumiem.
Lasīt visu ziņu
7. maijā Talsu novada Pūņās 2 mūsu skolas komandas lieliski startēja Kurzemes reģiona pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās, ko organizēja biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”. Lai pārbaudītu skolēnu zināšanas un prasmes, sacensības noritēja vairākos etapos. Bija iekļauti reālistiski negadījumu inscenējumi un dažādas traumas: satiksmes negadījumi, apdegumi, smaga asiņošana, ekstremitāšu traumas u.c. Jauniešiem vajadzēja reaģēt nekavējoties un sniegt palīdzību līdz mediķu ierašanās brīdim. Sacensībās tika pārbaudīta arī komandu saliedētība un teorētiskās zināšanas.
Apsveicam un lepojamies!
Vidusskolas komandai (Amanda Vīndedze, Zanda Dekšņa, Evelīna Elizabete Vismane, Gustavs Blūms, Anete Skvarcova un Feita Marta Peremeža) šajās sacensībās godpilnā 1. vieta.
Savukārt pamatskolas komandai (Līga Paula Stepiņa, Agneta Henrieta Prātiņa, Dārta Indriksone, Elija Kleinberga, Sanija Meijere un Jānis Bīrons) pamatskolu grupā 2. vieta.
Liels paldies skolas medmāsai Kristīnei Briedei un skolotājai Inārai Batņai par ieguldīto laiku un darbu skolēnu sagatavošanā!
6. maijā 12. klases skolniece Amanda Vīndedze un viņas latviešu valodas un literatūras skolotāja Baiba Leitarte piedalījās mācību priekšmetu olimpiāžu laureātu godināšanas pasākumā, kas notika Rīgas Latviešu biedrības namā, lai saņemtu apbalvojumu par otro pakāpi valsts latviešu valodas olimpiādē.
Apsveicam un lepojamies!
Lasīt visu ziņu
Mūsu skolas aprūpē ir nodota neliela Latvijas Valsts mežu teritorija, kuru saucam par Skolas mežu. Tā ir īpaša vieta, kur notiek bioloģijas un dabaszinību stundas, ļaujot skolēniem vērot dabas procesus tieši vidē. Tāpēc mums ir svarīgi šo teritoriju kopt un uzturēt kārtībā. Atsaucāmies arī aicinājumam palīdzēt sakopt teritoriju pie Kandavas virvju šķēršļu trases.
Šogad talkā piedalījās 8.a, 8.b un 10. klase. Paldies skolēniem un klašu audzinātājām par paveikto!
Īpašs paldies skolotājam Andrim Milleram par atbalstu jaunās norādes izgatavošanā!
Lasīt visu ziņu
2026. gada 28. aprīlī Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā valdīja rosība un matemātikas gars – skolā norisinājās 4. klašu matemātikas konkurss “Skaitļu pasaule”. Pasākumu organizēja skolas matemātikas skolotājas Lāsma Mūrniece, Inita Freidenfelde, Māra Grīsone un Ginta Immermane, aicinot skolēnus pārbaudīt savas zināšanas, loģisko domāšanu un atjautību.
Konkursā piedalījās 4. klašu skolēni no vairākām Tukuma novada skolām: Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas, Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas, Pūres pamatskolas, Kandavas Reģionālās pamatskolas, Lapmežciema pamatskolas, Tumes pamatskolas, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas, Zemgales vidusskolas, Džūkstes pamatskolas un Zantes pamatskolas.
Konkursa laikā skolēniem bija jārisina dažādi matemātikas uzdevumi – gan rēķināšanas, gan loģikas un atjautības uzdevumi. Dalībniekiem bija jāspēj domāt radoši, sadarboties komandā un ātri pieņemt pareizos lēmumus. Uzdevumi bija daudzveidīgi un interesanti, ļaujot skolēniem parādīt gan savas zināšanas, gan prasmi meklēt neparastus risinājumus.
