Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Aktualitātes

No baroka līdz rokam Tukumā

23.01.2024

img-20240125-wa0009.jpg23.janvārī Tukuma kultūras namā notika Tukuma novada skolu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāls “No baroka līdz rokam Tukumā”.  Tajā ar 2 priekšnesumiem ("Balāde par Polārzvaigzni" un "Svilpis") piedalījās arī mūsu skolas popgrupa "Abaviņa", kurā dzied 4.-5.klašu meitenes.  Paldies popgrupas vadītājai, mūzikas skolotājai Ivitai Lejai par skolēnu sagatavošanu.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Vidusskolēnu dalība hakatonā "AI biznesa starts"

18.01.2024 - 19.01.2024

ai-biznesa-starts-1920x1080px-002--copy-1280x720.jpg18.janvārī un 19.janvārī Ventspils Augsto tenoloģiju parkā notika hakatons "AI biznesa starts", ko organizēja Ventspils valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” projekta Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros. Hakatons  ilga  24 stundas, tajā piedalījās 64 Kurzemes reģiona jaunieši, strādājot 11 komandās. Viņiem bija  jāattīsta savas idejas par to, kā mākslīgais intelekts var palīdzēt uzsākt uzņēmējdarbību.

Mūsu skolu hakatonā pārstāvēja vidusskolēnu komanda "Apgāztās pudeles" - Reinis Neimands, Artūrs Rižikovs, Pauls Pēteris Sniedziņš, Rūta Celmiņa un Sindija Vaitovska. Komanda piedāvāja risinājumu spēles novērtēšanai un tiesāšanai basketbolā, izmantojot sensorus un kameras, kā arī noteikumu un iepriekšējo spēļu analīzi, turklāt potenciāli pilnībā aizvietojot tiesnešus. Žūrija norādīja, kā šī noteikti ir nozares nākotne un aicināja arī turpmāk sekot līdzi nozares attīstības iespējām, izmantojot tehnoloģijas.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Sākumskolas skolēni piedalās konkursā "SMART" Tukuma muzejā.

18.01.2024

4217745608813271439997544222316040247455209n.jpg18.janvārī Tukuma Mākslas muzejā norisinājās 2.kārta atklātajam konkursam “SMART” – Smaidi, Mācies, Atmini, Radi, Tiekamies!   Konkursā piedalījās Tukuma novada izglītības iestāžu 2.-3. klašu skolēni. Konkursa mērķis ir sniegt iespēju skolēniem apliecināt savas spējas un zināšanas, prasmes dažādās jomās - kultūras un pašizpausmes mākslu jomā, vēstures, valodu, dabaszinību un citās mācību jomās. Konkursa saturs saistīts ar praktisku un teorētisku darbību.

No mūsu  skolas šajā konkursā piedalījās 2.-3.klašu komanda (Rodrigo 2.b klase, Ieva 2.b klase, Denijs Rio 3.a klase, Anete 3.b klase) kopā ar skolotāju Antru Petkeviču. Bērnu uzdevums bija iepazīties ar izstādi "Klusāk", izvēlēties vienu mākslas darbu, kas ir pats, pats klusākais. Aplūkot uzstādīto kluso dabu un uzzīmēt to ar krītiņiem. Paldies bērniem un skolotājai par piedalīšanos. Gaidīsim izvērtējumu!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Kārlim Mīlenbaham -171

18.01.2024 - 19.01.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img202401190817281.jpgJanvāri mūsu skolā dēvējam par Mīlenbaha mēnesi, jo šajā mēnesī ir gan valodnieka dzimšanas diena, gan vārdadiena. Šogad Kārlim Mīlenbaham -171. Kā jau ierasts, valodnieka dzimšanas dienas parasti sākam ar viņa vecāku godināšanu, apmeklējot no skolas netālu esošo kapavietu. Tā bija arī šonedēļ. Kopā ar latviešu valodas skolotājām un direktoru devās arī 6.a un 7.b klases skolēni.  Pa ceļam viņiem bija arī dažādi izzinoši uzdevumi saistīti ar K.Mīlenbahu. Pēc 1. stundas visām klasēm bija svinīgs brīdis skolas aktu zālē, kur savas domas par  Mīlenbaha aktualitāti  pauda skolas direktors, tautasdziesmas par valodu runāja 10. klase, bet divpadsmitie dziedāja 2021. gada Latvijas Sirdsdziesmu "Valodiņa".

Taču 19.janvārī valodas pieturā satikās 9.-12.klašu skolēni. Katra klase bija sagatavojusi iepriekš izlozētās dziesmas priekšnesumu, bet pēc tam pārliecinājās, cik labas ir viņu latviešu valodas zināšanas. Piedalīties nācās pilnīgi visiem! Rezultāts – spraiga sacensība un skolēnu diskusijas ar skolotājiem par atbilžu pareizību, kāpēc pareizā bija tā un ne cita atbilde. Tātad tika domāts par valodu, un, cerams, kāda vārda pareizrakstība vai nozīme ieguls skolēnu atmiņā. Visvairāk punktu un 1.vieta, protams, divpadsmitajiem, otrā vieta 9.b klasei, bet trešā – vienpadsmitajiem.

Lasīt visu ziņu galerija (20)

Matemātikas skolotāji apgūst zināšanas

08.01.2024

img-20240111-wa0000.jpgZiemas  brīvlaikā Tukuma novada matemātikas skolotāji papildināja savas zināšanas kursos "Skolēnu pašvadītas mācīšanās un digitālās pratības attīstīšana matemātikas stundās”. Nodarbību Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā
vadīja mūsu skolas matemātikas skolotāja Lāsma Mūrniece. Viņa stāstīja par matemātisko modelēšanu un iesaistīja darbā visus kursu dalībniekus. Nodarbība bija interesanta un aizraujoša, laiks pagāja nemanot.

Paldies, Lāsma!

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Darbinieku Jaungada pasākums

04.01.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

4174536078675493220442032406278375465877983n.jpg 4.janvārī aktu zālē direktors Uģis Brūklene  uz svētku brīdi bija aicinājis visu skolas kolektīvu un arī pensionētos skolotājus, lai sanākušie gūtu pozitīvu enerģiju jaunajam gadam. Ar cienastu, jautrām izdarībām un saviesīgām  sarunām kopā pavadītās stundas paskrēja nemanot.

 Pensionēto skolotāju vārdā runāja Ārija Dravniece, ko tagadējais direktors atceras kā ļoti sirsnīgu cilvēku un savu matemātikas privātskolotāju. Viņa savulaik šajā skolā esot strādājusi 8 dažādu direktoru vadībā. Skolotāja veltīja atzinīgus vārdus par tradīciju aicināt uz skolu pensionētos skolotājus: "Direktori nāk un iet, bet labi, ka šī Grindulītes  iedibinātā tradīcija paliek nemainīga." Kā arī novēlēja direktoram rūpēties, lai Kandavas K. Mīlenbaha vidusskola pastāvētu vēl ilgus gadus.

Lasīt visu ziņu galerija (6)


<>


Jaunākās galerijas