Latvijas – Dānijas sadraudzības projekts “Camp 34” 19.-23.08.2019.

img_20190819_wa0021.jpgJau vairākus gadus mūsu skola piedalās pašvaldību sadarbības projektā, kurā katru vasaru vienu nedēļu bērni no Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas, Mērsraga vidusskolas un no jauniešu centra Lejres novadā Dānijā dodas ciemos viens pie otra. Šogad no 19. -23. augustam vienpadsmit mūsu skolas skolēni devās uz Dāniju, kur tika laipni uzņemti ģimenēs, gūstot iespēju izzināt valsts kultūru, tradīcijas un vēl daudz citu lietu. Skolēnus pavadīja 3 skolotājas – Danuta Dude, Lāsma Mūrniece un Maija Kesenfelde.

Pirmdienas rītā daži skolēni bija uztraukušies gaidāmā lidojuma dēļ, taču viss noritēja veiksmīgi un Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā mūs sagaidīja jauniešu centra vadītājs Pīters. Viņš aizveda mūs uz pilsētas peldvietu, bet pēc tam uz Tivoli atrakciju parku. Šeit skolēni satika savus jaunos dāņu draugus un devās izbaudīt trakus braucienus visdažādākajos karuseļos. Pēc tam sekoja brauciens ar vilcienu uz Hvalso, kur jauniešu centrā bija saorganizēts pikniks un tikšanās ar viesģimenēm.

Tā kā Dānijā vasaras brīvlaiks bija jau beidzies, nākamajā dienā skolēniem bija iespēja piedalīties dāņu un angļu valodas stundās. Šī skolēniem bija vērtīga pieredze. Pēcpusdienu skolēni pavadīja ļoti aktīvi – sportiskās aktivitātēs baseinā, kā arī izbaudīja dažādas izklaides netālu esošajā jauniešu centrā, piemēram, braukšanu ar kvadracikliem, galda tenisa spēli, u.c.

Savukārt trešdien skolēni mācījās sadarboties, jo Hvalso jauniešu centrā tika organizētas dažādas aktivitātes pa stacijām – volejbols, skeitošana, braukšana ar kalnu divriteņiem, 3D spēles, datorspēles, kā arī radošā nodarbība. Pēc tam skolēni sadalījās trīs grupās un gatavojās noslēguma pasākumam – apguva latviešu un dāņu dejas un rotaļas, apkopoja informāciju par to, kas patika un kas nē, mācījās dziesma katrs savā valodā, kā arī noskaidroja atšķirīgo Latvijā un Dānijā. Vakarpusē skolēniem bija iespēja tuvāk iepazīt viesģimenes, pavadot laiku visdažādākajos veidos – kāds devās iepirkties, kāds izbraucienā ar jahtu, vai kopīgi gatavoja vakariņas.

Ceturtdienā skolēniem tika dota lieliska iespēja doties braucienā ar autentiskām vikingu buru laivām, kuras pašiem bija gan jāairē, gan jāstūrē, tādejādi stiprinot skolēnu prasmi darboties komandā. Pēcpusdienā skolēni turpināja gatavot priekšnesumus noslēguma pasākumam. Vakarā uz to ieradās viesģimenes līdzi ņemot dažādus dāņu ēdieniem, kurus visiem bija iespēja nobaudīt. Vakara jautrāka daļa bija dejas un rotaļas, kurās aktīvi iesaistījās gan skolēni, gan vecāki.

Pēdējais rīts Dānijā mūsu skolēniem sākās ļoti agri, jo jau 6 no rīta kāpām vilcienā, lai dotos uz Kopenhāgenas lidostu. Skolēni bija gan noguruši, gan priecīgi par pavadīto laiku Dānijā. Visiem tā bija vērtīga pieredze esot prom no mājām ilgāku laiku.

“Pirmajā dienā braucieni ar karuseļiem bija bailīgi, bet, kad tos izbraucu, bija prieks, ka esmu tos izmēģinājusi. Visvairāk patika trešā diena, kad vairāk sadraudzējos ar viesģimeni. Patika arī dejas un spēles, jo bija jautri. Pēdējā dienā neapjēdzu, ka jau lidoju mājās, jo it kā gribējās palikt, bet arī mājās gribējās.”  (Līva, 8. klase)