Pasākuma gaisotni īpaši bagātināja muzikāls priekšnesums. Sirsnīgs paldies skolotājai Ivitai Lejai un skolas ansamblim “Mazā Abaviņa”, kas dalībniekus priecēja ar jautrām un skanīgām dziesmām, radot patīkamu un draudzīgu atmosfēru.
Šāds konkurss ir lieliska iespēja skolēniem ne tikai pārbaudīt savas matemātikas prasmes, bet arī iepazīties ar vienaudžiem no citām skolām, iegūt jaunu pieredzi un pārliecināties, ka matemātika var būt aizraujoša un interesanta. Konkursa noslēgumā tika apbalvotas komandas ar labākajiem rezultātiem.
1. vietu izcīnīja Kandavas Reģionālā pamatskola, 2. vietu ieguva Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija, savukārt 3. vietā ierindojās Zemgales vidusskola.
Paldies visiem skolēniem par aktīvu dalību, skolotājiem par ieguldīto darbu un skolām par atsaucību! Ceram, ka “Skaitļu pasaule” arī turpmāk iedvesmos skolēnus draudzēties ar skaitļiem un atklāt matemātikas daudzveidīgo pasauli.
Matemātikas skolotāja un direktores vietniece izglītības darbā Lāsma Mūrniece
28. aprīlī mūsu skolas 7. klašu zēni piedalījās LR Skolēnu 79. spartakiādē Mālpilī un izcīnīja finālsacensībās basketbolā 1. vietu. Apsveicam komandas dalībniekus: Rūdolfu Zetmani,
Tomasu Mačanski,
Linardu Puplaku, Markusu Zariņu, Tomu Kristiānu Zeidenbergu,
Miķeli Briedi, Reini Dūniņu un Kristeru Ābeli!
Mēs ar jums lepojamies, puiši!
Lasīt visu ziņu
Aprīlī 12. klases skolēni ir paspējuši aizstāvēt jeb prezentēt savus realizētos projekta darbus - 5 sabiedriskos darbus, 7 dizaina risinājumus, 1 mācību uzņēmumu, 3 zinātniski pētnieciskos darbus, 1 māksliniecisko jaunrades darbu un 1 pētniecisko darbu. Skolēnu idejas bijušas ļoti radošas, inovatīvas, praktiski pielietojamas un ilgtspējīgas:
Paldies darba vadītājiem par atbalstu šo projekta darbu tapšanā!
Lasīt visu ziņu
24. aprīlī, Olimpiskajā dienā, pēc 4. stundas visi devāmies kopā sportiņā! Ar svinīgu parādi, karoga ienešanu un pacelšanu mastā, ar lāpas iedegšanu, ar tiesnešu un sportistu zvērestiem, ar kopīgu rīta vingrošanu GACHO dziesmas “Vējiem līdzi” ritmā saņēmām enerģiju tālākajām aktivitātēm pa klašu grupām. Paši mazākie, 1.-3. klase, sacentās dažādās stafetēs, 4.-6. klasei bija tautas bumbas turnīrs, 7.-9. klašu komandas spēkiem un veiklībā mērojās futbolā, savukārt, vidusskolas klases spēlēja volejbolu. Pirms katras spēles komandas sacentās arī pretstafetēs, kur uzvarētāji varēja iegūt kādu bonusu.
Karoga ienešanas gods šoreiz Robertam Podiņam (11.kl.), Gabrielai Laurinovičai (8.b kl.), Rūdolfam Zetmanim (7.b kl.), Emīlijai Annai Zariņai (6.a kl.), Pēterim Šenbergam (5.a kl.) un Oskaram Šermuksītim (4.a kl.), bet atbildīgā par lāpas iedegšanu bija Līga Paula Stepiņa no 8.a klases. Sacensības bija lieliski noorganizētas un ritēja ļoti raiti. Par to liels paldies sporta skolotājiem un treneriem: Aivai Ķēniņai, Egitai Dinsbergai, Tomam Rozenbergam, Ivaram Bambim un Andrim Bambim. Futbola turnīrā spēcīgākā un izveicīgākā bija 8.a klase, izcīnot 1. vietu, otrajā vietā 8.b klase, bet trešo vietu izcīnīja 7.b klase.
