Kļūsti stiprs kā Herkuless!

10.10.2013 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img_7669.jpgLai veicinātu sākumskolas skolēnu paradumu maiņu un veselīgo graudaugu produktu lietošanu uzturā,AS "Rīgas Dzirnavnieks" kopā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) šoruden Latvijas skolām piedāvāja izglītojošu projektu-Putras programma skolās.Tās ietvaros soli pa solim 1.-4.klašu skolēniem bija iespēja uzzināt, kāpēc graudaugi ir viena no svarīgākajām produktu grupām uzturā un kāpēc graudaugu putras ir mūsdienīgs ēdiens, ko ikdienā ēd arī daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki. Putras programma Latvijas skolās notika Starptautiskās Putras dienas ietvaros, kas jau kopš 1994.gadapasaulē tiek svinēta 10.oktobrī. Putras programma sastāvēja no trīs daļām: putras stundas, mājas darbi un gala pasākums „Kļūsti stiprs un drosmīgs kā Herkuless”.

Arī mūsu skola iesaistījās šajā projektā. Vispirms skolēni ar Pūcēna un profesora Grauda palīdzību ieguva vispārīgas zināšanas par graudaugiem, veselīga uztura piramīdu un arī putrām, tad klasēs sāka gatavoties konkursam „Kļūsti stiprs un drosmīgs kā Herkuless”.
Konkursa ietvaros klases bija sagatavojušas katra savu putru recepšu grāmatiņu un priekšnesumu, kuru prezentēja akcijas noslēgumā 10.oktobrī – Starptautiskajā Putras dienā.Pasākumu vadīja skolotāja Ligita Zāģere, bet par muzikālo pavadījumu rūpējās skolotāja Ivita Leja. No sākuma klases saņēma uzdevumus un, sadaloties pa grupiņām, 5 minūšu laikā ar tiem arī lieliski tika galā. Komandu kapteiņi iepazīstināja ar savu veikumu klātesošos. Lielākā daļa klašu savā priekšnesumā bija iekļāvušas kādu dziesmiņu par putru,dažas to apvienoja ar dejas elementiem, bet 4.a klase(audzinātāja Seila Šenberga)bija sagatavojusi mazu teātra izrādīti un pēc tās visus klātesošos iesaistīja rīta vingrošanā.Pēc šādas akcijas skolēni, protams, ir kļuvuši zinošāki, bet vai veselīgas putras ēšana tā
pēc kļūs par viņu ieradumu?

printēt


<>


Jaunākās galerijas