“1. dienā visi bijām neziņā, par to, kādas būs mūsu viesģimenes un kas mūs tur sagaidīs. Bet iepazīstoties ar dāņu skolēniem Tivoli atrakciju parkā, sapratām, ka par to nebūs jāraizējas. Vakarā, ierodoties viesģimenē, tiku ļoti sirsnīgi uzņemta, un kopīgi uzzinājām vairāk viens par otru. 2. dienā no rīta devāmies uz skolu. Mana grupa devās uz dāņu valodas stundu. Lai gan mācību darbs notika dāņu valodā, skolēni mums izskaidroja darba uzdevumus un pieņēma mūs savās darba grupās. Pēc tam devāmies peldēt uz āra baseinu. Vakarpusē aizbraucām uz citu jauniešu centru, kur bija BBQ. Šeit katrs varēja atpūsties, kā vēlās. Vairums latviešu skolēnu izvēlējās spēlēt kartupeļus. 3.dienu pavadījām jauniešu centrā dažādās aktivitātēs - sportojām, veidojām dažādus rokdarbus un izbaudījām virtuālās realitātes. Pēcpusdienu pavadījām ģimenēs. Es ar savu dāņu meiteni devos uz netālo pilsētu Roskildi, kur apmeklējām tirdzniecības centru un mazliet apskatījām pilsētu. 4.dienā devāmies uz Vikingu muzeju, kur izmēģinājām savas airēšanas prasmes. Tā bija ļoti forša un uzjautrinoša pieredze. Tad atkal devāmies uz jauniešu centru Hvalso, kur bijām līdz pusdienlaikam. Pēc tam gatavojām ēdienus atvadu vakaram. Atvadu vakars sanāca ļoti labs, manuprāt. No dāņu viesģimenes saņēmu daudz komplimentu par dziesmu “Mana dziesma”, kura patika ne tikai latviešiem :) 5.dienā cēlos jau pirms plkst. 5. Atvadīties bija grūti, jo šo dienu laikā katru dienu sākām satuvināties arvien vairāk. Kopumā no šī projekta guvu patīkamas emocijas, uzlaboju savas angļu valodas prasmes un iepazinu tuvāk dāņu skolēnus.” (Elīna, 11. klase)

“Pirmajā brauciena dienā man patika apskatīt Kopenhāgenu. Mēs apmeklējām Tivoli atrakciju parku, kur pirmo reizi izmēģināju “amerikāņu kalniņus”, un iepazināmies ar jauniešiem pie kuriem palikām. Vislielākais satraukums bija satiekot meitenes ģimeni. Tomēr ģimene izrādījās ļoti jauka! Otrajā dienā man patika otra jauniešu centra apmeklējums, kur devāmies vakarā. Bija ļoti jauki iepazīties ar Mērsraga jauniešiem un kopā spēlēt “kartupeļus”. Trešajā dienā man vislabāk patika paēst kopīgās pusdienas ar manu viesģimeni (baudījām ēdienu, ko viņi parasti ēd Ziemassvētkos). Tad devāmies uz ostu, kur satikām arī Elīnu, viņas meiteni un meitenes tēvu. Paēdām saldējumu, pastaigājāmies, atmiņām sataisījām arī daudz jaukas bildes. Ceturtajā brauciena dienā man patika vakarā ar dāņu jauniešiem un viņu vecākiem doties kopīgās rotaļās. Piektajā dienā bija ļoti grūti atvadīties no ģimenes, un likās, ka laiks ko pavadījām Dānijā bija par īsu. Bet kopumā laiks, ko pavadīju Dānijā ir neaizmirstams un atmiņā paliks vienmēr.” (Anna Annija, 11. klase)

“Man nometnē “Camp 34” vislabāk patika tas, ka ģimene mani aizveda uz atrakciju parku. Man nepatika, ka daudzi dāņu bērni pavadīja laiku ar saviem dāņu draugiem, mazāk ar latviešiem, bet tas jau saprotams.”(Mareks, 8. klase)

“Man ļoti patika viesmīlīgā uzņemšana un rūpes. Bija ļoti jautras atrakcijas, bet es vēlētos vairāk laika pavadīt ar pašu ģimeni. Visvairāk man patika pavadīt pēcpusdienu kopā ar ģimeni. Bet vismazāk protams, došanās mājās un atvadas.” (Everita, 8. klase)

“Brauciens uz Dāniju bija izdevies. Iepazinu jaunus cilvēkus un jaunu pasaules vietu. Satuvinājos ar skolas biedriem. Braucienā man visvairāk patika tas, ka katra mūsu diena bija aizpildīta un nevienā brīdī nebija garlaicīgi. Un arī tas, ka katrā ģimenē visi runā angliski, tāpēc nebija problēmas ar sazināšanos.” (Madara, 9.b klase)<>


Jaunākās galerijas