Volejbolā visvairāk punktu ieguva 11. klase, otrajā vietā atstājot 12. klasi, bet 3. vietā - 10. klasi.
Tautas bumbas turnīrā bija ļoti sīva cīņa, jo visas komandas izrādīja cīņas sparu. Rezultātā tikai ar 1 punkta pārsvaru uzvarēja 5.a klase, 2. vietā - 5.b klase, bet 3.vietu izcīnīja 4. a klase.
Arī stafetēs virmoja sportisks gars. 1. klašu grupā uzvarēja 1.a klases 1. komanda, bet 2.-3. klašu grupā 2.a klases 1. komanda.
Paldies visiem par piedalīšanos!
Lasīt visu ziņu
24. aprīlī mūsu skolas 9. klašu skolēni klausījās lekciju par depresiju, tās cēloņiem un profilaksi. Pasākums notika projekta Nr.4.1.2.2/1/24/I/011 "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamība Tukuma novadā, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus" ietvaros. Ar skolēniem par depresijas tēmu sarunājās klīniskā psiholoģe Zanda Neilande.
22. aprīlī mūsu skolā norisinājās erudīcijas pasākums vecāko klašu skolēniem "Prāta spēles: zaļš vai āķis?", ko organizēja Ekodizaina kompetences centrs sadarbībā ar “Prāta Spēles” un Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu. Šāds pasākums Latvijā notika 2. reizi (paredzētas 30 spēles), un tā mērķis - veicināt izpratni par ilgtspējīgu patēriņu, ekomarķējumiem, zaļmaldināšanas riskiem un ķīmisko vielu drošību, vienlaikus piedāvājot dinamisku un skolēniem saistošu interaktīvās mācīšanās pieredzi.
Šoreiz spēlēs piedalījās 22 komandas (katrā 4 dalībnieki) no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas un Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas. No mūsu vidusskolas posma klasēm skolēni bija izveidojuši 11 komandas, no kurām vissaugstākais sasniegums - 4. vieta 12. klases meiteņu komandai (Paulai Bērziņai, Martai Rūtai Šteinbergai, Justīnei Līpītei un Ellai Pētersonei).
Apsveicam un lepojamies!
21. aprīlī Tukuma novada izglītības iestāžu kori satikās ikgadējā pavasara skatē, lai ļautos kopīgam muzicēšanas priekam.
Mūsu skolas 4.–9. klašu meiteņu koris “Skandava” skatē piedalījās ar pārliecību un labu sagatavotību. Kora sniegums bija skanīgs, muzikāls un pārliecinošs, un tika novērtēts ar 1. pakāpes atzinību.
Sirsnīgs paldies kora diriģentei Ivitai Lejai par neatlaidību, profesionalitāti un iedvesmu, kā arī koncertmeistarei Lienei Grosai par muzikālo atbalstu.
Mācību gada izskaņā kori vēl sagaida vairāki koncerti, lai dziesma turpina iedvesmot un vienot!
Direktores vietniece audzināšanas un ārpusstundu jomā Santa Laurinoviča
Lasīt visu ziņu
20. aprīlī skolēnu pašpārvaldes pārstāvji kopā ar skolotāju Santu Laurinoviču viesojās Pūres pamatskolā.
Savukārt 21. aprīlī skolēnu pašpārvaldes pārstāvji - Zanda Dekšņa, Ieva Kārņupa, Gustavs Blūms - un direktore Lāsma Millere viesojās Sabiles pamatskolā, lai uzrunātu 9. klases skolēnus kļūt par “mūsējiem”. Tikšanās laikā iepazīstinājām skolēnus ar mūsu skolas vidi, mācību iespējām un dažādajām ārpusstundu aktivitātēm. Skolēnu pašpārvaldes pārstāvji uzsvēra skolas vērtības, atbalstošo vidi, dalījās savā pieredzē, stāstot par ikdienu skolā, pasākumu organizēšanu un iespējām aktīvi iesaistīties skolas dzīvē. Direktore akcentēja iespējas katram attīstīt savus talantus.
