Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Drošības diena -112

11.02.2013 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

1234.jpgSkolas aktu zālē bija drošības noteikumu pasākums 1.-6. klašu skolēniem. Šo pasākumu vadīja VUGD (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta) darbinieki Vairis un Gatis. Viņi stāstīja par drošību un kā rīkoties nelaimes gadījumā. Mums stāstīja par dažādiem nelaimes gadījumiem, piemēram, ugunsgrēkiem, to izcelsmes iemesliem, ielūšanu ledainā ūdenī, par cilvēkiem, kam kļuvis slikti, par cilvēku bezsamaņā gāzes izplūdes dēļ. Reizēm glābēji tiek izsaukti diezgan neparastos gadījumos, piemēram, vīrietim bija uzpampis pirksts un jānoņem gredzens, aizcirtušās durvis un netiek iekšā, sunītis bija iesprūdis zem vannas. Ugunsdzēsēji ir arī cēluši kaķēnus no koka. Visvairāk izsaukumu esot pilnmēness laikā.

Dažādi nelaimes gadījumi notiek bieži, un cilvēki pēkšņi apjūk vai arī nodomā, ka cits jau droši vien palīdzību ir izsaucis. Skolēniem glābēji ieteica lūgt palīdzību kādam pieaugušajam vai arī pašiem nelaimes gadījumā droši zvanīt uz 112. Turklāt svarīgi atcerēties, ka zvanītājs nedrīkst pirmais nolikt klausuli.
Dažkārt bērni zvana muļķojoties. Mums stāstīja par atgadījumu, kā puika no telefona būdiņas zvanījis uz 112 par viltus nelaimes gadījumiem. Palīdzība, protams, aizbrauca, bet nelaimes gadījuma nebija. Šis zēns zvanīja vairākas reizes. Tad policija novēroja telefona būdiņu, lai uzzinātu, kurš ir vainīgais, un viņu noķēra. Zēna vecākiem bija jāsamaksā atbilstoša soda nauda un degvielas patēriņa rēķins.
Glābšanas dienestā strādājošajiem reizi gadā jāizpilda fiziskie normatīvi un jāvāc punkti, tiek pārbaudīts arī veselības stāvoklis. Stājoties darbā, pārbauda peldētprasmi.
Dažiem skolēniem iedeva uzvilkt ekipējumu, ko glābēji lieto ugunsgrēka gadījumā.
Zābakiem bija cieta zole, cirvis bija iestiprināts jostā, skābekļa balons uz muguras un gāzmaska. Sākumskolas skolēniem patika tieši tērpi, ko paši knapi varēja noturēt.
Pašās beigās ugunsdzēsēji katram uzdāvināja grāmatzīmi vai uzlīmi, lai skolēni atcerētos par palīdzības dienestu.
(Vita)

printēt
12.jpg 123.jpg 1234.jpg


<>


Jaunākās galerijas