Tikšanās norisinājās sirsnīgā un draudzīgā gaisotnē, 9. klases skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes par sev interesējošām tēmām. Ceram, ka šī tikšanās palīdzēs jauniešiem pieņemt lēmumu turpināt mācības mūsu skolā un kļūt par daļu no mūsu kopienas.
Tukuma novada un Jūrmalas valstspilsētas latviešu skatuviskās dejas kolektīvu 2026. gada skatē piedalījās arī mūsu skolas deju kolektīvs “Ozoliņi”. Šī kolektīvam bija īpaša pieredze, jo pirmo reizi tika dejots C, D, E un F kvalitātes grupu skatē.
Skates ietvaros tika vērtēts deju kolektīvu izvēlētā repertuāra apguves līmenis un snieguma mākslinieciskā kvalitāte.
Deju kolektīvs “Ozoliņi” demonstrēja pārliecinošu un kvalitatīvu sniegumu, izceļoties ar precizitāti, muzikalitāti un vienotu skatuves kultūru. Kolektīva sniegums tika augstu novērtēts - iegūta augstākā pakāpe.
Sirsnīgs paldies deju kolektīva vadītājai Inesei Cīrulei par ieguldīto darbu, profesionalitāti un iedvesmu, kas palīdzējusi kolektīvam sasniegt tik augstus rezultātus.
Pateicamies dejotāju vecākiem par atbalstu, sapratni un līdzdalību.
Īpašs paldies pašiem dejotājiem par dejotprieku, neatlaidību, un spēju ar aizrautību un atbildību pārstāvēt savu kolektīvu un mūsu skolu.
Kopā paveiktais ir skaists un nozīmīgs sasniegums, kas iedvesmo turpināt ceļu pretī jauniem mērķiem. “Ozoliņi” turpina aktīvi gatavoties nākamajam nozīmīgajam notikumam – Lielkoncertam Kandavas Ozolāju estrādē 2026. gada 30. maijā.
Direktores vietniece audzināšanas un ārpusstundu jomā Santa Laurinoviča
15. un 17. aprīlī skolēni ar klašu audzinātājām vai mācību priekšmetu skolotājiem aktīvi izmantoja ESF Plus projekta “STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izglītībai“ piedāvātās izbraukuma norises. 3.- 12. klase uzņēma skolā "Laboratorium", kas popularizē zinātni saprotamā, interesantā un aizraujošā veidā.
Skolēni apmeklēja dažādas norises:
3. klases apmeklēja norisi "Vēja rašanās un temperatūra", kurā paši eksperimentālā veidā pētīja siltā un aukstā gaisa plūsmu, tā mēģinot izprast, kā veidojas vējš;
4. - 6. klases apmeklēja norisi "Ķīmiskās pārvērtībās un šķīdumi", kurā skolēni apguva ķīmiskās reakcijas pazīmes – gāzes izdalīšanos, krāsu maiņu un nogulšņu veidošanos;
7. - 9. klases apmeklēja norisi "Ķīmiskās reakcijas pazīmes", kurā skolēni mācījās, kā atšķirt fizikālas un ķīmiskas reakcijas, veica praktiskos uzdevumus ar skābēm, sārmiem un sāļiem, novērojot, kādas ķīmiskās reakcijas pazīmes viņi katrā gadījumā konstatē;
11. - 12. klases apmeklēja norisi "Ķīmiskās reakcijas ātrums", kurā skolēni, piemēram, veicot eksperimentu "Metāli un skābes", praktiski pārbaudīja reaģējošo vielu un virsmas laukuma ietekmi uz reakcijas ātrumu.
